Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás kutya?

Epilepsziás kutya?

Figyelt kérdés

Kutyám epilepsziás, gyógyszert is szed rá (Sevenal és Libromid). Sajnos ezek ellenére is vannak rohamai. Úgy vettem észre, hogy ezek a rohamok mindig álmában törnek rá. Szegényke nagyon kifárad a rohamoktól (sok van neki egymás után kisebb-nagyobb szünetekkel). Pár perc alvás után felriad, elkezd mászkálni, majd kb. fél perc és jön a roham. Miért mindig álmában jön elő?

Mikor látom, hogy felébred, már megyek utána, mert tudom, hogy lesz neki.


2022. júl. 18. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepsziát nagyon sok minden okozhatja. Lehet örökölt, lehet más betegség miatt (pl daganat). Ki kell vizsgáltatni a kutyát rendesen, lehetőleg kutya epis szakemberrel. Gyógyszer mellett kellene végbél oldatot is alkalmazni, hiszen minden roham gyengíti a szívét. Teljes, egész testre kiterjedő rohamai vannak, vagy fokális (fejrángás, nyaldozás, kapkodás stb)? Mennyi idős a kutyus?
2022. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljes testre kihat neki. Lassan 3 éves lesz. Van neki végbél oldat is, de ha jól tudom azt roham közben kell beadni. Mivel ezek a rohamok alig fél percesek, nem tudom van e értelme. Mennyi ideig van hatása és mennyivel csökkenti a következő roham valószínűségét.
2022. júl. 18. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
A végbél oldat csökkenti a következő roham esélyét, szóval ha már gyanús, hogy rohama lesz, nyugodtan add be neki. Egész testre kiterjedő, sűrűn jelentkező rohamjai vannak. Ez azt jelenti, hogy komoly gond okozza! Sürgősen ki kellene vizsgáltatni, az élete forog kockán!
2022. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A mi kis yorki keverék kutyánk 12 éves. Voltak rohamai kb kéthetente, kb 2 percesek. Remegtek a lábai, nem bírt felállni. Fején csak annyit lehetett, hogy kétségbe van esve. Elvittük orvoshoz, annyit mondott, hogy epilepsziás roham ami lehet attól is, hogy egyik nap 35 fok van, másik nap 20. Meg már öreg. Amíg ilyen ritkák a rohamok addig nem szívesen ír rá gyógyszert mert akkor azt élete végéig szedni kell. Ez tavaly volt. Azóta is kb ilyen gyakorisággal vannak rohamok, de nem mondanám, hogy álmában gyakrabban mint máskor.
2022. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
El kellene vinni egy epis orvoshoz, mert a sevenal egy ősrégi gyógyszer, ami nem megszünteti a rohamokat, csak egy idő után szobanövényt csinál a kutyából. Ennél már sokkal korszerűbb kezelési lehetőségek is vanna.
2022. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!