Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff tavoltartja a rossz...

Amstaff tavoltartja a rossz szandeku embereket az utcan? Vagy valasszak inkabb rottweilert? Tapasztalat amstaffal?

Figyelt kérdés

Eredetileg amstaffot akartam, eleg nagy es "ijeszto" kinezetu nekem o is, de az amstaff emberbarat, tehat nem fogja orizni a lakast, se megvedeni az utcan, viszont szerintem lehet kicsit kevesbe baratsagosra nevelni az idegenekkel szemben, ne akarjon pajtizni mindenkivel az utcan(lattam ilyen amstaffot, minden szembejovo embert, kutyat baratsagos ugatassal, farokcsovalassal udvozolt, barki megsimogathatta, nem akarom, hogy ilyen legyen).

Szerintetek elegendo az amstaff, ha a celom az, hogy keruljenek minket az utcan, ne akarjanak baratkozni velunk, a kutya se baratkozzon az utcan idegenekkel, csak azokkal legyen baratsagos, akiket jelenleg ismerek es baratok?

Vagy erre a rottweiler az alkalmasabb?



#amstaff #rottweiler #tavoltartas
dec. 24. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Hat egy traumatizalt amstaff viselkedik kb. Így, ahogy leirtad, de nekik nem ez az alapveto termeszetuk. Valami mas, szemelyvedelemre alkalmasabb kutyaval jobban jarsz, kutyaiskola, őrző-védő pedig elengedhetetlen. Cane corso, argentin dog, kanari szigeteki, de a rottweiler is jo valasztas. A rottweileren kívül viszont mind benti tartast igenyel, ezt jo ha figyelembe veszed, valamint mind inkabb egygazdas kutyak, 1 emberhez ragaszkodnak.

Baratkoztam mar ossze 2 perc alatt argentinnel es rottweilerrel is, ezert kell az iskola, es őrző-védő, mert amugy konnyen lekenyerezheto barmelyik kutya, akit nem kepeztek erre.

dec. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Azt tudod, hogy ha a kutyád közterületen bármilyen agressziót mutat, azért nagyon komolyan elővesznek téged is és a kutyádat is? Vagy az a célod, hogy folyton szájkosárban sétáltasd?
dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak amstaffja van, lehet, hogy ijesztően néz ki, de kb annyira vad, mint egy fóka. Mondjuk nevelve van.
dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden nagyobb testű kutya távol tartja az emberek többségét.
dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem azt akarom, hogy agresszívkodjon az utcán. Az a célom, hogy minden emberi lényt távol tartson tőlem és fordítva.

Jobb nekem egyedül, mindenkinek csak bajt okozok és minden elszaródik miattam, mindenkinek úgy a legjobb, ha nem vagyok a közelébe, ezért szeretném, hogy ne is akarjanak közelembe jönni emberek.

Akkor nem amstaffot választok.

Akkor rottweilerem lesz.

A lakás nem gond, mert nincs udvarom. Sokat megyünk majd együtt sétálni meg kocogni, utóbbi ugye csak 2 éves korától, addig nevelem, hogy ne legyen senkivel pajtizós.

Köszi mindenkinek.

dec. 24. 19:40
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Max akik nem ismerik a fajtát és előítéletesek, azokat tartja távol. Személyvédelemre más fajta alkalmasabb. Németjuhász, mali például.
dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Te beteg vagy...

Amúgy mi vagy te, valami világsztár, hogy hozzád mindenki odamegy és barátkozni akar?

dec. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, hogy neked ilyen kemény kutyát kéne tartanod. Alapvetően nem vagy tisztában a kutya tartással vagy neveléssel, nem jó indokból akarsz kutyát, ezért magad és a kutya érdekében kérem, hogy ne tarts kutyát!
dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se tarts kutyát. A személyiséged bőven elég, hogy távol tartson másokat, ezért nem kell egy kutyával próbálkozni. Az ilyenek kutyái kötnek ki menhelyen, meg utcán.
dec. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Amstaffom van es tavoltartja az embereket,kiveve,akik amstaff rsjongok .


Nalunk megkostolta az idegent az dloszobaban,beljebb kinxirta volna. Lehet tanutani ra,h utalja az idegeneket a lakasban… Pl melleteszel egy olyan kutyat 1-2 alkalomra ,aki mar a baratja es bejon idegen. Az a kutya megmutatja neki,h kell elintezni,radicsersz es mar tudni is fogja ,mi az elvarasod….


En pl amstaffhoz soha nem mennek be lakasba meg akkor se ha bevivnanak. Tudom milyen pusztitasra kepes. O klasszik hazorzo kutya otthon a lakasban melegben.


Tehat nincsenek barataid es a kutyaddal lognal egesz nap meg vinned mindenhova. Ezt nagxon fogja szeretni ,h mindig vele vagy.

dec. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!