Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet családi kutya a magyar...

Lehet családi kutya a magyar agárból? Csak agarasok válaszoljanak!

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy csúcs párosításból tudnék venni baráti áron magyar agarat ismerőstől. Ez az utolsó alom, ami nála születik, ráadásul mindkét szülő inter champion. Mindig egy ilyen kutyáról álmodtam, de van egy egy éves gyerekem. Nem vagyok első kutyás, most is van két kistestű családi kutyánk, de kicsit tartok az agár heves vérmérsékletétől. Mit gondoltok bevállaljam??
2010. okt. 21. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Az ismerősödtől nem informálódtál?


"Lehet családi kutya a magyar agárból? "- lehet, mint minden kutya.


"kicsit tartok az agár heves vérmérsékletétől."- a választ megadtad. Mivel vadász kutya az ösztön benne van,hogy nála kisebb kutyát,macskát bármi mást levadássza, megfogja. Sok agár/kivételek mindig vannak/ kisebb testű kutyákhoz nem ajánlott, vagy kifejezettem egyedüli kutyának való, vagy egy másik agárral ajánlott tartani.

Még ha kölyökként is kerül hozzád, hiába a jó szocializáció, nem lehet megtanítani arra,hogyan játsszon.Elengeded,hogy futkározzon, és az ő sebességével játszana egy kistestűvel, hát..

De ha megakarsz bizonyosodni róla, akkor ajánlom,hogy a kistestű kutyáidat vidd el az ismerősödhöz, hogyan viselkednének egymással.

2010. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:(
2010. okt. 21. 12:24
 3/8 A kérdező kommentje:

Viselkedés és jellem:

Fáradhatatlan, kitartó, gyors. Edzett, és ellenálló, versenypályán kiváló versenyzõ. (Nem igény, hogy bármely távon gyorsabb legyen, mint az angol agár!) Kissé tartózkodó természetû, értelmes, intelligens, hûséges. Éber, személy- és házõrzõ ösztöne fejlett, de ez nem vezethet oda, hogy agresszív, vagy harapós legyen.-----ezt a standardjából másoltam ki

2010. okt. 21. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Az agarak alapvetően otthon nagyon lusták :o) Ezt nagyon sok agarastól hallottam. Én nem hinném h bármilyen gond lenne vele otthon. Futni imád és csak azt tud, azt az igényét maradéktalanul ki kell tudnod elégíteni ha agarad lesz. Nem igazán értem a problémádat... Neked kell tudni felmérned mennyi szabd időd, kapacitásod és energiád van/lesz rá két másik kutya és egy egyre növő, szaldós gyerek mellett.
2010. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából azt várom, hogy jön egy magyar agaras, és azt mondja, igen, neki is van kisgyereke és remekül kijönnek vele a kutyák. Ezt várom. A mozgásigényét figyelembe vettem, ideális helyen lakunk, és aktív a család.
2010. okt. 21. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
A standardot meg ne nézd, azok már régen készültek és azóta sokat változtattak ezen.
2010. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy labradorom, aki nem jön ki jól a kisgyerekekkel. Akkor ebből levonható a következtetés, h a labi nem családi kutya? Az ilyenek nem mérvadóak. Inkább menj el egy agaras fórumra és ott kérdezd meg - nagyobb az esélyed és talán reprezentatívabb.

[link]

[link]

2010. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi!
2010. okt. 22. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!