Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya meddig...

Németjuhász kutya meddig "fagytűrő"?

Figyelt kérdés
Duplán szigetelt háza van, de csak éjjelre megy bele. Naponta kétszer bőséges kalóriadús táplálékot kap, estére direkt zsírosabbat. Elméletben tudom, hogy nem fázik, látom milyen szőre van, meg tudom hogy ő belül mennyire forró, de mégis néha úgy sajnálom. Boldogan jön sétálni meg ha játszunk akkor nagyon vidáman futkos mindig.
dec. 3. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
-20 ig simán bírja
dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Elvileg egész télen szabadban kellene tartani, ha van egy száraz búvóhelye - erre lett kitenyésztve!
dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálunk a maximálisan egészséges és boldog kutyádhoz. Mi a kérdés?
dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Egyik kutya sem "fagytűrő". Bármilyen jó is az ól, a kipárolgásától átnedvesedik a közege és a szőre is, aztán úgyis kimegy a hidegbe, amitől jobban áthűl, mint amit "helyre tud állítani". Utána hiába megy vissza az ólba, az ól hőmérsékletét a saját testhője + idő adja. Szóval ha már ki van hűlve, nem fogja tudni visszafűteni az ólját, és a passzivitás (fekvés) miatt még inkább lehűl a kutya is. Szóval valójában idő kérdése, hogy mondjuk egy -10 fokot meddig bír ki állandóan.

Itt egy táblázat egyébként, ami valamelyest segíthet:


[link]


Ha nagy minuszok lennének, és folyton kint lenne a kutya, akkor csak idő kérdése lenne, míg meghal. Magyarországon már nem szokott olyan brutál hideg lenni, ha jól tudom, így ott egy nagytestűnek nagyobb az esélye a túlélésre, de szerintem aki ennyire mindenáron kint akarja csak tartani a kutyát, az értelmetlen, hogy kutyát tartson.

dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

"És attól, h valaki nem szobában tartja a kutyáját még igenis lehet kutyaszerető, tehát ezért tart kutyát."

Ja, én meg szeretem az autókat, azokat is kint tartom. Nagyjából hasonló is a két dolog megítélése a te szemedben, igaz? élettelen tárgy, kutya, ami élő, érző lény... egyre megy! :D

A németjuhász azonnal húzna befelé, ha megtehetné. A kibírja és az élvezi között hatalmas a különbség. De sajnos Magyarországon az tartja szrul a kutyáját, aki csak akarja, mert nem büntetik.

dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11, ez fantasztikus érv, biztosan sokat gondolkodtál ez is :)
dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Saját tapasztalat:kutyás határőr voltam,-15fok körül volt,mikor kiértünk a szolg.helyre a kutya lefeküdt a csupasz földre és kb. 4órán át meg sem mozdult... /6ó szolgálat,1ó ki,1ó be/...85-86 tele volt,a leghidegebb nap -27volt.
dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Jó de bennt is tartózkodott meló után!
dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
#14 kérdezem:mi a lepontozás oka?lehet nektek hihetetlen,de tényleg megtörtént ....
dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Juj itt jól kitöröltek vagy 1 tucat hozzászólást😐
dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!