Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő ahonnan...

Van olyan tenyésztő ahonnan rögtön el lehet hozni kölyköt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy pl szeretnék egy fajtát, már minden megvan neki kennel, táp, felszerelések stb, csak el kell hozni a kutyust. Nem szeretnék még 1 évet várni meg stb, hanem mondjuk felhívom, odamegyek, beszélünk, eldől hogy megvan e a szimpátia a kicsivel és elhozom. Szóval nem annyira bürokratikus, persze írok bemutatkozást meg minden ha kell, csak nem akarnék nagyon pattogni hónapokig hogy márpedig én alkalmas vagyok.

Leginkább úgy gondolom hogy már meglévő almokból keresgetnék, erre van valamilyen hivatalos oldal? Mert facebookon néha látom hogy maradt még 1 kölyök, törzskönyves stb, de ezek ilyen véletlen felugró posztok.



2022. máj. 6. 14:27
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Persze, elofordul, hogy van elerheto kutyus, akit azonnal vagy par het mulva el is vihetsz, meg kell erdeklodni. Rairsz minden egyes tenyesztore, aki szimpatikus es majd megmondjak.


De a bemutatkozos, telefonalos reszt nem nagyon tudod kihagyni egyiknel sem.

A tenyeszto felmeri, hogy akar-e adni neked kutyat, jo helye lesz-e nalad illetve hogy melyik kutyus passzol hozzad, ezt pedig valami alapjan muszaj eldontenie.

2022. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
22%

Jofogas. Ha nem ragaszkodsz a törzskönyvhöz.


Egy törvényi szabályozás miatt manapság úgy fogalmazzák meg hogy "fajtajellegű", ez azt jelenti hogy fajtatiszta csak nincs törzskönyv.

Most persze itt sokan idegbajt fognak kapni, hogy húú, mocskos szaporitók, pedig nem!


Igenis nagyon sok rendes, szegény anyagi körülmények között élő család tenyészt úgy fajtatiszta kutyát hogy nem ad hozzá törzskönyvet.


És igen, pár éve én is így vettem fajtatiszta kiskutyát, olcsóbb volt, törzskönyv nélkül.

Egy normális családtól, normális körülmények közül.

2022. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy vicc :"A tenyeszto felmeri, hogy akar-e adni neked kutyat, jo helye lesz-e nalad illetve hogy melyik kutyus passzol hozzad, ezt pedig valami alapjan muszaj eldontenie."
2022. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

"Igenis nagyon sok rendes, szegény anyagi körülmények között élő család tenyészt úgy fajtatiszta kutyát hogy nem ad hozzá törzskönyvet."

Szegény ember ne tenyésszen már kutyát bakker.

2022. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
75%

2-es, ne mar. Szaporitoktol van a kutyad, oke, te ezen sporoltal es leszarod, de masoknak ne nepszerusitsd mar ezt az undorito iparagat.

Fajtajellegu kevereked van maximum, nem fajtatiszta kutyad.

2022. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
20%

"Fajtajellegu kevereked van maximum, nem fajtatiszta kutyad."


Ez kamu. Csak az ostobák veszik be.

2022. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

A torzskonyv nem csak egy papir,ez igazolja a kutyad szarmazasat, komoly felteteleknek, egeszsegugyi szureseknek kell megfelelni es akkor kaphatod meg.

Ennek hianyaban a kutya nem nevezheto fajtatisztanak, szulok nincsenek szurve orokletes betegsegek ellen, nem feleltekek meg a tenyesszemlen es stb stb.

Magyarazhatod magadnak, de a kutyad csak egy draga keverek, mert gondolom azert kifizettel erte 30-60 ezret vagy meg tobbet.

2022. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%
#6 a kommentjeid 19% körüli hasznossága alapján elég egyértelmű, hogy ki itt az ostoba🤣
2022. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem 2-es nem érted mi ezzel a gond.

A tenyészteni kívánt kutyák elvileg szűrve vannak genetikai betegségre. Ez azt jelenti hogy ha pl egy kutya hajlamos xy betegségre akkor egyszerűen nem pároztatják. Tehát ha kiadsz sok 100 ezer forintot a kutyáért akkor joggal várod el hogy egészséges legyen sokáig a mellett hogy valóban fajtiszta.

Ha egy nem hivatalos tenyésztő pároztat akkor ő ezekre a vizsgálatokra sajnálni fogja a pénzt es olyan kutyák fognak születni akik nagyobb eséllyel fognak lebetegedni idő előtt. Ami igazából természetes lenne ha nem "tenyésztőtől" beszélnénk. Meg ott van hogy szegény kutya agyon van hajszova, még helyre se jön a szülesből máris fel van pároztatva az anyagi haszonszerzes miatt. Ezért nem szabad értük igazából több pénzt kiadni mint amennyi volt az oltás meg a csip a kiskutyának. Ha többet kérnek akkor felmerul a kérdés higy vajon ezt hányszor csinálták meg, szegény kutya hányszor szült már és milyen körülmények között él? És ha megmaradt akkor ki lesz dobva az út szélére? Mindezert te fizetsz.


Megtorténik hogy véletlenül történik és Bodri átszökik Fannihoz és mégtörténik a nász. De akkor a gazda ne is kérjen többet mint ami a csip és az oltás volt, vagy adja ingyen ha már sajnálta a pénzt az ivartalanításra. Mert ha nem kell senkinek akkor szegény kutya a menhelyen fog kikötni vagy az út szélén.

Van olyan is hogy direkt pároztatnak 2 kutyát mert olyan szépek stb de ilyenkor se sokszor hanem mondjuk egyszer csak. Egy szülés simán belefer egy kutya életében, a kiskutyák ilyenkor sokkal jobb körülmények között is vannak tartva mintha szaporitva lennének és ilyenkor már előre megvannak a gazdák. De szerintem ez a legritkábbik eset azok közül akik nem tenyésztőtől vannak.

2022. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
68%

“ Igenis nagyon sok rendes, szegény anyagi körülmények között élő család tenyészt úgy fajtatiszta kutyát hogy nem ad hozzá törzskönyvet.”


Mondd el nekem, hogy ezek a vègtelenül rendes csóró kis szapik hogy es mibol tenyèsztenek, mikor egy tenyészállat alsó hangon havi 80-150 ezerben van. Az egy tenyészállat, abból nem lesz jövedelem. Kell másik tenyèszállat is. És alomismètlèst sem lehet a végtelensègig csinàlni. Max egyszer, de csak akkor ha az elsö alomban kimagasló kölykök lettek. Szóval a fedeztetést is külsös kannal kell megoldani. Táp, vitaminos, tàplàlékkiegészítök, èlösködök elleni vèdelem, kozmetika, egèszsègügyi szürések, àllatorvos, tenyésszemle, UH-k, ha kell akkor császár, piciknek oltàsok, fèreghajtó, chip, utlevél, torzskonyv, dns teszt, kezdöcsomag. Stb.


A fentiek az úgy a minimum. Nem számoltam a kiállítási és munkaeredményekkel. Nekem egy tenyèszkanok és egy növendèk szukám van itthon. Csak az edzès a kèt kutyának havi 60 ezer. Havi kb 1-2 verseny, 1-2 kiállítás van. Ezek nagyjàbol 150-300 ezer ft korul vannak havinta, attol fuggoen, hogy milyen messze vannak, illetve mennyire rangos a kiállítás. Ez folyamatosan így van, állandó költsègek.


Ez nem fog profitot hozni szapikáéknak. A tenyèsztés még mindig egy dràga hobbi, mikor fogják már fel a magadfajta ostoba proletárok?

2022. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!