Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szervusztok. A kérdésem, a...

Szervusztok. A kérdésem, a következő: A 6. éves tacskókan kutyám póráza tegnap elszakadt, és mivel ott volt egy másik kutya a gazdájával, oda szaladt. A hölgy felemelte a lábát, hogy védje a kutyáját, s ekkor megharapta a térdénél. Büntetés?

Figyelt kérdés
Sajnos ebben az évben elcsúszott a beoltás, ami augusztusban lett volna esedékes. DE eddig minden évben rendszeresen be volt oltva, féregtelenítve. Milyen büntetésre számíthatok.

dec. 2. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Rendőri intézkedés volt? Megadtad az adataidat?
dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt rendőri intézkedés, és az adataimat sem adtam meg, de az oltási könyvemben megmutattam neki, hogy tavaly augusztusban be volt oltva, és az előző 5 évben is, minden oltást megkapott. Ezt lefotózta, de az adatokat nem tudja, viszont tudja hol lakom, és fel is jött hozzám.
dec. 2. 14:25
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Remélem lesz rendőri intézkedés és büntetés. Az elmaradt oltásért és az agresszív viselkedésért is. Méghozzá remélhetőleg valami sok százezres tétel. Ezt megérdemli minden idióta, felelőtlen barom, aki sem nevelni, sem normálisan tartani nem képes a kutyáját.
dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kutya vagy macska harapása esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, különösen akkor, ha az állat oltottságáról nem tudunk semmit. Ilyen esetekben az állat 14 napra állatorvosi megfigyelés alá kerül. Amennyiben az érintett állatnál a veszettség tünetei jelentkeznek, haladéktalanul el kell kezdeni a megmart személy kezelését."


"A veszettség elleni oltás elmulasztása esetén az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság bírságot szabhat ki, amelynek összege - ha egyéb szabályszegés nem történt - 75-225 ezer forint között lehet."

dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor fel kell vennem hitelt.
dec. 2. 14:46
 6/21 A kérdező kommentje:

" megérdemli minden idióta, felelőtlen barom, aki sem nevelni, sem normálisan tartani nem képes a kutyáját."

Sajnálom, hogy így gondolod, nem voltam soha felelőtlen, a hat év alatt. Talán nálad is előfordult már, hogy összecsaptak a hullámok a fejed felett. De nem azért mert felelőtlen barom lennél.

dec. 2. 14:53
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Tudod kérdező a veszettség olyan vírus amit ha elkap az ember 98%, hogy az illető bele is hal. Remélem érted miért borult ki a #3 válaszoló.


Én nem leszek ennyire nyers.

De. Az, hogy valaki van annyira felelőtleny hogy kihadja a kötelező oltást, arra nem tudok mit mondani.


Arra sem, hogy nem vagy azzal tisztában, hogy kutyában nem bízunk meg. Soha. Éppen ezért séta előtt MINDIG ellenőrizzük a póráz állapotát.

Ha egy tacskó elszakította azt, ott komoly gondok voltak a pórázzal, amit ne haragudj meg de nem hiszem el, hogy ne vetted volna észre.


A kutya nevelésébe én nem kötnék bele, hoszen minden kutya kiszámíthatatlan.


A hölgy remélem kért orvosi segítséget, mert valóban nem játék egy oltatlan kutya harapása. Akáremnnyit is kapott az elöző évben. Nem véletlenül van az emlékeztető oltás.



Ugye így már azért Te magad is elismered, hogy felelőtlen voltál? Aki figyel éveken át, de egyszer nem, az is felelőtlen.


A dolgok ellenére én remélem nem lesz nagyobb baj. Ha pedig megbüntetnek, vedd tanuló pénznek.

dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

A kutyáim póráz nélkül sem mennek el másik kutyára. Pláne nem mutatnak agressziót. Ez kizárólag nevelés, amit 6 év alatt bőven meg lehetett volna tenni. Mivel ez kimaradt, nagyon is illik rád a fenti jelző. Miért nincs normálisan megnevelve a kutya?

Az meg, hogy 4 hónapig elfelejtetted beadatni az egyetlen kötelező oltást, nyilván csak még inkább jelzi az alkalmasságodat.

dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8

Nem szeretnék kibújni a felelősség alól. Csak azért kérdeztem, hogy Kb mennyi hitelt kell felvennem ez ügyben? A hölgy pedig azonnal elment az orvoshoz.

9.

A kutyát igyekeztem a lehető legjobb nevelésben résesíteni. Persze lehetnek hiányosságaim, de több kutyát is tartottam már, az elmult 30. évben és soha nem volt problémám.

Köszönöm.

dec. 2. 15:21
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, de ezen mindig megrökönyödök. 2, azaz pontosan 2 törvényileg előírt állatorvosi beavatkozás van kutyákra nézve. Az egyik a chip, másik az évenkénti oltás.


Igen, mindenkinek összecsaphatnak a feje fölött a hullámok, de augusztus óta eltelt 3 hónap alatt egyszer sem volt fél órád, meg 5000 forintod, hogy beoltasd a kutyád?


A veszettség nem játék, és tudunk állati esetekről, annak ellenére, hogy az ország mentesnek mondható - áldozatos és évekig tartó munka révén!


De itt nem is a veszettség a lényeg, hanem hogy téged egyáltalán nem érdekel, hogy kezelhetetlen a kutyád és veszélyes. Megharapta a nőt, holnap meg egy gyereket küld majd arcon?


Gondolkozz el, hogy mit csináltál a 30 év alatt, mert egyáltalán nem értesz a kutyatartáshoz.


Manapság nem szeretek mások zsebében turkálni, de ha a bírság kifizetésére hitelt kell felvenned, akkor szerinted mi történne, ha a kezelhetetlen kutyádat fel is rúgja (jogosan) a nő, és viheted az orvoshoz?


Ha nincs anyagi háttered a kutyád sürgősségi ellátására, az bizony felelőtlenség.

dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!