Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Teljesen el...

Mit kéne tennem? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Mikor sétálunk a kutyámmal és elhaladunk egy olyan kerítés mellett, ahol van még egy kutya, akkor elszabadul a pokol.

Ha a másik kutya nem ugat, morog rá, akkor az enyém csak vonyít. Ilyenkor még le tudom állítani.

De, ha elkezd rá morogni egy kutya vagy ugatni, akkor kezelhetetlen lesz. Menne oda a másik kutyához, nem morog, csak "visítozik", és alig bírom visszatartani.


Tegnap elsétáltunk egy kerítés előtt, ahol egy német juhász örködik. A német juhász elég agresszívan ugatta a kutyámat, és morgott rá. Válaszul az én kutyám is agresszív lett, és ez volt az első eset, hogy így reagált. Tehát egyre rosszabb a helyzet.


Megpróbálok mindig olyan helyen sétálni vele, ahol találkozunk olyan kutyákkal, akik kerítésen belül vannak, hogy megtanítsam neki, mi a helyes viselkedés, de nem sikerült.

Először étellel próbálkoztam, hátha eltereli a figyelmét, mert a sült máj a kedvence, de nem használt. A játék sem tereli el a figyelmét, letiltani sem tudtam ezt a viselkedést. Ekkor drasztikusabb eszközökkel próbálkoztam. Fojtót tettem rá, megrántottam mikor elindult a kerítés felé, de nem használt. Egyrészt túl erős, és a nyakizmai miatt alig érzi a fojtást.

Nem értem, miért reagál így ezekre a kutyákra, mert ha odafut hozzánk séta közben egy kutya, akkor azzal egyből játszik, nincs benne semmi agresszió.


Mit csináljak?


2011. jan. 15. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hmm.. elég érdekes dolog, nehezen kezelhető, de mindent lehet kezelni :) Csak a gazda hozzáállása a lényeges.


A fojtónyakörvet én inkább hagynám, inkább valami más módszerrel próbálkoznék. Először is ki kell zökkenteni ebből a cselekvésből a kutyát. Amikor ugat, morog, agresszív más kutyákkal szemben a kerítés előtt, dobj le mellé egy kulcscsomót, vagy locsold le egy fél flakon vízzel, a lényeg, hogy valami olyat cselekedj, ami kizökkenti ebből az állapotból. Amikor kizökkent akár egy pillanatra is, kapd el a pillanatot, és tömjed folyamatosan jutalomfalattal, és haladjatok tovább.

Ezt ha a következő háznál is csinálja, csináld ugyanezt.

Ha nyugodtan megy el egy ház előtt, ahol kutya van, jutalomfalatokkal jól tömd meg, dícsérd, simogasd.


Első körben ezeket tudom javasolni, ha ezek nem használnak, akkor tovább haladunk. Sokszor meg fogom nézni ezt a kérdést, hogy tudjak javasolni mindig valamit, mert több fokozata is van a kizökkentésnek. Ez az első, ha ez nem használ, tudunk mást is csinálni, de ahhoz, hogy most meg tudjam mondani, melyik a leghasznosabb, ahhoz ismernem kéne a kutya viselkedését, és látnom kéne azt, hogy hogy viselkedik ilyen helyzetek közben. Első körben ezt tudom javasolni, de hátha van nálam valami okosabb, tapasztaltabb is itt :)

2011. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a gondom a kutyámmal.Az enyémnek sem lehet semmivel elterelni a figyelmét.Én is kiprobáltam már sok mindent.....amit az elöttem irtak nálunk nem müködik.Most azzal probálkozunk,hogy oda-vissza sétálunk a kerités elött(nagyon szoktak nekünk örülni)ha tombol akkor hátra arc és igy tovább,csak akkor megyünk tovább ha már nem ugat és morog.Valamikor nagyn sokszor meg kell ismételnünk...

Én is várom az ötleteket hátha valaminekünk is segiteni fog.

2011. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csodálatos kutyadoki!!!!

Töltsd le pár részét, vagy nézd meg a natgeón.

2011. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma mikor kiviszem, megpróbálom azt a módszert, amit az első válaszoló írt.

Majd este vagy holnap leírom, hogy sikerült. :)

2011. jan. 15. 15:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnád csökkenteni az kaja adagját, vagy csak séta után etetni hogy éhes legyen. Ne kapjon enni és mielőtt elindultok, az ajtóban mutasd meg neki mi van nálad, adj neki egy falatot és lássa hogy van még nálad. Mikor elindultok folyamatosan mutogasd neki, dugd az orra alá, egy egy falatot kaphat is. Mikor odaértek a kerítés mellé akkor is próbáld a képébe nyomni a falatot. Ha elkezd őrjöngeni állj meg és várj. Guggolj le kajával a kezedbe és hívogasd. Ha nagyon nem reagál akkor bevetheted ami az első válaszoló írt, tehát valami zajos, figyelemfelkeltést, ha odamegy természetesen jutalmazd meg. Az őrjöngése tarthat több percig, de légy türelmes előbb-utóbb megunja. És minél többször csináljátok meglátod ráfog jönni hogy finomság csak a jól viselkedés után jár. Érdemes előtte megtanítani neki az ül vezényszót, így tudni fogja hogy feladata van, amiért jutalom jár. Türelmesen kell próbálkozni.
2011. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 capsread ***** válasza:
Tégy rá fejhámot, vagy fojtót, ha tudod használni. Amikor meglátod, hogy a másik kutyára figyel, húzd magad felé. Ha megtörtént, menj el újra és újra a kerítés előtt, és ismételd meg, addig amíg nem koncentrál a másik ebre.
2011. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kellene megpróbálni, hogy olyan távolságban maradtok az őrjöngő kutyától, ahol még tud rád figyelni. Amikor rád figyel, jutalmazd. Próbáld belőni azt a távolságot, ahonnan már érdekli a másik kutya, de még tudod kontrollálni. Így tudod közömbösíteni, és napról napra közelebb jutni az örjöngő kutyához.

A cél, hogy azt a távolságot találd meg, ami már kihívás, de még meg tudjátok oldani. Így szépen fokozatosan eljuthattok odáig, hogy már egész közelről is tudjon rád figyelni.

2011. jan. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!