Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás roham után mikor...

Epilepsziás roham után mikor áll vissza a kutya 'normálisba'?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított 6 éves szuka kutyám akinek most volt elsőnek rohama egy napon belül 2x is amiről biztosan tudok. Az elsőt nem láttam a másodiknál velem volt és vittem is orvoshoz egyből. 5 napja történt azóta gyógyszert szed de még mindig nem önmaga. Járkál össze vissza, nyüszít folyamatosan és látszik is rajta hogy nem igazán van jelen. Olyan mintha kicserélték volna. Várom hogy beálljon neki a gyógyszer hátha azzal visszatérne a személyisége. Ovastam hogy roham után napokig lehetnek melléktünetei de nagyon aggasztó hogy ránézek és olyan mintha kicserélték volna. Akinek van epilepsziás kutyája hogy szokott ez lenni? Persze tudom hogy minden kutya más, meg mindegyiknél más a roham is meg a visszaállás, de valami támpontot szeretnék vagy nem tudom mert ez így nagyon új még nekem és eléggé kétségbe vagyok esve.

dec. 2. 05:44
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Roham nem jön a semmiből azt jelenti megsérült az agya, esetleg ütés érte.
dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is, ami a legfontosabb, mindig maradj nyugodt! A kutya átveszi a hangulatodat és ha érzi rajtad a feszültséget, ő is feszültebb lesz! Ez epinél meg méginkább ront a helyzeten.


Az epilepszia egy bonyolult betegség. Lehet örökölt, szerzett, lehet szervi baj az okozója, rossz esetben daganat. Ki kell zárni minden lehetséges egészségügyi problémát, alapos kivizsgálás kell, laborral mindennel együtt. Vannak epilepsziára szakosodott állatorvosok és klinikák is, ha biztosra akarsz menni.


Az epilepsziának 2 fajtája van, a teljes, egész testre kiterjedő (fekszik, görcsben van az egész teste, esetleg habzik a szája, elájul). A másik pedig a fokális, ami csak bizonyos területet érint (pl.a feje ráng valamelyik irányba, "fagyizik", képzeletbeli legyek után kapkod stb).


A rohamokat kihozhatja éles hang, vibráló fény, stressz, megijedés, front stb.


A gyógyszer akkor kell, ha sűrűbben vannak rohamok. Előfordulhat az is, hogy most évekig nem lesz gond, tünetmentes lesz, ilyen esetben nem kell gyógyszer rá. A gyógyszer hosszútávon hat csak, hetek, akár hónapok, mire kifejti a hatását. Nem minden epi gyógyszer használ az adott kutyánál, lehet váltanotok is kell majd. Gyógyszer mellett is kijöhet a roham, ha indokolt az állatorvos ír fel végbél oldatot, amit roham előtt/alatt kell beadni a kutyának.


A folyamatos céltalan járkálás a nyugtalanság jele. Megérzik előre a rohamot, roham előtt is nyugtalan lesz, olyankor van az "aura érzés". Hogy mennyi időn belül tér vissza, az eltérő lehet. Az is lehet, hogy már nem az előző roham miatt zavart, hanem a következő miatt.

dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de az epilepszia NEM jön a semmiből. Amelyik kutya epilepsziás,az születésétől az. Volt epilepsziás kutyám. 15 évig élt,és nem roham vitte el.


Szóval a TE kutyád 6 éves. És hirtelen 2 rohama lett egy napon belül. Sőt,azóta is nyugtalan.


Ki diagnosztizálta epilepsziával? Ez nagy valószínűséggel inkább más betegség lesz sajnos.

Mri vizsgálat kellene, lehet,hogy agydaganat,vagy más idegrendszert befolyásoló kórság.

De nem epilepszia. Az nem jön a semmiből 6 éves korban!


Vidd el egy állatkórházba,vizsgálják meg alaposan.

dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


Válaszolok a fő kérdésre is. 1-2 óra alatt mindig visszatért minden "eredeti funkciója" a kutyámnak. Utána már csak max aludt egyet. Vagy csak nézelődött. Ez a roham nagyságától függött. Volt olyan hosszú rohama, ami után aludt egyet,mert kimerült. De nagyátlagban 1-2 óra után semmi sem látszott rajta.

Olyan SOHA nem volt,hogy napokig hatással legyen rá egy roham. Soha a 15 év alatt.

Amúgy angol cocker spániel volt.

dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amelyik kutya epilepsziás,az születésétől az."


Rákeresel, mindenhol írják, hogy több oka lehet, epis klinikákon meg főleg! Olyan nincs, hogy kizárólag veleszületett... Bármely korban kialakulhat, mint ahogy az embernél is. Mellesleg nekem is epis kutyám volt, 13 évesen jött ki rajta, daganat miatt.

#2 voltam.

dec. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én a rendes,normál epilepsziára gondoltam az írásomban.


Amit nem daganat vagy sérülés okoz,hanem epilepsziás a kutya. Ez a betegsége.


Persze kiválthatja más is. De az már nem epilepszia. Nem a veleszületett. Csak epilepszia jellegű tünet. Másodlagos epilepszia. Nem mindegy.

dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendes, normális epilepszia pont azért rohadék betegség, mert nem könnyű megérteni az okát, sok minden okozhatja. Ezért léteznek szakemberek, szakrendelők rá. Nem csak daganat, sérülés, meg veleszülett dolog okoz epilepsziát. Bonyolult. És nincs olyan, hogy csak az az "normális" epilepszia, ami veleszületett. Az epilepszia nem korhoz kötött.
dec. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

úgy bírom, amikor valaki okoskodik valamiről, amiről fingja nincs, ráadásul ahhoz már hlye, hogy utánanézzen :D


Kérdező: epilepszia NEM kizárólag veleszületett, ezer másik dolog okozhatja, és bármelyik életkorban kialakulhat.

dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!