Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nem értem hogy van szívük...

Én nem értem hogy van szívük a tenyésztőknek meg válni attól a kis kutyától akit 8-12 héten át nevelgetek ?és már hozzájuk van szokva

Figyelt kérdés
dec. 18. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy ezért tenyésztő... nem magának tenyészti a kutyákat, hanem eladásra.


A saját, magának tartott kutyáit nyilván jobban szereti, és azoktól nem válna meg ilyen könnyen.


Még az is lehet, hogy nem is szereti a kutyákat, csak látja bennük a pénzt, és ezzel foglalkozik. Sőt, biztos van köztük olyan is, akinek a kutya pont olyan, mint egy autókereskedőnek az autók.

dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Kell a villanyra meg zabálnivalóra a lóvé, a munka meg büdös.
dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy nem 8 éves kislányok a tenyésztők.
dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
💸💸💸💸💸💸💸
dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Háááát, tekintve hogy 250-600 között mozog EGY kölyök ára, és van belőlük átlagban 4-6... Még ha az orvos, a minőségi étel, a vemhesség alatti étrendkiegészítők, az oltások, ésatöbbi díját ki is vonom, azért elég jelentős az a haszon. Annyiért nagy duzzogva én is odaadnám őket, főleg úgy, hogy szerető gazdákhoz kerülnek, jó helyük lesz (mert a normális tenyésztő nem adja oda a kiskutyákat akármilyen jöttmentnek. Meg hát, nem sokáig maradnak olyan cukimuki gombócocskák, utána meg nem lesz nagy élmény egy falkányi felnőtt kutyát terelgetni otthon.
dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Ez üzleti tevékenység, nem a kiskutyák tutujgatásáról szól, egy szakajtó pénzt kapnak 1-1 kis dögért.
dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Nehèz nekik, de ez az èlet rendje, a gyerekek kirepülnek. Amùgy meg sikerèlmèny, hogy tudnak nekik jò gazdàt talàlni. Akitöl èn vettem a kutyàmat, ellàtott egy csomò tanàccsal, ö hozta ki a kicsit, ès tette be a kocsiba, pàr hònap mùlva eljött hozzànk megnèzni. Szoktunk együtt trèningezni ès mindig ott van, ès nagyon büszke, ha valamelyik eladott kutyàja vizsgàzik stb. tehàt tovàbbra is rèsze az èletüknek.
dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom, sokba kerül a minőségi táp meg az állatorvos is, szóval degeszre nem keresik magukat rajtuk azért.
dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Van szaporító és van tenyésztő.

Az összes tenyésztő ismerősöm magának tenyészt, mert abból a vonalból kell neki kutya sportra, munkára utánpótlásnak. És igen, eladja a többi kölyköt nagyon gondos ellenőrzés után. Olyan is volt, hogy visszavették a kutyát, ha nem volt jó helye.


A kiskutya meg nem kötődik még olyan veszettül a tenyésztőhöz. Ezért van az, hogy egy normális idegrendszerű 8 hetes kiskutya már 20 perc után tökéletesen jól érzi magát az új otthonában.

dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Tenyésztő nem igazán keres a kolykokon jó ha nullára kihozza. Egy tenyesztonek hobbi ez! Nem pénz kereseti lehetőség,sokszor mínuszos.


Szukanak a kiállítási eredmények ( utazás,nevezési díj,ha olyan fajta kozmetika)

Szűrések fajta betegségekre( azt tudom hogy 7 éve a PRA szűrés 35 ezer Ft volt.


Megfelelő kan megtalálása.

Sokszor kiutaznak külföldre fedeztetni utazás ktge. Fedezesi díj 1000-1800 euró is lehet. Vannak kan gazdik akik nem adnak vissza pénzt akkor sem ha üres marad a szuka,tehát akkor ez egy elúszott pénz.


Ha vemhesul a szuka akkor 2 hetenként ultrahangra járni 15-30 ezer / alkalom.

Megfelelő táplálás stb

Progeszteron mérésre járni. Ha a szülés nem megy és csaszarozni kell az 50-100 ezer Ft


Aztán ha megszületnek a kiskutyák onnantol minden időt elvesz.

Tisztan tartani a helyüket stb.

Mérni őket.

Aztán fereghajtasok, 2-3 oltással chippel kerülnek gazdihoz.

Rengetegbe van kölyök táp is.

Szóval aki azt írja,hogy jól keresnek,Nem, aki rendesen csinálja az nem keres rajtuk mint azt sokan gondolják.


Mivel több tenyesztot ismerek,így tudom hogy megy

. Bizony ha nem tudják eladni a kölyköket akár áron alul adják vagy ingyen. Ha nem viszik el megtartják. ( Nem kidobjak mint a szaporitok)



Aki pénzért csinálja az leginkább szaporító!!

dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!