Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbántam a kutyám, hogy...

Megbántam a kutyám, hogy ajándékozhatnám el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy nőttem fel, hogy volt kutyánk, ő már meghalt, szörnyen sokat foglalkoztam vele.

Azóta már a férjemmel élek, úgy éreztem nagyok, hogy szeretném, hogy legyen kutyánk. A párom bele ment, de csak a kinti tartásba.

Golden retrievert vettünk.

Most 7 hónapos, időközben nem olyan régen nekem babám született.

Terhességem alatt napi 2x kivittem sétálni fél-1 órára. Azonban amióta van a baba egyszerűen nem tudom kivinni, mert hiába próbáltam a babakocsistól húz és nem bírja azt a lassú tempót, amit mennék.

Borzasztóan rosszul érzem magam, ahogy làtom a terasz ajtóról, hogy csak szenved, unatkozik, lógatja az orrát.

Számomra ez borzasztó. A nap 24 órájában, ha sétálnánk talán jó lenne.

Nagyon megbántam a kutyust, borzasztóan felelőtlennek és rossz embernek tartom magamat, mert nem tudok rá kellő időt fordítani és sokkal jobbat érdemelne.



dec. 14. 14:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Én releváns FB-csoportokban próbálkoznék első körben.

Számíts rá, hogy lesznek ítélkezők (itt is), ezzel együtt én, gazdiként azt gondolom, hogy még mindig ez a korrektebb lépés, mint szimplán csak takaréklángon foglalkozni a kutyával, vagy sehogy. Szóval rossz embernek nem tartalak, de lehetőség szerint tegyél meg mindent azért, hogy jó helyre kerüljön a kutyus.

dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Hovarju ***** válasza:
75%

Játssz vele a kertben amíg a baba alszik.


Esetleg hívhatnál házhoz járó kiképzőt, aki segít megtanítani, hogy tudjon babakocsi mellett sétálni.

dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
76%
Nem fog traumatizálódni attól, ha kertes házban pár hónapig most nem tudsz vele sokat foglalkozni. Pontosabban utánam majd leírják, hogy szar ember vagyok és 0%-os lesz ez a kommentem, de ez nem változtat a tényeken.
dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Én elsősorban megoldásban gondolkoznék.

Férjed nem foglalkozik vele? Az is megoldás lehet, ha a férjed vigyáz egy félórát-órát a gyerekre és addig elmész a kutyussal sétálni, neked is jót tesz ha van egy kis pihi baba nélkül. A kertben ülve is lehet labdázni vele, az is lefárasztja. Vannak olyan játékok, amikbe ételt lehet rakni, azzal egy csomó ideig elvan, amig kieszi.


Gondold át jól, mert lehet később megbánnád. Én elsősorban a tenyésztőt keresnem fel, vagy barátikörben, rokonságba kérdeznek körbe.

dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%

Meg fogod bánni, ha bizonytalan vagy nem jó helyre kerül, gondolt át.

Kertben van, nem a lakásban.

Sógornőmnek is goldenje volt, két baba mellett. Nem vitte sétálni, mert ereje, kedve sem volt hozzá, a házba is csak nagyon hidegben az előtérbe mehetett.

Lesz az a baba nagyobb is, tavasszal már lesz kedved sétálni, együtt,nem lesz a kutyusnak semmi baja addig.

Szeretgesd meg néha.

dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

A golden nagyon gazdás kutya, nem (kizárólag) kertbe való, neki fontos, hogy a falka tagja lehessen. Itt már eleve ez is nagy gond, rosszul választottál fajtát. :(


Ha a kutya 7 hónapos, neked meg már a babád is megszületett, akkor igen nagyot hibáztál, hiszen már bőven terhes voltál, mikor hozzátok került - vagyis eleve nem volt megfelelő időd/lehetőséged foglalkozni vele.


Azt gondolom, ebben a szituban a legjobb, amit tehetsz, hogy beláttad, hogy rosszul döntöttél. (Én borzasztóan sajnálom a kutyát, de nem akarlak szidni.)

Keresd meg a Retriever Rescue alapítványt, ők kifejezetten goldikkal és más retikkel foglalkoznak, segítenek megfelelő gazdit keresni neki, aki ért a fajtához. És ne halogasd sokáig, fiatalon jobb esélye van hamar családba kerülni, és neki is jobb, ha minél hamarabb megkezdik a szocializációját, amit te nem tudtál megtenni.

dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

Hordozóban mennyire van el a baba és te mennyire tudsz sétáltatni? Mert nekünk az jött be, hogy rajtam a baba, kezemben a póráz. A gyermekágyas időszakban inkább a férjem vitte, de utána mindkét gyereknél én. A babának levegőzés, a kutyának séta. Egyébként meg a kertben altatom, akkor is tudok kutyázni. Na meg kertet rendezni.

Kitartást és sok szerencsét!

dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedves tőletek, hogy nem haraptátok le a fejem.

Igen sajnos ott rontottam el, hogy terhesen bevállaltam a kutyát. Akkor azt gondoltam milyen jó lesz, Majd, hogy a leendő gyermekeinknek lesz kutyája, mert a gyerekek általában vágynak kutyára, ahogy gyerekként én is oda-vissza voltam.

Csak elfelejtettem, hogy még az nagyon sok idő mire a gyerek kint játszhat, hempereghet a kutyával és hogy ilyen sokáig szenvedtetem a kutyust.

A babával se olyan könnyű kimenni. Napi 1-2x igyekszem. Eddig még nem vettem hordozót, de màr most nagyon szeretnék, mert talán az megoldás lehetne..., bár valahogy én számomra mindig a baba csak a babakocsiban volt elképzelhető, mert olyan kicsi még, hogy nem szívesen gyömöszölném hordozóba.

Én már nagyon rosszul vagyok ettől az időjárástól is őszintén, hiszem én is, hogy tavasszal már sokkal jobb lesz...

Sajnos a párom már mindig olyan későn ér haza, hogy vacsorázik, megfürdetjük a babát, ő is fürdik és alszik, mert korán kel. Ugye általában csak én vagyok és a baba. Nagyszülők is dolgoznak.

Azt gondolom nagyon jó lenne, ha a párom tudna segíteni megtanítani ezt a babakocsis sètát, hogy ne húzzon ennyire. Eddig is húzott egy kicsit, de számára szinte elviselhetetlen ahogy a babakocsival megyek.

Ki csattan az energiàtól, hisz még ő is kölyök.


A párommal megpróbálom ezt megbeszélni, hogy mi legyen, milyen megoldást találjunk.


Sokszor bele gondoltam, hogy az is lehet, hogy nagyon jó helyre kerülne, pl. benti tartásba, de az is lehet, hogy szimpatikus emberekhez, de rossz helyre kerülne, mint ahogy látjátok a mi esetünket is.


A legrosszabb ez a végtelen bűntudat, amit belül érzek, ha látom. Hiába van hatalmas udvar csak fekszik szegénykém. És a babás séta, vagyis az a szerencsétlenkedés nem tudja lefárasztani.

dec. 14. 16:40
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha tenyésztőtől lenne, vissza tudnád adni neki. Nyilván nem attól van, így marad a fajtamentés, kutyás csoportok, fajtajellegűként meghirdetni itt-ott, ilyesmi.
dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak setaval lehet lefarasztani. Jatsz vele az udvarba . Ez a fajta munka kutya , feladat kell neki nem csak seta. Egy hatalmas udvar van. Tehat boven tudnal vele igy is foglalkozni.

Vegyel hordozot. Babáknak amugy jobb is mint egy babakocsi es setalni is tudtok. Nem " belegyomoszolod" 🤦‍♀️

Nagyon felelotlen voltal , en a tobbiekkel ellentetben mélysegesen elitellek ezert , bar ez mar nem valtoztat semmin.

Nekem egy befogadott kutyam van. Regen 2 munkahelyen dolgoztam, hajan haromkor jartam vele kutyafuttatora, majd aludtam es 10 kor ujra kutyafuttato. Este szuleim megsetaltattak es hajnal 3 kor ujra mentem vele jatszani.

Mikor babam szuletett 1 hetes volt mikor ujra a kutyafutin ultem vele napi 2x 1 orat . Hordozo kendot hasznaltam 2 hetes koratol, hogy tudjunk setalni.


Raadasul neked kolyok kutyad van. Most kell a legtobbet foglalkozni vele. El se tudom kepzelni miert nem tudsz vele jatszani , tanitani, foglalkozni az udvaron.

Te is csak ugy vettel kutyat mert cuki meg mer kell kutya. De 2 sort se olvastal el a fajtarol ...

dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!