Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztőknél az ivartalanít...

A tenyésztőknél az ivartalanítási szerződés az mit jelent pontosan? Azt is megmondják meddig kell ivaralanítani?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, különben mi értelme lenne a szerződésnek?
2023. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem de ha mondjuk én 2 évesen akarnám ivartalanítani? Nem akarnék szaporítani de mondjuk ebben a kérdésben nem értenénk egyet a tenyésztővel mert ő előbb akarná.


(Egy másik itteni kérdés ihlette ezt a kérdést is)

2023. aug. 19. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A menhelyi kutyáméba bele volt írva, hogy egy éves koráig kell, ha még nincs, de ő spec. már meg volt műtve, a tenyésztősébe meg csak annyi volt, hogy ki kell ivartalanítani, limit nélkül és meg is beszéltük, hogy pár tüzelést megvárok.

Ismerősömnél tenyésztős kutyánál egy éves korig volt megadva, de 3 évesen is boldogan versenyzett ivarosan, úgy hogy a tenyésztővel ez nem volt egyeztetve elvileg.

A gyakorlatban hivatalos úton nagyon nehéz betartatni ezeket a szerződéseket, mert pont nem érdekel senkit egy max pár 100 ezres kutya, meg ki is hagyják azt a részt a szerződésből, hogy mi történik, ha a gazda "megszegi" a leírtakat.

2023. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keresel olyan tenyesztot,akinek masok a feltetelei.


De igaz sajnos az, amit a 3-as ir. Gyakorlatban nem feltetlenul lesz ra kapacitasa, hogy barmit is tegyen, ha megszeged a szerzodest.

2023. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez tenyésztőtől függ. Amúgy meg vásárolhatsz olyan kutyát is, amelyiket még tenyésztésbe vonna, ha ígéretes, és jók lesznek az eredményei mondjuk kiállításokon, csak akkor nyilván együtt kell működnöd a tenyésztővel.
2023. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%

Én háznál született alomból választottam mindig kutyát, onnantól, hogy elhozod, tied a kutya, azt csinálsz vele, amit akarsz, nem járnak rád, hogy mivel eteted, mikor ivartalaníttatod, mikor sétáltatod, mint a menhelyes vagy tenyésztett kutyák esetén.

Pl pincsi keverék kanomat csak 10 éves korában ivartalaníttatuk, mert sose volt vele semmi baj, ami az ivarosságából fakadott volna, így csak öregkori rákos daganat megelőzése végett lett kiműtve.

Szuka kaukázusi-moszkvai házőrző keveréket már 8 hónaposan, első tüzelés előtt, mert udvari kutya volt és domináns, nem akartuk, hogy fejünkre nőjön, illetve azt se, hogy beszökjenek hozzá kanok és felcsinálják.

2023. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!