Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Segítség!

Mit kéne tennem? Segítség!

Figyelt kérdés

Van egy lassan 8 éves kutyám, akivel nagyon nehezen bírunk (de azért imádjuk)

Az élete nem úgy kezdődött, ahogy ideális esetben, egy kiegyensúlyozott kutyának kéne. Kóborként született egy bizonyos településen, szerintem nem tudott elég időt az anyjával lenni, mert nagyon pici korában befogták. Valószínűleg valaki bántotta is, nagyon érzékeny a lábaira, pánikba esik, ha valaki hozzáér. Arról a településről a sintér egy másikra vitte telepre, onnan befogadtuk, és egy harmadik településre hoztuk.

Azóta velünk van majdnem 8 éve, és már megvan az állandóság az életében, de mégse bírjuk megfékezni. Ő az a nagyon ugatós, pörgős energiabomba kutya. Ivartalaníttattuk, azt hittük, attól majd kicsit lenyugszik, de nem.

Társasházban lakunk, szerencsére a többi lakó elviseli, de én szeretném ha találnánk valami módszert, amivel meg tudom nyugtatni.

A probléma konkrétan az, hogy ha valaki csenget a kaputelefonon, ő annyira őrjöng, hogy azonnal el kell zárni, a pillanat tört része alatt, mert nem halljuk, ki az, és mit akar. Tudom, hogy ez nem jó, de ilyenkor nincs másra időnk, és ő tényleg fékezhetetlen.

Aztán ameddig ittvan a vendég, addig ugat, meg vonyít. Akkor is, ha el van zárva, és akkor is, ha nincs. Nem lehet ilyenkor érteni a másikat, mert lehetetlen túlkiabálni.

Mindenki jól ismeri a környéken, a kutyafuttatón is az embereknek magyaráz, de ott nem ezen az agresszív hangján, hanem úgy, mint akinek valami pletykálnivalója van :)

Eddig az összes nevelési módszert kipróbáltuk, ami az utunkba akadt. Semmi nem vált be. Pedig úgy veszem észre, hogy tudja, hol a helye a rangsorban. Ilyenekből látom, hogy például ha eszek, ő rögtön kimegy a helyiségből, és csak akkor jön vissza, ha befejeztem, pedig soha nem szóltam rá azért, mert ottvan. Meg én bármit megcsinálhatok vele. Kivehetem a kaját a szájából, nem morog. (Az ő előtti kutyám támadott ha a közelébe mentünk miközben evett) Én még a lábát is megfoghatom (ugye az a kényes része) bár elhúzkodja, de azért nekem viszonylag jól tűri.

Most van egy egyéves kisbaba a családban, és nagyon féltékeny. A baba nem velünk él, de gyakran jönnek, és a kutyának nagyon durva féltékenységi rohamai vannak. Pedig mielőtt „bemutattuk őket egymásnak”, elhoztuk a kutyának a baba egyik rugdalózóját, hogy ismerje a szagát.

Folyamatosan ugat meg nyüszít, amíg ittvannak, és annyira felizgatja magát, hogy teljesen lefárasztja magát, ütemesen liheg. Egyébként a baba nem fél az ugatásától, de nagyon zavaró ez a folyamatos hangzavar.

Hogy lehetne lenevelni az állandó ugatásról, és féltékenységről? Kéne valami használható módszer, ami tuti be is válik. Van valakinek ötlete?

Egyébként ő egy kistestű keverék kutyus.

Elnézést, hogy ennyire hosszú lett, megpróbáltam mindent leírni, ami eszembejutott hirtelen. Egy hős, aki végigolvasta! :)


2010. okt. 22. 09:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A te kutyád nagyon jó alany lenne Cesar Millan műsorába. Sajna nem hinném, hogy elrepülne amerikából ide, de egy próbát megér! Írj neki!

Magyaroroszágon nincsenek kutyasuttogók?

2010. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mégis valamit ti rontottatok el. Hiszen ha már az előző kutya is támadott bizonyos helyzetben(lényegtelen,hogy kajára,megengedhetetlen egy kutyának az ilyen viselkedés a gazdával szemben)...

Azt írod többféle módszert is próbáltatok. Vagy nem találtátok meg a megfelelőt,vagy nem úgy csináltátok,ahogy kellett volna,de lehet,hogy túl hamar feladtátok. Szerintem neked is tudnod kell valahol,hogy mi az,amit rosszul csináltok. Így neten keresztül szinte lehetetlen tanácsot adni úgy,hogy nem látni a kutyát,a viselkedését. Ha más nem,vigyétek el kutyasuliba.

2010. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

09:24

azt szoktuk beszélni, hogy ezen a kutyán még ő se tudna segíteni :)


09:28

nem elrontottuk, inkább úgy fogalmaznék, hogy nem értünk olyan szinten hozzá, mint egy kiképző. valamit tuti nem csinálunk jól, ez világos. de nálunk nem "csak van" a kutya, próbálunk valamit változtatni, próbálunk kialakítani egy nevelést, ami beválik, de eddig semmi nem használt.. ezért fordultam hozzátok, hátha valakinek vlt már ilyen problémája.

az előző kutya is az utcáról jött, őt konkrétan az építőmunkások kezéből téptem ki anno, miután megláttam, hogy dobálják, és rugdossák. azért voltak neki is lelki "defektjei"

2010. okt. 22. 09:33
 4/21 anonim ***** válasza:

*****


Ezt olvassátok el. Szerintem ebben meglesz a megoldás a problémára.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. okt. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

A lelki defekt csak egy takarózás.

A kkutyák olyan nagyszerű lények,akik tökéletesen tudnak alkalmazkodni az emberhez, és képes újra bízni,képes változni és maga mögött hagyni a problémákat.

Valamit mégiscsak rosszul csináltok,vagy elmulasztotok csinálni. Nem kell mindenkinek kiképzőnek lenni egy normális kutyához.

De sokat segítene,hogyha leírnád,hogy eddig miket próbáltatok. Úgy könnyebb lenne tisztességes választ adni. Meg mit csináltok amikor rájön az ugatás?Csak elzárjátok és kész?Írtad ha vendég van is ugat folyamatosa.Ilyenkor mit csináltok?

Szóval ilyenekre gondolok. Enélkül lehet bármit írni,haszna nem sok lesz

2010. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

09:38

köszi, elolvasom!


09:44

attól függ, mit teszünk, hogy az adott vendég fél e tőle. mert emiatt a viselkedése miatt vannak akik félnek tőle. aki fél, az elől elzárjuk, míg ittvan. aki nem fél, attól nem zárjuk el, és már mindent kipróbáltunk, ami eszünkbe jutott. kértük, hogy simogassa meg, hogy érezze, hozzá IS jött a vendég. onnantól kezdve, hogy megsimogatják, már nem az agresszív ugatást csinálja, hanem a magyarázósat. csóválja a farkát, folyamatosan megy oda a vendéghez, és nem hagyja békén.


akik félnek, azok esetében már olyat is kipróbáltunk, hogy nem zárjuk el, hanem egy hosszú flexi pórázra kötjük, hogy legyen 5 méteres sugara, ahol járkálhat, és lássa, hogy ki van itt és mi történik.

annyi mindent kipróbáltunk az évek alatt, hogy sok módszer úgy ment a kukába, hogy nem is emlékszem rájuk, de úgyérzem, tényleg mindent kipróbáltunk, ami az eszünkbe jutott, vagy amit tanácsként kaptunk.

2010. okt. 22. 09:53
 7/21 anonim ***** válasza:
Cesar Millan-es válaszadó vagyok. Mindenki azt gondolja. Én is elhívnám az enyémhez. Fogjunk össze! Hívjuk el Magyarországra!
2010. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én az ilyen esetekben úgy érzem,hogy a tutujgatás nem jó módszer. A kutya megengedi ezt magának,mert megengedheti. Nincs érte komolyabb kompenzálás,nincs gond az ő viselkedéséből. Határozottan,keményen kell ilyenkor bánni vele(persze nem ütni-verni kell).

Így még mindig nem tudni,miket próbáltatok. Én azért azt javasolnám menjetek el kutyasuliba,ott a kiképző látja mi a helyzet,többet tud tenni ez ellen.

Nekem a kutyák tudják,hogy a lakásban semmilyen körülmények között nem ugatunk. Magyarázni lehet,ha boldog,ugatni nem.

Egyszerű letiltással lett tanítva nekik.

A fennel könyvet én is ajánlom nektek.bár azt írtad a falkavezérséggel nincs gondok szerinted,de valószínűleg vannak.

Ha te lennél a vezér,akkor a kutyának eszébe nem jutna,hogy neki védeni kell valamilyét.

Olvasd el,és próbáld ki,vagy kiképző segítsége.

2010. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a falkavezérség dologgal, hogy tényleg már kicsit túl van mahyarázva, és sokszor félreértelmezve.


Mert lehetsz te vezetője a kutyának, ha ő mondjuk rögtön utánad jön a rangsorban. Ebben az esetben próbálkozni fog minden adandó alkalommal. Tehát a vezetői minőség többet jelent annál, hogy ki tudod venni a szájából a kaját. Távolítani kell, hogy eszébe se jusson ellenszegülni. Ezt marha nehéz így leírni, hogy hogyan kell.


De aki tényleg vezetője a kutyájának, az zsebre tett kézzel póráz nélkül el tudja vinni bárhova, tudja irányítani bármilyen helyzetben.


Ha egy ugatásról nem tudod leállítani egy "köszönöm elég lesz"-szel, akkor mégsincs rendben a vezetői minőséged. Tehát ezen kell dolgozni, de hogy ti pontosan hol csúsztok el, azt látatlanban lehetetlen megmondani.


Ha már mindenfélével próbálkoztatok, akkor én itt bevetném a büntetést, akár úgy, hogy előre készülök és csapdába csalom. Valaki lemegy, és előre megbeszélve csenget. Ahogy a kutya rákezd, repülhet is felé jó nagy hanggal egy kavicsokkal megtöltött palack. Ha ettől elhallgat, akkor azonnal dícséret simi. Ha újrakezdi, újra valami ostorcsapás szerű ráüvöltés, ha megint elhallgat, megint dícséret. Ezzel lehet pl. játszani. De ez csak egy ötlet.


Az a helyzet, hogy te egy sok év alatt beégett rossz viselkedést akarsz megváltoztatni, és ehhez szinte mindent meg kell változtatnod a saját viselkedésedben is, és ez a legnehezebb. Ezt egyedül otthon azt kell, hogy mondjam, ha eddig nem sikerült már nem is fogod tudni megoldani szerintem.

2010. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És próbáltatok nem foglalkozni vele?

Tehát jön valaki hozzátok. Ő ugat. Ugasson.

Kérjétek meg a vendéget, hogy ne simogassa ne nézzen rá, ne foglalkozzon vele.És tegyétek ti is ugyanezt. Nem kell rászólni, nem kell elzavarni,hagyni kell. Előbb utóbb elfárad, és valami reakciója lesz.


Másrészről érdekes lenne tudni, hogy milyen keverék, hogy ennyire magyarázós.:)


A kapucsengős megoldásra nekem perpill annyi jutott eszembe, lehet halott ötlet, de érdemes lehet kipróbálni, hogy tanítsátok meg parancsra ugatni.

Ez szerintem az ő esetében nem lesz nehéz dolog. És ha már parancsra ugat, mehet parancsra a csend is.

Vaaagy cseng a kaputelefon, buksi ugat. Akkor buksit szépen leültetjük, megdicsérjük ha véletlenül fél pillanatra elhallgat még jobban megdicsérjük.

Igazából ezt szerintem érdemes lenne nem éles helyzetben próbálni, tehát nem amikor ténylegesen vendég érkezik, hanem pl valaki lemegy és csenget.


Tehát a kaputelefonos esetben a csendet kell jutalmazni, arra kell törekedni.


De az lenne a legjobb, ha keresnétek ehhez egy kutyaiskolát, mert látatlanban elég nehéz.

2010. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!