Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának fekhelyként széna/sza...

Kutyának fekhelyként széna/szalma hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kérlek, ne harapjátok le a fejem a buta kérdésért!

Tacskómat (benti) műteni kellett bélelzáródás miatt, melynek oka az volt, hogy mindent, amit fekhelyként adtunk neki, szétrágott, olykor meg is evett, és legutóbb a lenyelt darab nem ürült.

Azt a tanácsot kaptuk, hogy ha ilyen, akkor adjunk neki szalmát vagy szénát fekhelyként, esetleg újságpapírt. Az újságpapírt nem mertem megkockáztatni, nehogy abból is baj legyen, de lehet, hogy csak túlparázom. Kapott szénát, aztán szalmát. Ezeket nem ette meg, hanem más probléma adódott: pisi... Azt csinálja, hogy egyáltalán nem jelzi, hogy dolga lenne, gyerünk intézni, mint eddig, hanem ahogy feláll pihenésből, már engedi is rá, és csak utólag jelez, hogy történt valami.

Normális, hogy ez történik? Hogyan tudnám leszoktatni róla? Nincs lehetőségem folyamatosan ott állni fölötte, hogy időben elcsípjem, tényleg pillanatokról van szó, ahogy észlelem, hogy felébredt, megmozdult, és odaérek pl. a konyhából vagy bárhonnan, már el is késtem. Esetleg próbálkozzak mégis újságpapírral?


dec. 19. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Nem "csak úgy" szokták alátenni a szalmát, hanem a párnáját töltik ki vele (vagy zsákba teszik). Én egy kukászsákot töltöttem fel faforgácsal, és azt húztam bele a párnahuzatába, majd úgy egyben tettem be a kutyaházba. Így ha elhasználódik a párnahuzat, csak kiveszem a tölteléket és mosom a huzatot. (A mienk kinti-benti, benn a szőnyegen fekszik, nincs külön fekhelye.)
dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A párnahuzat nálunk nem jöhet szóba, pont az okozta a bajt. Miután a "rendes" fekhelyeket kinyírta, ilyeneket adtunk neki mi is, hogy szőnyeg, pléd, ágyneműhuzat, és mint kiderült, csak a szerencsén múlt, hogy egészen mostanáig szépen kijöttek mindnek a lenyelt darabjai.

Nejlon már akkor problémát okozott, amikor még le sem nyelte, a foga és az ínye közé "szorult be".

Szóval ez a 3 lehetőség esetünkben sajnos úgy értendő, hogy "magukban". Mondta a műtétet végző állatkórházban az asszisztens, hogy neki is tacsija van, ugyanez, mindent szétkap, semmi más nem működik. De náluk ezek szerint működik... Nálunk meg félig-meddig alomnak nézi, mint egy macska. Nem is értem, hogy most mi nincs meg neki fejben vagy mit rontottam el ennyire. Ma napra pontosan 3 éves és 7 hónapos, rég stabilan szobatiszta volt már.

dec. 19. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Újságpapír tilos, a nyomdafesték mérgező! Szalma sem lesz jó így. Keményebb anyag kell alá mindenképp, így gondolkozz. Nálunk egy retró fotel vált be, aminek ugyan a párnáját széttépte, de máskülönben nem nyúl hozzá, nem is tudná szétszedni, erős anyagú. Esetleg csinálsz egy keretet, rászögelsz egy szőnyeget (nem puhát!). A lényeg, hogy ne férjem hozzá a széléhez, sarkaihoz és akkor max kaparni tudja.
dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Erre a keretes megoldásra nem is gondoltam, köszönöm!

Milyen szőnyegre gondolsz nem puha alatt? Mi azt a régi fajta rongyszőnyeget és sima, semmi extra padlószőnyeget adtunk, de nem váltak be. Igaz, keret és szögelés nem volt...

dec. 19. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, hogy ne plüss vagy ilyesmi anyagból legyen, mert azt szét tudja kapni akkor is, ha le van rögzítve. Sima padlószőnyeg is teljesen jó.
dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!