Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull tartásához milyen...

Pitbull tartásához milyen engedély szükséges?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mért kellene hozzá engedély?
2009. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

elvileg már nincs is olyan fajta.csak am.saff.terrier.

de Apuméknak is pitbull van,és fél éves.

2009. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
semmien csak ivartalanítani kell különben elvehetik a rendőrök.
2009. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos nem kell engedély, pedig jó lenne. Ezek a kutyák nagyon nagyszerűek, ám könnyen lehet belőlük rémálom. Ezért csak kutyához értő, szeretetteljes, de következetes, szigorú neveléssel lehet elérni, hogy soha semmilyen baj ne történjen. Ami híreket lehete hallani, hogy megölt egy gyereket itt, széttépett egy nagymamát ott, kiírtotta a környék kutyáját amott, az mind amiatt vabn, hogy olyanok vettek staffot (vagy pittet), akiknek fogalmuk sem volt a kutyáról. ha komolyan gondolod, akkor mindenképpen kérj szakértő segítséget hozzá, és feltétlenül menj vele iskolába fiatal korában (fontos az ovi is, hogy rendsen szocializálódjon a többiekhez, nehogy később, felnőve túl agresszív legyen. Különben úgy jársz, mint az egyik környékeme lakó kutyás, aki ha kutyát lát szembe jönni póráz nélkül, mindegy, hogy fiú vagy lány, akkor torka szaladtából visít - férfi létére), hogy "fogja meeeeg! fogja meeeeeeeeeg! :DD) Na jó, ez egyáltalán nem vicces, mert ezekből a kutyákból lesz a tragédia, ha egyszer tényleg kicsúszik a kezéből a póráz...
2009. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, se behozni, se szaporítani nem lehet az országban, csak tartani. Nem tudom, ez hogyan lehetséges, de sok sikert a beszerzéséhez. :)
2009. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Azt hiszem nem értek egyet! Nem kell azért azt irni hogy rémálom lehet belőle ha... Mert attól hogy annak a fajtának éppen nem Labrador a neve hanem pittbull attól még nem gyilkos! Régen erre tenyésztették őket , de ma már nem . Jelenleg is van 1 pitt-em , és elmondhatom róla , soha nem járt suliba , életemben nem volt ilyen kutyám .. és mégis soha még 1 verebet nem bántott! Egy németjuhász és egy tacskó is lehet gyilkos ! Egyébként kérvényezték már hogy ismét tenyészthető és minden gond nélkül tartható legyen a pitt! Én inkább az Am.staffot ajánlom . Hisz ők könnyebben beszerezhetők , mivel őket is képesek pitt- ként árulni a neten . Holott a két külömböző Fajtáról beszélünk! Pl: Kelemen Anna kutyájának nem sok köze ven a pitt-het ... Köszi további kellemes napot mindenkinek.
2009. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy minden csak nevelés kérdése. Ha kellőképpen odafigyel az ember a kutyájára, és nem a a harcra, neveli, megszeretteti a kutyával a gyerekeket, embereket, szocializálja más kutyákhoz, akkor mért ne lehetne belőle egy családi kedvenc? Persze, fontos mindenhez a jó idegrendszer is. Fontos, hogy ne egy "kiképzőterep" legyen. Igaz, öröklötten benne van a hajlam a harcra. Nekem egy extra mini yorkim volt először, majd a férjem kapott egy rotit, mert sajnos az övét anno pont pitek tépték szét. És befogadtunk egy am. steffordot is. Mindkét harci kutyát szeretettel, következetesen neveltünk. Semmi baj nincsen velük. A kisgyerekekkel jámbor kezesbárányok. Lefekszenek a manóknak, a hátukon lovagolhatnak. A stefit nehéz volt megszoktatni a yorkimmal, de nem volt lehetetlen. Sajnos, nálunk a yorki az "agresszívebb" és nem szocializálódott. Sosem volt más kutyák társaságában, és miden apró szaglást támadásnak vélt, és visszamart. (vicces az amikor egy falat, másfél kg-s kutya csüng a roti vagy a stefford nyakán és azok csak tűrik. Sosem bántották a picit. Elkönyvelték egy kis idiótának. Az első udvarbana yorki a főnök, ő rendezi a nagyokat, ha kell letámadja őket. A két mamlasz meg csak tűr. Egyedül egy dologról nem tudtam őket leszoktatni. Sajnos felvettek egy hülye szokást. A stefit ne lehet felügyelet nélkül szabadon engedni (kenelben tartjuk). Ugyanis helyből ugorja a kerítést!!! Nem tudsz olyan kerítést felhúzni, max. kőfalból és roti meg követi. Ezt a szabadulást sajnos a szomszéd csirkéi bánják általában a és persze a mi pénztárcánk...Szóval csak okosan az ilyen harci kutyákkal. Tényleg csak felelős gazda kezébe, aki nem egy gyilkológépet akar nevelni. U.i.: Megszületett a kisfiunk, aki jelenleg 6 hónapos, és a két mamlasz igaz kerítésen túl, de figyelő szemmel óvják! Ha csak mozdul a gyerekkocsi, amikor kint szundít a kisfiam, már vonyítanak is, ha felébred, szólva nekem, ha nem hallanám. Tiszteletben tartják, hogy ő az én "kölyköm" és óvják, egyenlőre messziről szemlélik csak, de semmi féltékenység nincs a szemükben.
2009. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
butaság, hogy csak a harci kutyák képesek emberre támadni. de a médiában csak ennek van hírértéke. abból nem kerekedik hatalmas sztori, ha egy egyszerű keverékkutya támad gyerekre. az, hogy egy kutya milyenné válik, csak is a gazdától és a nevelés körülményeitől függ. egy rettegésben tartott kutya, lehet az bármilyen fajtájú, méretű, előbb fog emberre támadni mint egy szeretetben nevelt pit vagy amstaff. nekünk amstaffunk van yorki mellett és 2 kisgyerek mellett. nála nyugodtabb és nyalakodósabb kutyát még életemben nem láttam. elképzleni sem tudom, hogy valakire rátámadna csak úgy. miért tenné? nincsenek olyan élményei melyek okán azonnal védenie kellene magát a legkisebb rezzenésre. másrészről ezek a kutyák idegileg a legstabilabbak, olyan magas a fájdalomküszöbük, hogy igen nehéz olyan fájdalmat okozni nekik, amire reagálva támadhatna. ezt mind csak azért írtam le, hogy kicsit oszlassam a harci kutyák veszélyességéről szóló tévhitet. a kutyatartás felelősséget kíván, olyan lesz az állat, amilyenné neveljük, és ez, rajtunk, emberekeken múlik, legyen az törpetacskó vagy staffordshire terrier.
2009. febr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nekünk van egy igazi 1 éves pitünk, és egy másfél éves stafink, nagyon jól megvannak egymással,hiába harcikutyák !

Egésznap játszanak.. ÉS ŐRKÖDNEK ! Egyik sem járt suliba ... mégis szófogadóak, leülnek ha kell, a a pit az újságot imádja a házba behozni a kapuból!

A pit bullok nagyon tanulékonyak és okosak, csak foglalkozni kell velük és kész... !

2009. aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem kell hozá:D
2010. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!