Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szervusztok. A kérdésem, a...

Szervusztok. A kérdésem, a következő: A 6. éves tacskókan kutyám póráza tegnap elszakadt, és mivel ott volt egy másik kutya a gazdájával, oda szaladt. A hölgy felemelte a lábát, hogy védje a kutyáját, s ekkor megharapta a térdénél. Büntetés?

Figyelt kérdés
Sajnos ebben az évben elcsúszott a beoltás, ami augusztusban lett volna esedékes. DE eddig minden évben rendszeresen be volt oltva, féregtelenítve. Milyen büntetésre számíthatok.

dec. 2. 14:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
A felelősség kérdésétől függetlenül: nem véd a veszettség elleni oltás 2-3 évig? Én úgy tudtam (amellett hogy évente kell újraoltatni). Mert ez esetben legalább az nem merül fel, hogy a hölgyet veszettség elleni kezelésben kéne részesíteni.
dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

3as: Gondolom te még az életben soha semmit nem felejettél el, nem mulasztottál, nem is hibáztál soha. UGYE???


HMHMHM????

dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszaitokat. Kérem, hogy ne veszekedjetek, az Én butaságom miatt.

Azért írtam hitelt, mert valaki azt mondta, hogy 100.000 forint felett kell fizetni, annyim pedig nincs. Az oltás kimaradása pedig nagy hiba, de valahogy az idő kicsúszott a kezemből.

"kezelhetetlen a kutyád". A kutya kezelésével nem volt mindig bajom, de váratlan dolgok sajnos történhetnek. Nem mondom, hogy super kutyatréner vagyok.


12/ Köszönöm, épp most olvastam egy állatorvos írását erről. Némileg megnyugodtam, hogy a hölgynek nem lett nagy baja. S ez a fontos.



A magyarországi szabályozás szerint valóban évente kell oltani, de egy rendszeresen oltott kutya védettsége nagy valószínűséggel egy éven túl is megvan (valóban akár 3 évig is). Természetesen egyéni különbségek lehetnek. A veszettség nem olyan betegség, amit az utcán elkaphat a kutya. Ha kedvence nem került érintkezésbe veszett állattal, akkor nem valószínű, hogy találkozott a vírussal.


A tacsim lakás kutya, és nem találkozott veszett állattal.

Még egyszer köszönöm a kedvességeteket.

dec. 2. 16:56
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Kizárt, hogy a kutyád veszett legyen. Hacsak nem az ukrán hatar mellett laksz és ott hagyod szabadon bóklászni. De mint mondtad, benti kutya. Minden egyébből le kell vonni a tanulságot, ha kell büntetést fizetni, de a legfontosabb, hogy a hölgynek biztosan nincs komolyabb baja, a harapás okozta hámsérülésen, fájdalmon és ijedségen kívül.
dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
:)köszönöm.
dec. 2. 17:20
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

Ez a gyakorikérdések és válaszolóik egyre sittesebbek az évek során. Mindenki olyan mértékben tudor és megmondóember + agresszív, hogy elképesztő.

Kérdező: igen, hibázik az ember, ez van. Balesetek mindig történnek - itt senki nem volt rosszándékúan hibás. Te is pórázon sétáltattál (alapból), a nő is csak védte a kutyáját. A kutyádat védte az oltás ( 3 hónappal elmaradni az shemmi - ahogy az egyik válaszoló is írta, jóval tovább véd az oltás.). Ezáltal a "harapott" embernek sem lesz semmi baja. (Az én kutyámnak majdnem egy évig volt visszatérő komoly hasmenése, mire rájöttünk, hogy mi a baj - állatorvossal karöltve. És ő maga mondta, hogy hasmenéses kutyát / beteg kutyát NEM oltunk.)

Remélem a nő nem lesz vérgenyó és nem fog beleállni ebbe a sztoriba.

dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha elment orvoshoz, az orvos hivatalból tesz feljelentést.
dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy nem kell aggódni a veszettség miatt, de a seb begyulladhat, ami szintén kellemetlenség. Nem tudni, mivel foglalkozik a megharapott fél, ha a munkájában ez gátolni fogja, táppénzre kényszerülne, az ebből adódó kárát is megtéríttethetik. Remélhetőleg nem lesz nagy gond, de azért az ilyen szituációkat jobb megelőzni. A pórázat mindig ellenőrizd. A kutyád nem haraphat meg senkit akkor sem, ha valaki megijed tőle, akkor sem, ha a saját kutyája reaktív, és az összeverekedést próbálja megelőzni. Azzal ne takarózz, hogy több évtizedes kutyás tapasztalatod van, ezek szerint vagy nem naprakész a tudásod kutyanevelés terén, vagy eddig csak szerencséd volt.
dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

De évenkénti oltás a kötelező. És pont. Hiába véd az oltás, ez a kötelező.

És ha még be lenne is oltva a kutya, akkor is agresszív volt, szabadon volt kontroll nélkül, embert harapott. Remélhetőleg mind a két tétel miatt kő keményen meg lesz büntetve a gazdika.


Ez a 30 éve tartasz kutyát... Nyilván lehet úgy kutyát tartani 30 évig, hogy fogalmad sincs az egészről. De ez inkább gáz, mint erény, hogy egy tacskót sem tudsz kézben tartani. Egy tacskó jelent veszélyt másokra.

dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%

Kérj elnézést, álld a költségeket és ha feljelent, vállald a következményeket!


Arról nem tehettél, hogy elszakadt a póráz, viszont neveld meg a kutyát, mert ha el így is jártál, az első hívásra a lábadnál kellett volna lennie. Ergo a nevelésben vannak hiányosságok.


A kérdező lakásban tartott (feltétezem) tacskója meg biztos veszett, hát ja. Vadállatban sincs már nagyon veszett, de az oltást kapja meg minél előbb!

dec. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!