Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szimpatikus lenne...

Nagyon szimpatikus lenne nekem a beagle kutya, de az egyetlen, ami nagyon zavar, hogy nem ragaszkodik. Megy az orra, saját feje után, nem érdekli a gazdája, csak megy előre. Hasonló fajta, ami gazdicentrikus?

Figyelt kérdés

Ami jó benne, hogy kicsi, de nem miniatűr, masszív, játékos, barátságos, mókás, lehet vele mindenfele menni, élettel teli.

Egy ismerősöm próbál lebeszélni róla, mert leszarja a gazdáját és ez nagyon zavar is, nagyon nehezen nevelhető, nincs benne meg ösztön szinten, hogy menjen a gazdája után, inkább arra megy, amerre neki tetszik. Ez az ismerősöm csivavát ajánl nekem. Csak vele nem lehet nagyokat sétálni és túl kicsi. A cicám 7 kilós, elsöpörné a lakásban.

Az a baj, nagyon szeretem a beagle fajtát, de szeretném, ha ragaszkodna.

Ezért keresnék hasonló fajtát.


2023. júl. 2. 22:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Én is bújós kutya párti vagyok. Amikor a húgom hazahozott egy beagle kölyköt...hát...sosem tudtam megszokni azt,hogy nem bújik. Fura kis kutya volt. 8 évig élt,sajnos nagyon beteg lett,el kellett altatni. 1.5-2 éves korától sokat komolyodott. De sose lett olyan, mint pl most a mudim. A mudit,ha őszerinte nem ölelem eléggé,addig bújik még közelebb,míg szerinte megfelelő lesz a pozíciója 😀.


De a beagle egy végtelenül kedves kutya. Azt azért ne feledd. Lehet vakargatni a selymes fülét, és azért kér ö is simit néha. De sose lesz bújóbajnok,az igaz.


Sajnos alternatívát nem tudok ajánlani.

Nekem volt már angol cocker spániel (15 évig élt). Na ő maximálisan egygazdás, de azért a gazdáért mindent megtevő kis kutyus. Okos,engedelmes,de szigorúan, határozottan kell nevelni. De finoman természetesen. Lélekkel.

A beagle lassan adja meg magát az engedelmességnek. Tudja ő, csak lexarja. Kb.

Mikor ők elpusztultak,felhagytam a vadászkutyákkal. Azóta mudim van. Hát, ég és föld az engedelmesség,bújás... a mudi 5 csillagos mindenből,azt kell mondjam. De ő juhász. Nem vadász.


Vadászkutyát tartani életforma szerintem. Én rengeteget mentem velük. Egyszerre volt a spani és a beagle.

Természetesen a húgom hamar ráunt,én neveltem mindkettőt. Sok séta kell, vadászat imitáció, "nyomkeresés" a réten, bozótban. Azt nagyon élvezték. Meg futni. Futni es futni. A gazda meg loholjon utánuk 😀.


A spani sokkal eszesebb és galádabb volt. A beagle mellette olyan "jótestvér,jófiú" szerepben volt végig.


Az NEM igaz, hogy nem érdekli a gazdája! Nekem volt olyan, hogy elszakadt a póráza. Tudod,hogy jöttünk haza? A szájába adtam! Utcákon át jött velem a kis lüke,eszébe nem volt elfutni!


Nagyon is érdekli a gazdája. Csak máshogy van beállítva. Rengeteg mozgás kell neki. És nem városban a járdán,nem is futtatón!

Kint a réten menni és menni vele. Akkor lesz boldog. És fog ragaszkodni, elengedhettem pórázról nyugodtan 1.5 éves kora után, mert szépen visszajött,nem volt semmi baj.


Nagyon lassan érik be. És addig is vinni kell, és nem fog hallgatni rád, és sok csalódás fog érni kiskorában. De 2 éves korára megkomolyodik,mar amennyire tud,és kezelhető lesz.


Ha le van mozgatva a természetben.

2023. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Valamilyen kis méretű terrier, westie, yorkie, kis angol terrier
2023. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Ja...a cica. A macskám,aki a spani legjobb haverja volt, egy nagy kandúr,ütötte-verte a beagle-t.

Mind 3 hím volt. (Spani, beagle, macska). Így éltek hárman.

2023. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Mudi?
2023. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Az en staffim ragaszkodik bujik,simizteti magat,de rendszeresen kell vele kocogni futni ,kulonben vege a cuccaimnak. :D

Bejarunk uzletekbe(metersru i love textil,roltex, biobol es mindenhova,ahova kutyat engednek) Jol szovializalt,jolnevelt tarsasagot kedvelo kutya. Kicsit nagyobb,mint a beagle. Egesz nap vele vagyok,sajat cegem van. Viszem majdnem mindenhova magammal.

2023. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
Minden kutya hűséges a gazdihoz, csak meg kell nevelni. "Bújós" kutya az meg amúgy a plüss, ha annyira életképtelen vagy, hogy párt találj magadnak, ezért kutyával pótolnád.
2023. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
#4 Fú, azt még tapasztalt kutyásnak sem. Az életben nem mozgatja le.
2023. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Mudihoz nyajat vegyel… meg borderhoz is.

Most szemved egy kutyas ismerosom,beadta a bordert egy benntlakasos kikepzohoz. Mer nyajtereloen viselkedik bp belvarosaban sz utcan…. Futni bicajozni eszebe se jut a kutyaval,’mer elotte olebe volt

2023. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk kis olasz agár van…vagyis tesómnak. Szeret sétálni, futkosni, ha olyan a helyzet, de aludni is sokat szokott. Iszonyatosan tapadós, ragaszkodó, nekem már túlságosan is.
2023. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

A beagle nem gazda centrikus?

Ezt honnan veszitek? Igen kint nyomotkövet. De attól még baromi ragaszkodó és bújós kutya. 25 éve vannak besglejeim, volt más fajta kutyám is, messze a beagle a legbújósabb.

2023. júl. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!