Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt német juhász kutyának...

Felnőtt német juhász kutyának kiegészítésképp milyen tápot próbáljak?

Figyelt kérdés

nov. 30. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz kiegészíteni?

Ha nyersezel, minek a táp?

nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nyersezünk. Főve, de inkább csak forrázva kap far-hátat, lépet, időnként csirkefej, csirkeláb.
nov. 30. 09:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi? Mással nem is etetsz? Ez így nagyon nem jó!

Vagy kezd el rendesen etetni, vagy válts át egy premium tápra. De kiegészítésnek ne adj ehhez tápot!


Biztos kellett neked az a kutya?

nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Én 700W-os 80+ Gold tápot ajánlok.
nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú basszus, ha ennyire borzalmasan főzöl neki, akkor inkább a főtt étel legyen a kiegészítő, és valami normális összetevőkből álló prémium táp legyen a fő.
nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Küldj már egy használható linket.
nov. 30. 09:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Igen kellett a kutyus. Eddig mentett kutyáim voltak, és nem okozott egyiknek sem gondot az étkezés. Ők leginkább tápot, és nem gagyit kaptak. Sajnos ezt a kutyámat egyáltalán nem érdekelte sohasem a kaja. Nem válogatós volt, hanem alig evett. Egészséges, nagy vitalitású ennek ellenére. Rengeteg próbálgatás után ezt a kaját hajlandó megenni. Nekem is kényelmesebb lenne, meg több vitaminhoz jutna ha tápozna. Hozáteszem jártunk kutyasuliba, foglalkozás is rendszeres.
nov. 30. 09:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es, én az 5-ös válaszoló vagyok. Én is húspárti vagyok, ha a kutya táplálásáról van szó. Hangsúly a húson! Amiket te leírtál, az olyan sok húst nem tartalmaz, csontot annál inkább, amire nincs nagyon szüksége az ebnek. Ha már csak csirkével etetsz, akkor legalább tegyél az ételbe nyesedékhúst, az annyira nem drága, a farhátat meg cseréld le szárnyra, lábra, de ezekből ne sokat adj egy adagba. Javasolnék egy kevés zöldséget is bele, az enyém nagyon szereti a főtt répát, céklát, vagy a reszelt almát az ételébe. Ebből sem kell sok, mit tudom én, az adag 10%-a. Illetve, további 10% lehet a nyákosra főzött rizs is. Ezeket a tanácsokat én állatorvostól kaptam, amikor mondtam neki, hogy nem szívesen tápoznék.
nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Köszönöm!
nov. 30. 10:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még eszembe jutott pár dolog, ha már így ráérek. :D, Étrendkiegészítőnek mehet lazacolaj (Fitactive olcsóbb, sokáig elég), illetve ízületekre megelőzésképp valami. Időnként kaphat 1-1 darab főtt tojást (heti 1-2 alkalommal) bónuszként, és ugyanennyiszer mehet valami belsőség máj, lép, szív, vese stb. (nem lenne rossz, ha ez bárányból, vagy marhából származna), de ez is legfeljebb 10%-a legyen az ételadagnak. Javasolnám, hogy mérd le a kutyádat, hogy hány kiló, és az ételadag a súlyának 2%-a legyen. Pl. ha 35 kg a kutya, akkor ez 70 dkg kaja/nap, ebben már benne minden (hús, pici rizs, pici zöldség) Ha idővel úgy tűnik ez kevés, akkor lehet növelni 3%-ra, de nagytestűnél többnyire elég a 2, hacsak nem hipermozgékony, akkor viszont én már inkább tápot adnék kiegészítésnek. Azt hiszem ennyi, ha eszembe jut még valami, akkor leírom, de mi ezeket az elveket követjük. Csak nálam sajnos macerásabb a helyzet, illetve nem is macerásabb, hanem drágább, mert neki csirke nuku, nem ehet, és a kis 55 kg-os testét nem kis adagokkal kell táplálnom. A főzés pedig egyszerű, én előveszek mindig két rohadt nagy fazekat, abban kissé megfőzöm a húsokat,(marha, vaddisznó, szarvas, időnként kevés pulyka), belefőzöm a répát is, majd mindent kiporciózok ételes dobozokba, és megy a fagyra. Aztán minden reggel csak ki kell vennem egyet.
nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!