Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok, ha törzskö...

Rossz ember vagyok, ha törzskönyves kölyökkutyát várásolnék tenyésztőtől ahelyett, hogy örökbe fogadnék?

Figyelt kérdés

Anyukám idős, vele élek és vannak itthon kisebb háziállatok és nem merek ismeretlen előéletű és fajtájú keverék kutyát hozni a családba.

Viszont rosszul érzem magam, mert tele van az összes menhely.


2023. okt. 24. 06:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te döntsd el magadban, ha tényleg bejegyzett, normális tenyésztőtől veszed, az rendben van. A szaporitokat kerüld el. Nem mindenkinek való egy menhelyi kutya, a te eseted tök érthető.
2023. okt. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, korábban csak mentett kutyáink voltak, de akkor nem volt más állatunk és apám még élt. Úgy azért könnyebb volt a menhelyes kutyák rejtett problémáinkat kezelni. Azért sem bízok, mert volt, akin később jöttek ki, váratlanul olyan dolgok, amik a jelenlegi körülményeink nem engedhetnének meg.
2023. okt. 24. 06:29
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Figyelj, ha van több százezred egy leinformált vérvonalú kutyára, meg még pár száz a felmerülő orvosi költségekre, hajrá.

Barátnőm yorkija is leinformált tenyésztőtől lett, 350 ezerért. Most 4 éves, már millió felett van az orvosi költsége.

2023. okt. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én csak egy magyar vizslát szeretnék. A yorki meg mopsz tudom, hogy alapból beteges fajta.
2023. okt. 24. 06:33
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Magyar vizsla is bőven 200 ezer környéke valódi tenyésztőtől és nem szaporítótól.
2023. okt. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Én se mernék ismeretlen előéletű kutyát hazahozni. Nemntartom magam rossz emberneknezért. Nem csinálhatsz mindent úgy ahogy más akarja. Ezzel az erővel minden kiskutyás embert meg lehetne szólni az utcán. Szerinted ők menhelyről vitték a kutyát? Szerintem nagyon keves kiskutya van ott, inkább mar fel evesektől felfelé. Ha neked fajtiszta kutya kell es kicsi 10 hetes, akkor vedd meg azt.
2023. okt. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy vagy rossz ember.... Volt örökbefogadott kutyám. Egyszer. Azóta inkább kölyköt veszek én is. Teljesen más,ha én nevelem és ismerem a kutyát.
2023. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagyok olyan onzo, hogy ebbol nem csinalok lelki kerdest, megmondom oszinten.

Nyilvan en is nagyon sajnalom oket, emiatt rendszeresen adomanyozok a helyi menhelynek, de orokbefogadni tobbet nem szeretnek, az tuti.

Eleg volt egyszer ezt atelni, amikor tinikent a szuleim befogadtak egy kutyat. Nagyon nagy szenvedes volt vele, mindenfele egeszsegugyi es viselkedes problemaja volt, hordtak kutyasuliba, trenerhez, rendszeresen orvoshoz. Az elkoltott penzt hagyjuk is, nagyobb problema volt az inkabb, hogy voltak dolgai, amiben egyszeruen oriasi javulast soha nem ertek el, halalaig ugy maradt.

En ezt inkabb nem szeretnem megkockaztatni es nem erzem magam rossz embernek emiatt.

2023. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeretfurdalasod, mar meglevo allat melle tenyleg nem mindegy, milyen idegrendszeru kutyat hozol. Bar menhelyes kutyaim vannak, a felnott miatt ha akarnek macskat, tuti nem viselne el, szerencsere a szarnyasokkal szepen osszeszoktak, de elobb volt a kutya, mint barmilyen masik allat. Akit kolyokkent fogadtam be, sokkal alkalmazkodobb, emberrel, allatokkal egyarant, első szóra jön, jol viselkedik allatorvosnal, vagy barmilyen idegen helyen, de ő sem a legelesebb kés a fiokban. En igy szeretem oket, de meg lehet erteni ha valaki ellenorzott helyrol vasarol inkabb kutyat.
2023. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, ha nem zsákbamacskát szeretnél. A vizsla egy remek választás, nagyon jó kutyák.
2023. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!