Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbántam a kutyám, hogy...

Megbántam a kutyám, hogy ajándékozhatnám el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy nőttem fel, hogy volt kutyánk, ő már meghalt, szörnyen sokat foglalkoztam vele.

Azóta már a férjemmel élek, úgy éreztem nagyok, hogy szeretném, hogy legyen kutyánk. A párom bele ment, de csak a kinti tartásba.

Golden retrievert vettünk.

Most 7 hónapos, időközben nem olyan régen nekem babám született.

Terhességem alatt napi 2x kivittem sétálni fél-1 órára. Azonban amióta van a baba egyszerűen nem tudom kivinni, mert hiába próbáltam a babakocsistól húz és nem bírja azt a lassú tempót, amit mennék.

Borzasztóan rosszul érzem magam, ahogy làtom a terasz ajtóról, hogy csak szenved, unatkozik, lógatja az orrát.

Számomra ez borzasztó. A nap 24 órájában, ha sétálnánk talán jó lenne.

Nagyon megbántam a kutyust, borzasztóan felelőtlennek és rossz embernek tartom magamat, mert nem tudok rá kellő időt fordítani és sokkal jobbat érdemelne.



dec. 14. 14:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
77%

Eleve nem kell kutya - sem macska, hogyha a gyereked miatt lepasszolnád, meg mennek a kifogások, miért NE foglalkozz vele.


VISZONT! Tesót se vállalj, hogyha neked nem megy az újszülött mellett a "nagyobbal", mert elárulom: egy 3-4-éves GYEREK sokkal nagyobb szpás és sokkal több figyelmet KÖVETEL, mint egy kutya.


De te már a goldennel sem tudsz időt tölteni, mert jaj, ott a kisbaba.

dec. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
70%

Kint a kertben éri inger, mert a szomszédok mindig simizik és sokat nézelődik - szóval NEKED az elég inger lenne, hogy álló nap ülsz kinn a kertben és néha megsimogat valaki. Gratulálok....


Add oda azt a kutyát valakinek, aki normálisan foglalkozik vele, társként tartja, nem bio kerti dísznek, mint te, és míg nem lesz legalább 8-10 éves a gyereked ne vegyetek másikat.

dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben ugye mindig a tenyésztőt kell felhívni és visszaveszi a kutyát. Jha, hogy szaporítótól van...akkor fajtamentés esetleg.


Egyébként mindent meg lehet(ne) oldani, egyelőre csak a kifogásokat látom. Ha lesz egy kistesó, a nagyot sem passzolhatod le, mert nincs időd vele foglalkozni.


Amíg a baba alszik, addig lehet labdázni a kertben a kutyával, lehet fárasztani agyilag is, lehet vele gyakorolni a pórázon sétálást. Egy kisbaba még baromi sokat alszik.

Gondolom nem áll a napod 0-24 órás főzésből, mosásból meg takarításból. 🤷‍♀️


Nem mellesleg van most pár hideg hónap tavasszal jót fog tenni a gyereknek is a levegőn lenni vagy kint aludni, miközben ott lehet veletek a kutya is.


Rengeteg jó ötletet adtak, de te nem megoldást szeretnél találni, hanem megszabadulni a kutyától, ebben az esetben pedig a fajtamentést tudom csak javasolni.

dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan le lehet pontozni, de én minden kint tartott kutyát sajnálok. A kutya társas lény, akkor boldog, ha a gazdájával lehet. Egy kint tartott kutya folyamatosan azt éli meg, hogy őt kizárják a családból. Tudom, sokan jönnek azzal, hogy ők munka előtt és után foglalkoznak a kutyájukkal. Hát ez 2, jó esetben 3 óra a 24-ből, gondoljuk már végig... Főleg szutyok időben, mikor az embernek semmi kedve kimenni, még ennyi sincs. Legjobb esetben is 21 órát egyedül unatkozik a kutya.

Nekünk gyerekkoromban mindig kinti kutyák voltak, mert anyu nem tűrt meg bent állatot, ugyanezt láttam. Szerencsétlen csak feküdt és majd megőrült örömében, mikor valaki kilépett az ajtón :( felnőttként bent van a kutyám, ég és föld a különbség.

A kérdező szerintem teljesen jól látja, hogy rossz helyen van náluk a kutya és szenved. Megtapsolni nem fogom a felsimerésért, de ő legalább gyakorol önkritikát és belátja. A kutya meg kölyök, még könnyen beilleszkedik más családba, csak felelősen válasszátok ki, akár fajtamentés segítségével.

dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát!
dec. 21. 23:49
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet? Írtál a Retiseknek?
dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!