Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ebben az esetben...

Érdemes ebben az esetben kölyökkutyát és macskát egyszerre beszereznem?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy macskás háztartásban nőttem fel és a későbbiekben szeretnék majd macskát. Viszont eredetileg úgy volt tervben, hogy azt csak kicsit később, pár év múlva, mert 4 hónap múlva lesz egy gyönyörű rottweiler kiskutyám és nem tudom mennyire lenne káosz két kölyök állatot nevelni.


Nyilván ehhez az kell majd hogy a kutyám jól szocializált legyen és értse a macskák viselkedését. De az a baj, hogy se a családban, se a baráti körömben nincs olyan macska, amely hozzá van szokva a kutyákhoz és így nem tudom hogy szoktathatnám a kutyám macskákhoz, ha nincs kivel.


Akiknek van ezzel tapasztalata: nagyon feje tetejére áll a háztartás ha egyszerre ket kölyök állat érkezik? Nehezebb dolgom lenne egyszerre két felé figyelni, vagy inkább könnyebb, mert együtt nőnek fel?


Igazából lehet csak én gondolom túl és egyszerűbb lenne csak 1-2 év múlva macskát magamhoz venni.


Amúgy macskából nincs kinézett fajta, egy kóbor macska kölykét fogadom be vagy ilyesmi.



dec. 2. 16:28
 1/7 anonim válasza:
87%
Nem mindig van baj ha egy macska meg egy kutya van egyszerre :D csak neveldd meg jól őket!
dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Én egyszerre vállalnám őket. Kölykök állatokat könnyebb egymáshoz szoktatni és könnyebb kezelni az esetleges konfliktust is.
dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha van idod egy kutyusra, akkor lesz idod egy macskara is, eleg onallo allatok, nyilvan kellenek nekik is szabalyok es rendszer, de jobb ha kolyokkoruktol ismerik egymast es egyutt nonek fel, igy a kesobbiekben elkerulhetoek az esetleges sulyosabb sérülések.
dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem voltak macskáim és vannak/voltak kutyáim is. Mindenki benti/kinti benti volt és a kutyákhoz képest a macskákkal kb semmit nem kellett foglalkozni, szóval nyugodtan mehet a kettő együtt, mert egy roti esetében azért necces, hogy felnőttként mennyire fogja tolerálni a cicát a 0-ról.


Már megkaptam erre, hogy nekem nincs igazam, de itt egy olyan kölyökre gondolok, aki benti, tehát napi 3-4 órádat elviszi, hogy kihordod pisilni, játszol vele, tanítod és sétáltatod és ezeknél zömében 100%-osan ott kell lenned. A macskáimmal meg annyi volt a foglalkozás, hogy bekapcsoltam egy sorozatot/podcastot, közben pedig simogattam őket, mozgattam a pecát, meg naponta kitakarítottam az almot. Az első kettőhöz nem nagyon kell teljes figyelem, jelenlét és nem is nagyon megterhelő, az utolsó meg gyorsan megvan. Néha őket is tanítgattam, akkor a kaja felvágásával együtt max 20 perc volt alkalmanként.

dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
86%
Szerezd be őket egyszerre. A legkönnyebb kölyökkorban, játék közben megismerni a másik testbeszédét.
dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Két kölyök kutya durva, de egy kölyök macska és egy kölyök kutya azért egyáltalán nem vészes. A macskát nyilván nem kell szocializálni, úgy nevelni, úgy tanítani, annyit vinni, fárasztani, kutyasuliztatni. Század annyi időt/energiát igényel, mint egy kiskutya. Ha neked belefér anyagilag, nyugodtan mehetne együtt a kettő, az lenne a legideálisabb.
dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is inkább együtt neveld őket, sokkal biztosabb így.


Később a kutyára nagyon oda kell figyelni, hogy ne ölje meg a macskát és ez hosszadalmas lehet és nem biztos, hogy alkalmas lesz rá egyáltalán.


Ha együtt nőnek fel, az a biztos.

dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!