Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyádat tenyésztőből...

Ha a kutyádat tenyésztőből származik, meg tudnád írni, hogy mennyiért és milyen fajta?

Figyelt kérdés

Szeretnék terepszemlét tartani az árakról, hiszen ezeket sosem írják ki publikusan a tenyésztők. Megoszthatsz egyéb információt, ha szeretnél, elsősorban csak a fajtára és az árára lennék kíváncsi. Szeretném látni, hogy nagyjából milyen költségekkel számoljak, ha éppen az adott fajta mellett döntök.


Nagyon szépen köszönöm!



nov. 28. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Az árak tenyésztőtől, párosítástól is függnek. Illetve amikor én vettem a shetlandi juhászomat, 210 ezer, 2018 nyarán :), ÉS akkor még almon belül is mások voltak a kutyák árai. Almon belül is eltérnek. Plusz ne ár alapján válassz. Úgy 150-400 ezerre számíts. És fontos, hogy amit itt látni fogsz nem minden.


Egyébként a szuka kutyák drágábbak, mint a kan kutyák. Az enyém kan, a szuka kutyus akivel még szemezgettem 250 ezer ft volt, de végül a kan kutyus mellett döntöttem, nem bántam meg.


Ja és jófogáson most már tilos fajtatisztaként árulni keverék kutyát, ezért muszáj odaírniuk hogy jellegű, bár ezt is elcseszik mert olyan hogy "fajtatiszta jellegű" nincs csak (x fajta)-jellegű keverék.

nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4%
Tenyésztőből max. a széklete meg a vizelete származik. :D
nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%
Törpetacsi. Tavaly vettem, és 40.000 volt. Egészséges, törzskönyves, 100%-ig legális. Elmondta a tenyésztő, aki a párom barátja, hogy nem viszik a népek a kutyákat, mert csóróság van, rajta is maradt vagy 3.
nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
A szomszéd lánynak 200 körül volt a kutyusa, meg nem mondom milyen fajta, de azért volt ilyen "olcsó" mert színhibás, mert barna és azt nem keresik annyira.
nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

3


Na jo, most havertol plane barattol venni azert mas mint ugymond idegenektol. Barattol megkapod olcsobban, idegentol meg tobb szazezer.

nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Milyen fajta érdekel?


Ez sem mindegy, egy ritka külföldi vagy divatos fajta veri a félmillát, de egy népszerűbb, hazai netán kevésbé minőségi párosítás megáll 150-200 ezer ft-nál is.


Illetve idén sokan azt gondolták hogy lehoznak gazdasági almokat és abból fedezik a költségvetésüket. Ez ott bukott meg hogy sok vevőnek nem volt pénze így a nyakukon maradt kutya- ezek nyilvánnem kiskölykök, 8-10 hónaposak már, de talán ingyen vagy pár tízezer, 100 ezer ft-ért már eladóak mert szabadulni akarnak tőlük.

nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
A retardált lepontozóbarmoknak üzenem, hogy ettől még nem a tenyésztőBŐL jön a kutya, ha nem tanultak volna biológiát.
nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Rokonaim Közép-ázsiai juhászkutyákat tenyésztenek, 100 ezerért adják.
nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Két éve szerettünk volna venni egy landseert, 400 ezerbe került egy kölyök, egy színhibás kan volt olcsóbb, az 350 ezerbe került. Végül nem vettünk, de az összes kiskutya elkelt. Ebből a fajtából nem sok tenyészet van Magyarországon.
nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
A barátom tibeti masztiffot tenyészt, Amerikába adja el a kiskutyákat, ő maga szállítja le őket, a szállítási költséget is a vevő fizeti, 2000 dollár egy kiskutya.
nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!