Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Noi gazdanak szuka rotti vagy...

Noi gazdanak szuka rotti vagy kan amstaff javasolt inkabb, ha a cel, hogy a keso esti kozos nagy setakkor, futasokkor megvedjen, vagy legalabbis a tekintelyt parancsolo kulsejevel es batorsagaval, kisugarzasaval tavol tartsa a rossz szandekuakat?

Figyelt kérdés

Mindketto nagyon tetszik es meg tudnam adni mindkettonek a szuksegleteit(elegendo testmozgas, megfelelo neveles, egeszseges taplalas, szukseges orvosi ellatas, velem kozos memorihabos matrac, rengetegsok szeretet stb).

Mindketto megfelelo sulyban van, a kan amstaff valamivel kisebb, 30-35kg, a szuka rotti is meg hatareset a 40-43 kilojaval, de ezzel egyutt nyugodtabb termeszet is, az amstaff porgosebb, de az is meg hatareset.

Azt mondjak, noi gazdanak kan kutya idealisabb, mert az valahogy jobban vedelmezi a noi gazdat, viszont a rotti meg nagyobb, ezzel egyutt ijesztobb lehet, szoval ezt sem tudom, egy nagyobb szuka vagy kisebb kan a jobb ilyen esetben.

Es bar az amstaffnak nagyobb a szinvalaszteka, de ez is mindegy, mert igaz, a rotti csak fekete-cserben van, de amstaffbol is feketet valasztanek, max keves feherrel.

Ti mit valasztanatok vagy mit ajanlanatok es miert?

Ja, volt mar ket kutyam, egy mentett keverek szuka, nagyon szelid bloki es kozben lett egy nemetjuhasz kanom, ki lett kepezve, okos, de hatarozott kutya volt, soha nem utkoztunk problemaba, valahogy osztonosen tudtam mindig, mit kell tennem, tokeletesen egymasra voltunk hangolodva.



2023. aug. 19. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Ha nincs kutyad,kan amstaff v kan roti. Igen ,jobban egymashoz nottok kannal szerintem is. En is osztonosen mindig ivaros kan kutyat valasztok.


A z amstaffnak is 1500 newton a haraasa,ha nem kepzed akkor is. Azonnali halal var a tamadodra. Gyorsabb egy boxolonal.(tapasztalat)



(Ha lenne kutyad,mindenkepp ellenkezo nemu legyen az orzovedo kutyus. )


2 eves kora utan futhattok egyutt. Addig csak futkoraszhat a kollegaival. Nalunk is igy volt. Tukon ulve kivartam a2 evet.


A szet FOTT hus, leves , zoldseg etrend allando alap,h kepes legyen futni. Tapal nem birjak. Nyerskosztot nem hasznositjat ugy es nem epul ugy az izom tole.

2023. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia. Koszi, hogy irtal, remeletem, hogy irsz. Felismerem az irasod, regen Te is nyerskoszton tartottad a blokit, ugye? Miben lattad, hogy nem hasznositja megfeleloen?

Kan roti nekem hatalmas, azert az 50+ kilojaval, ha mindenkepp kan lesz az ajanlas, akkor amstaff johet csak szoba.

2023. aug. 19. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Olyan kutyád legyen, amilyennel megfelelően tudsz bánni. Kutyasuli alap bármilyen kutyával, ezekkel meg főleg. Tenyésztőtől csak törzskönyvvel ÉS szerződéssel. Kölyökként nem fog védeni, akkor még neked kell tudnod megvédeni a kutyát, erre is képesnek kell lenned. Menni fog? Ha másik kutya megtámadná a kutyádat, tudnál cselekedni, vagy lefagynál? Aki biztosra akar menni, a kutyád kiiktatására is felkészül, ilyenre is számítanod kell.

Egyébként meg járj el önvédelmet tanulni és hordj magadnál önvédelmi eszközöket. Ezekre amúgy is szükséged lehet:

[link]

2023. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Nő vagyok, nekem is mindig ivaros kanjaim voltak. Azokkal lehet a legjobban együttműködni nőként szerintem.


Kutyasuli alap...na persze. Annak,aki nem tud kutyát nevelni.


Én magam tanítottam a kutyáimat. 12 éves koromtól. Mégis póráz nélkül jöttek mellettem és abszolút behívhatóak voltak.


Nem emberevő fajták voltak,de volt köztük több domináns kan is.


Viszont ha a kérdezőnek első kutya lesz,akkor ellátogathat kutyaiskolába,ha akar. Meg ha van a környéken.

2023. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha valóban nem első kutyás vagy, akkor azt válaszd, amelyik jobban tetszik.

A szukák általában jobban ragaszkodnak, ez független attól, hogy férfi vagy nő a gazda.

Az amstaff pörgősebb, bizonyos szempontból nézve nehezebben kezelhető, mint a roti. A roti viszont kevésbé motiválható, viszont őrző-védőre jobb.

A kutyával egy ágyban alvást nem javasolom.

2023. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szuka rottihoz huz a szivem mar evek ota, csak kisse elbozonytalanitottak azzal, hogy noi gazdanak inkabb kan kutya javasolt.

De en ugy erzem, tokeletes paros lehetnenk a szuka rottival, ahogy ezelott a kan nemet juhasszal.

Nem tudom, miert nem javaslod a kutyaval alvast, de eddigi ket kutyam is velem aludt es mint mondtam, soha nem utkoztunk olyan problemaba, amit en magam ne tudtam volna kezelni.

2023. aug. 20. 11:31
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Mert a kutyának nincs helye az ágyban. Se a nevelés szempontjából nem tesz jót, se azért, mert a kutyák koszosak és lehetnek bennük olyan dolgok, amik nem tesznek jót neked.
2023. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Annyiszor le volt már írva, hogy MEGVÉDENI semmilyen kutyád ne legyen, arra való a katonai meg a rendőri kiképzés, nem a minden 2. suliban oktatott őrző-védőzés, annak más célja van. Aki rossz szándékkal mászkál az utcán, pl. áldozatot keres, akinek a táskáját letépheti vagy késsel megfenyegetve elveheti a telefonját vagy megerőszakolhatja, az NEM fog téged választani, tökmindegy milyen, közepes/nagyobb termetű kutyával vagy, egyszerűen azért, mert neki olyan áldozat kell, aki valószínűleg nem védekezik, nem okoz gondot. Ha be van lőve vagy részeg akkor pedig simán belédköthet a világ legfélelmetesebb kutyája mellett is, mert NINCS MAGÁNÁL, nem képes felmérni józan ésszel a valóságot.


Az amstaffnak jóval nagyobb a mozgásigénye mint a rotinak, pörgősebb, őrző-védőn kívül más sport is ajánlott vele.

2023. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy amerikai sorozatgyilkos az Appalache-hegységben simán megölte a német juhászt sétáltató lányt. A roti emiatt talán ijesztőbb, de kifejezetten testőrkutyának a legjobbak a pásztorkutyák. Nem kell nekik képzés, ösztönből védenek, mégse marcangolnak.
2023. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul 1,5x akkorák mint egy roti, tehát még inkább elriasztják a támadót.
2023. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!