Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szimpatikusak nektek a pumik?

Szimpatikusak nektek a pumik?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a pumikról?

Tetszenek küllemre?

Milyen temperamentumot társítotok hozzájuk?

Válaszokat előre is köszönöm!



dec. 20. 18:15
A kérdező szavazást indított:
Szimpatikus kutyák a pumik
Nem szimpatikus kutyák a pumik
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Idegesítően hangosak és be nem áll a szájuk. Környéken van egy pumi, kb folyamatosan ugat séta közben. Külsőre sem igazán tetszenek. Nem az esetem a fajta. A mudi sokkal inkább tetszik, kevésbé ugatósak is.
dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sa Dale Cooper válasza:
66%

#1 Az ilyesmi sosem a kutya problémája. Mindig a gazdié.

A probléma kezelését is egy szakember úgy oldaná meg kb, hogy 15'-et foglalkozna a kutyával, a többiben meg oktatná a gazdáját...

dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Puli kutyáról hallottam, nem tudom milyen a "pumi".
dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Gazdi ide vagy oda, a pumi eléggé vokális. :-) Cukik, de nem nekem való fajta.
dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as: [link]
dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk volt pumink, nagyon jó kutya, vagány, nagyon szerettem!

Az ugatóssága nettó baromság, egy vérbeli munkakutyáról beszélünk, élete a feladatmegoldás, (csak meg kell találni vele a "ritmust") bele is hülyülne az unatkozásba, ha nem lennének napi feladatai.

Szinte pillanatok alatt megtanítottam bármire.


Ha az a feladat, hogy csak szükség esetén ugasson, és akkor is első tiltó szóra abbahagyja, akkor azt fogja megtanulni. Sőt, ha megvan a szemkontaktus, egy kézjelre is megcsinál akármit. Bár ez inkább a gazda hozzáértésén múlik.

Mondjuk ha valami hülye kertidísznek veszi, akkor frusztrációjában elképzelhető, hogy a lehulló falevelet is megugatja, de ez nyilván a hülye gazda hülye tartásának az eredménye, nem a kutya hibája.


A temperamentuma "tüzesebb", mint a pulinak. (Pulink is volt)

A pumi hamisabb, rámenősebb, keményebb kéz, következetesebb fegyelmezés kell hozzá.


(A küllemét telibe szarom, ahogy mondtam, munka kutya, nem kiállítási tárgy. És legfőképpen ő is leszarja az én küllememet!!!

Ha a tekintélyem miatt tisztel, és a jellemem miatt szeret feltétel nélkül, akkor ebbe a kapcsolatba nem fér bele a küllem kérdése. )

dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Azért nem árt tudni, hogy a pumi bizony alapvetően csahos, ugatós fajta. Lehet nevelni, de attól még nem lesz csendes típus. Ahogy a puli és mudi sem. Örömében, játék közben ugatni fog, mert ilyen.


Nekem tacskó keverékem van. Ha szólok neki, akkor befejezi az ugatást, de ettől függetlenül vokális. Ha dühös ugat, ha örül ugat, ha játszik morog és ugat. Ő ilyen. Az egy dolog, hogy le tudom állítani, de attól még ugatós típus :D


Másik kutyámnak ellenben könyörögni kéne, hogy hangot adjon ki. Csak és kizárólag akkor ugat, ha csöngetnek. Utcán sosem hallottam a hangját, 15 év alatt. Ő ilyen csendes típus, nincs is nagy hangja.

dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy kutya tetszik amelyik okos.

Alapvetően az a baj ezekkel hogy nem ápolják szerencsétleneket és lelenc csabzott kinezetuk van.

dec. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

" Csak és kizárólag akkor ugat, ha csöngetnek. Utcán sosem hallottam a hangját, 15 év alatt. "


6-os vagyok, ja, hát ilyen biztos, hogy nem lesz egy pumi! :D


Csak azt mondom, hogy ha megfelelő ember veszi magához, aki pumiként bánik vele, (minden napos a tanítás, dolgoztatás, fegyelmezés)

akkor semmi problémát nem okoz az ugatóssága, abszolút kontrollálható, nálunk (meg a környezetünknek se) ez soha nem volt zavaró.

dec. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
A Városligetben láttam egyszer egy agility bemutatót, az egyetlen kutya, amelyik végigugatta a kört, amit mentek a gazdájával, a pumi volt. :-D Nem gondolom, hogy egy aktívan agilityző pumival, akin látszik, hogy nagyon érti a pályát, nem foglalkoznának megfelelően. :-) Én panelben élek, ide egy ilyen kutya nem való, kiutálnának a szomszédok, vannak csendesebb fajták. Az én kutyámat sose kellett megtanítani csendben lenni, pedig ő ráadásul mentett kutya, és van hangja, nem vágták el a hangszálait.
dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!