Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nem értem hogy van szívük...

Én nem értem hogy van szívük a tenyésztőknek meg válni attól a kis kutyától akit 8-12 héten át nevelgetek ?és már hozzájuk van szokva

Figyelt kérdés
dec. 18. 18:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Ez üzlet, nem azért tenyészt valaki, hogy aztán azt mondja "jajj de cuki, nem adom oda" és végül 15 kutya van az udvarban.

Vannak a szaporitók, akik papir nélküli kutyákat hirdetnek jó árban, az oltásokat sem kapják meg sokszor, nem fajtatiszták csak "jellegű" kutyák stbstb... ezek jól keresnek, évente akár 2x isellik náluk a kutya. A körülmények sem olyanok mint kellene és lehetne sorolni.

Az olyanok mint Én aki hivatalosan tenyészt, állandó állatorvosa van az nem keresi agyon magát, ezen nem. Ilyen szűrés olyan szűrés amolyan vizsgálat. Fedeztetni kell százezrekért vagy több ezer euróért minőség kant venni. Vitaminok, gyógyszerek. A megfelelő kölök táp is kb 3000 forintnál kezdődik kilója. Komoly pénz az is, hogy annak a kölöknek és a szüleinek minden papirja meglegyen. Császározni kell őket ami sokba kerül, plusz olyanokkal jár mint röntgen stb..

Nekem ha megellik egy kutya akkor kapok a kölkökért kb 400 ezret/db. (3-7db) Ha bele számolok minden költséget ami onnan kezdődik, hogy az anyjukat haza hoztam, onnan a táp a gyógyszer, az orvos akkor nem hazudok ha azt mondom, hogy marad talán kb kölkönként 50 ezrem. Ez nem nagy pénz ahhoz, hogy évekig foglalkozol vele. Ellenben a szaporitó kibssza az udvarra vagy bezárja évekre egy 5nm2-es kennelbe és ott éli életét, ég hasznot hoz. Ők igen, baromi jól keresnek rajta. Én 50 ezret fizettem múltkor orvosnak, mert fel kellett vágni a 2 lábujja közt mert tüske ment bele és begyulladt. Egy szaporitónál kinyomkodják a gennyet, megtörlik és vagy lesántul a kutya vagy nem.

Ezeket csak a fszfej kommentelők miatt részleteztem le akik azt hiszik,hogy azért mert egy kutya drága akkor azon mindenki taknyosra keresi magát. Csinálhatnám én is igy, de nem lenne szivem hozzá. Még azt is megválogatom, hogy kinek adom el a kutyákat. Le szoktam ellenőrizni a vevő Fb profilját, felhivok a lakcime szerinti 1-2 szomszédot, hogy tuti ne olyan helyre kerüljön a pici ahol rugják verik.

dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó mindez szép és jó, de azt azért elmondhatná már végre valaki, hogy miért akarja mindenki elhitetni velünk, hogy aki tenyésztő az szinte már-már veszteséges. Elhiszem, hogy van, aki hobbiból csinálja, de azért a komoly kenelek oldalán is látható, hogy az illető ebből él. Márpedig egy veszteséget termelő vállalkozásból nem lehet megélni évekig.

Egy következménye biztosan lett ennek az évek óta tartó nyomulásnak, az emberek többsége kezdi azt hinni, hogy ha egy kölyök mocskos drága, akkor az tutira jó helyről van. Ennek következtében mindenki jól felnyomja a kutyák árát, ami lassan kb. irreálissá válik. Nem tudom nem-e ez volt a végső cél egyébként.

dec. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
12 vagyok. Aki úgy csinálja mint én és évente egyszer ellik neki 1-3 kutya az nem ebből él. Én sem. Van más cégem és abból pénzelem magam meg a családot. Aki ebből él családostól és hivatalos rendes tenyésztő az legalább 5-6 kutyát ellet évente. Ismerek olyat Aki minden tavasszal elad 4 almot. Persze marad pénze rendesen mert a kan is az ővé de ebből még nem tudná fenntartani magat meg a családot egész évben, neki is van munkahelye, meg a feleségének is. Ha megnézel egy kennel weboldalt mit látsz. Szépen kialakitott boxok, szép füves udvaron futkároznak a kutyák, háttérben egy rendezett szép házzal. De nem ez lenne az alap normális felállás mindenhol? Csak igy a képek alapján valahogy jobb a marketingje az egésznek mint ezek nélkül. Amúgy valóban túl vannak már árazva már a kutyák, de már minden arany áron van velük kapcsolatban (pl egy 8 kilós Royal Canin puppy táp már kb 20ezer), plusz vedd figyelembe, hogy ez hivatalos adóköteles bevétel, valamint egy valamit magára adó kennel garanciát ad a kölökre. Ha Kiderül, hogy olyan betegslge van amit örökölhetett akkor a szerződés szerint enyémek az orvosi kezelések és kötelezhetnek rá hogy vissza vegyem az állatot ha nem hozza az igét fajta jelleget sem. Gondolok ez alatt arra h ha elvisznek tőlem egy merle francia bulldogot és fél év múlva olyan fürtös loncsocs fekete szőre lesz mint a pulinak akkor jogosan csuklik anyám, és kártérités következik.
dec. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Jajj ne mondjátok, hogy nincs rajta kereset. A népszerű fajták többszörösébe kerülnek pl. a magyar fajtáknak, mégis, szerintem egy vizsla nem eszik többet, mint egy labrador, és minden költség ugyanannyi.


És lehet jönni a szülők értékével, de könnyebb egy fedező labit találni, mint egy fedező és jó vizslát, úgyhogy elhiszem, hogy ebben van árkülönbség, de nem akkora, mint a kölykök között.


Apropó kölykök között, ha teszem azt 200.000-be kerül egy kölyök, van 6 db, szóval elment az egész vemhességre és alomnevelésre 1.200.000 ft, akkor mi kerül többe egy jobb képességű kiskutyában?

Igen, értem, hogy "többet ér" anyagi értelemben, mert jó az ösztönkészlete, nincs színhibája stb., de az "előállítási" költsége ugyanannyi, mint az alomtársainak. Akkor az a plusz "bevétel" ami rajta keletkezik, még azzal is nullszaldós a sztori?


Vagy ez hogy van kikalkulálva?


Mert kétlem, hogy úgy indulna neki a tenyésztő, hogy 900.000-t (150.000*6) költöttem most erre az alomra, van benne 2 értékesebb állat. Huh, akkor legyen a 4 kölyök 125.000 és akkor a két jobbikra tudok 200.000-t.


Nagyon kétlem.


Van egy alapköltség, de minden alomnál változó mennyi olyan kiskutya születik, amelyik továbbtenyésztésre, munkára értékesebb mint társai, ezért "többet ér". És nem úgy vannak számolva az árak, mint a karitásznál, hogy véletlenül se maradjon pénz a tenyésztő zsebébe.


Bár, ahogy látom, az előttem válaszoló megválaszolta ezt becsületesen, de a gondolatmenetemet itt hagyom.

dec. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kölyökkutyák még nem kötődnek egy személyhez ennyi idő alatt.
dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"könnyebb egy fedező labit találni, mint egy fedező és jó vizslát"


Persze, ha a szomszéd labiféleség is megfelel neked...


Drága, sorolj már fel csak 10 egészséges, jó wesenű, kiváló ösztönadottságú, eredményes munkalabi fedezőkant mondjuk 1000 km-re M.o-tól!

dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

A valódi tenyésztők elvileg azért tenyésztenek, hogy a fajtát jobbá tegyék. Egy alomban nem minden kölyök tökéletes, így felesleges lenne mindegyiket megtartani és financiálisan, meg időt, energiát tekintve képtelenség. Optimális esetben a "maradék" szuper gazdákhoz megy, ahol nagyon jó életük lesz, így pedig könnyebb odaadni a kölyköket.

Én voltam ideiglenes, simán odaadtam a kutyákat, mert tudtam, hogy csoda életük lesz, nem éreztem magam egy percig sem rosszul (hozzáteszem, volt, akit visszautasítottam).


Egy kölyökért meg annyit kérnek, amennyit hajlandók kifizetni az emberek. Ezért nem kéne őket úgy feltüntetni, mint akik csak az üzletet látják a kutyákban, de a másik véglet sem a realitás, ahol úgy vannak eladva, mint valami végtelenül önfeláldozó emberek, akik pont kijönnek 0-ra.

Az átlagnak ez a hobbija, a kölykökből befolyó pénz pedig lehetővé teszi, hogy magasabb szinten, komolyabban űzzék.

dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

17-es nem vagyok kutyatenyésztő, ám ha neked jobb rá a belátásod, kíváncsian várom, hogy Budapest 1000 km-es körzetében te hány jó minőségű labit és hány jó minőségű vizsla kant találsz.


Nem kell ehhez tenyésztőnek lenni, egyszerű matek, hogy nagyobb populációból nagyobb számban kerülnek ki jó minőségű egyedek.


Alapvető, hogy több labi tenyészet nem ugyanannyi kanon fog marakodni, mint mondjuk a vizslatenyészetek. De mondhatnék akármilyen fajtát is, amelyikből több van, felkapott, annak bizony megvan a föle is, értem ezalatt, hogy rengeteg az olyan alom, ami csak a hobbytartókat szolgálja ki, nyilván nem ezeknek az apja között kell keresni a minőségi állatokat. De ha már itt tartunk, aki ezt a réteget szolgálja ki, annak pont nem az ezereurós kanok kellenek.

dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok se vizslás, le labis. Munkaborderes vagyok (nem tenyésztő, csak egyszerű sportkutyás), de hiába nő már a bokor aljában is border, jó fedezőkan nagyon kevés van a környező térségekben, országokban.

Könnyebb lenne vizsla kant találni, lévén az csak itthon van. Tényleg jó munkaborder fedezőkan meg van itthon kb 1-2.

dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!