Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatávoltartó spray tapaszta...

Kutyatávoltartó spray tapasztalatok + jó rágás ellen is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy meglévő kutya mellé fogadtunk örökbe egy ismeretlen előéletű kölyköt (4-5 hónapja van velünk, most múlhatott el egy éves).

Jó kutya, de néha (változó intenzitással függetlenül a foglalkoztatástól és a dolgok anyagi minőségétől) megrág, széthurcol dolgokat. Van játéka, botja amit nyugodtan rághatna, de sokszor inkább olyan dolgokat rág, amikre nem is gondolnánk. És nem a tipikus cipő, kesztyű, használati eszközök amiken rajta van a szagunk, vagy jó fogásúak, hanem virágcserepek, alkatrészes dobozok stb.


Természetesen mindent elpakolunk, elérhetetlenné teszünk, de teljesen kiüríteni nem lehet az udvart.


A régebb óta velünk élő kutyával soha ilyen gondjaink nem voltak, így az adventi világítás (szánkó, kerítés stb.) gond nélkül kikerült. Most aggódok, hogy ezt nem tudjuk megvalósítani, pedig végre tavalyra összeállt a rendszer.


Ezeket a távoltartó sprayeket pisilésre ajánlják, de talán elég riasztó ahhoz, hogy a rágást is megelőzze? Eső lemossa?


Kültéren ez hogy müködik? Mennyi távolságot tartanak tőle? (Csak azt szeretném, hogy ne rágja, de attól még oda tudjon menni, ahova akar).


Más ötleteket is szívesen várnék. Nem szeretném, ha tönkremenne a világítás.


nov. 19. 11:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és kérem a fárasztásos válaszokat most hanyagoljuk, mint írtam a mozgatástól, agyi fárasztástól független, hogy mikor és mennyit rág. Sétálunk, játszunk rendszeresen és tanítva is van. Nyilván azt nem lehet vele megbeszélni, hogy ezt létszives ne rágd meg, ha rajta van kapva, akkor rá vam szólva, de általában ezeket akkor műveli, amikor nem vagyunk együtt. A világításnak meg már akkor mindegy, amikor éppen csak belefogott.
nov. 19. 11:18
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem fog hasznalni, az tuti.

Arra kene rajonni, hogy miert csinalja, ennek tobb oka is lehet. Beszeltetek ezzel kapcsolatban mar valakivel? Trener, kutyasuli? A kutya biztonsaga erdekeben is nagyon fontos, hogy ez mihamarabb megoldodjon, mert egyszer majd jol megzabal valamit es az oriasi gondot okozhat.


A diszitest most iden elengednem vagy megoldanam, hogy a kutya ne ferjen hozza. De en szemely szerint inkabb hagynam.

nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem ér semmit.
nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a kölyök kutyák ezzel járnak, ritka, ha semmit nem tesznek tönkre. Erre jó peldaul a szobakennelbe szoktatas, amíg nem vagy otthon. De így, hogy kinti kutya, nyilván nem játszik.
nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működhet (mi a rendszámtáblát fújtuk be régen, ott működött), de én nem tenném ki a világítást idén, mert ha mégsem, az nagyon balesetveszélyes nektek is, a kutyának is.
nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Idénre akkor változik a díszítés:)


2-es: még nem fordultunk szakemberhez, de tervben van. (lényegében azért, mert hullámzó, van, hogy napokig semmi). Alapvetően szeret "bolhászni" minket (kezünket), a másik kutyát (fülét). Szerintem ez nála valamilyen rossz, berögzült szokás, amolyan "kényszeresség", mint amikor mi tekergetjük a hajunkat, vagy piszkáljuk a körmünk melletti bőrt. Nyilván nem normális, vagyis jó lenne mindenkinek, ha ez alábbhagyna. Egyelőre alternatívák vannak felkínálva, illetve az azonnali tiltás + foglalkozás.


Valaki írta a felevést: ezzel én is tisztában vagyok, figyelünk minden ilyesmire, hogy mi van kint, valamint, ha valami darabokban van, akkor meg van-e az egész. Szerencsére nem eszi meg, csak apró pici darabokra bontja.

nov. 19. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a játékok és a botok gyenge alternatívák, nálunk a legjobban a borjúpata jött be, utána pedig mindenféle szárított állat-alkatrész pl fül, gégecső, pofa hús, szőrős bőr, orr vagy valami finomsággal megtöltött, fagyasztott játék. Sokan ajánlják még a marhacsontot is.

Vannak sajnos kutyák, akiket nem lehet egy olyan udvaron egyedül hagyni, ami tele van "hibázási" lehetőséggel, hiába fárasztod bármennyit, rombolni fog.

nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kutya ragadozó állat, a fogazata hús és csont elrágására lett specializálódva. Ha nem kap olyat, amivel elszórakozhat egy darabig, akkor keres magának, mert szüksége van rágásra. Kapjon időközönként csontot, sertés/marhabőr rágókákat, vagy amiket a #7-es írt. Az a lényeg, hogy ne falja fel 2 perc alatt, hanem hosszasan rágcsálni tudjon. Le fog szokni a tárgyak megrágásáról, ha ki lesz elégítve a rágóigénye.
nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ilyen rágócuccokat hol szerzitek be olcsón? A fressibe mostmár 3-4000 a marhalábszár, kicsit sokallom:)
nov. 19. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Zooplusról rendelem általában, de körül kell nézni a neten.


Akik meg marha csontot adnak, azoknak van hentes kontaktjuk, néha a cba-ban én is tudok venni pár száz ft/kg-ért.

nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!