Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutya napi séta adagja?...

Yorki kutya napi séta adagja? Tényleg sok a napi 4x 15-30 perc? Ti mennyit sétáltok vele?

Figyelt kérdés

Egy másik yorki gazdi mondta, hogy reggel-este 5-10 perc, délután 20 perc bőven elég nekik. Azt mondta, kínzom azzal, hogy ráerőltetem a napi 4x fél óra sétát.

Én nem látom, hogy szenvedne, sőt, kifejezetten élvezi. Nyilván nem rohanjuk végig a fél órát, hanem közben szimatol meg minden és az ő tempóját követem, de amúgy szeret kint lenni.

Olyan is van, hogy ha 3x csak 15 perc jön össze, akkor a negyedik az egy órás és ott sem panaszkodik soha, tetszik neki, hogy messzebb is elmegyünk felfedezni.

Amúgy a 4x30 perc az csak jó időben, ha hideg van nagyon vagy esik, akkor még ruhában is a reggeli és esti csak 15 perc lesz, napközben meg két 20-30 perces.

Ezen felül otthon még játszunk, a cicák is beszállnak a játékba. Végülis terrierről van szó, igényli a mozgást, én így látom rajta.


dec. 9. 11:53
 1/6 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%

Egyedenként is vannak eltérések, de pl ha túlsúlyos a kutya akkor sem szeret mozogni, mert nem bír.


Elsősorban a kutyád igényeihez igazodj, aztán az élet úgyis hozza hogy néha nem így viszed. Ha jól érzi magát kint és számodra is megfelelő, hadd legyen kint. Ha sok lenne, jelezné, hamar elfáradna, nem lenne kedve még szaladgálni.

dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van. Én a 2 kistestű kutyámmal (1 csivava keverék, 1 tacskó keverék) simán sétálok ennyit, ha szép idő van. Mostanság nálunk is lerövidültek a séták és ez márciusig ígyis marad. Esőt utálják, hidegben még kabátban is fáznak, úgyhogy ilyenkor pisi-kaki és irány haza :D de tavasztól mi is viszonylag sokat sétálunk
dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Yorki amúgy régen munkakutya volt, patkányfogás, terrier tehát pörgős mozgékony attól függetlenül,hogy kistestű.


Egyébként nem sok! mivel ennyiket mész vele hozzá is edződött. Legalább le van mozgatva.


Azért van annyi bocsánat ideggörcs kistestű,mert oké nem is nevelik őket,de sajnos nem sétáltatják őket csak keveset.


Nekem egy közepes testűm van és egy 5,5 kgos Havanesem aki 12,5 éves és hétvégén van,hogy reggel 1-1,5 óra és délután is. Bírja,élvezi. Megszokta,nem fájnak a lábai nem sántit semmi,lassabb már nyilván de totyog,szaglászik.


Tavasszal mikor toklász ment a lábába és napi 3x 10 percet volt lent kb fajt neki,nem nagyon akart jönni azért,be is volt kötve,doki is mondta,hogy ne sétáljunk sokat,csak dolgát végezze el. Itthon alig bírtam vele ettől függetlenül.


Sajnos a vége az lett hogy bódítás és kiszedték,helyre jött a kutya szaladt konkrétan, a 1,5 órás sétát elől ment húzott annyira tele volt energiával a kényszer pihenő miatt :D


Persze mikor 15 km-es túrákra megyünk már nem viszem,de többnyire 6-8 km-et simán bír.

Nyilván eljön az a pont amikor már nem fogja bírni :(



De csak hogy példát mondjak kutyám alom tesójával nem sokat sétálnak, kb a kertbe van csak.. nem nagyon rohangál túlzottan,picit duci is. Én kutyám hiába panel kutya rengeteget sétálunk, sokat bandázik,napközibe jár.


Na már most elvittem a kutyámat hozzájuk,hadd játszanak. Nem hazudok 10 perc futás után úgy logott a nyelve mintha órák óta rohangáltak volna, enyém nem is liheget még kicsit sem :D Mondtam is jó rövid játék volt..


Testvérek, ugyan az a fajta,kor. Csak hát nem mindegy mihez van szokva a kutya.


De én azt mondom sokkal jobb ha mozgatva van,egészségesebb! Ne érdekeljen más!


Állítom a 12,5 évesem azért olyan fitt,mert sokat sétál,sok új szag éri,mentálisan és fizikálisan fitten van tartva. Szerintem ez is lehet egy kutya hosszú életének a titka akár.

dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
dec. 9. 21:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is azt veszem észre a környezetemben, hogy mindig azok a kistestű kutyák s.ggfejek, akiket alig sétáltatnak, sokszor csak a ház mellé visznek le, ott összejön egy tracs party, ahol a kutyákkal nem is foglalkoznak, talán egymással pórázon valamennyit tudnak játszani, de semmi inger nem éri őket, nem viszik el őket felfedezni, úgy látom, ez nagyon hiányzik a kistestű kutyáknak, attól, hogy kicsik, nekik is szükségük van kutyaként élni.

A kutyám sokszor jobban kijön a nagyobb termetűekkel, akikkel rendszeresen mozognak, foglalkoznak.

dec. 10. 08:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen görcsösen nézni, hogy mikor mennyit sétálsz vele. Nekem két yorkim van, az egyik fázós, kabátban se szereti télen a hosszú sétát, a másik viszont ilyenkor is simán elvan kint 1 órát. Adott kutya igényeit kell figyelni. Amúgy én napi 2x 15-20 percet sétálok velük, egyszer pedig egy nagyobb, 30-60 perces séta szokott lenni. Ezzel teljesen jól elvannak.
dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!