Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Én reagálom túl?

Mit kéne tennem? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A barátoméknak van 2 kutyája,egy 10 éves németjuhász és egy pár éves keverék.Mindegyik nagyon barátságos és kedves kutya.Egy telepen vannak őrizni,ahol van egy gyümölcsösük is.Mostanában megyek velük segíteni gyümölcsöt szedni,hogy gyorsabban menjen.Nos és 10 éves kutya ott van 10 éve kb,a kisebb 1 éve került oda.Egyik kutya sem volt még soha oltva,de még bolhairtóval se találkoztak soha az biztos.Kaja címszó alatt csontot meg levessel (víz és fűszerkeverék)leöntött kenyeret adnak nekik:S Tehát nem egy tápláló dolog.Mondjuk soványnak nem mondanám őket,de olyan bolhás mindegyik kutya...nem is értem,hogy nem csinálnak semmit,mikor megállás nélkül vakaróznak.Szóltam a barátomnak nem egyszer,sőt szointe folyamatosan ezt nyomatom neki,hogy valamit legyenek kedvesek csinálni,mert ez elég durva.Tavaly is volt egy nagyon durva esetük,de nem tanultak belőle.A barátom is csak azt nyomatja,hogy nincs semmi bajuk,meg jó ez így nekik,nem bolhásak(miközben úgy futkároznak a bolhák a hasukon...)meg hogy az apját nem érdekli... Mit kéne tennem?Nem tudom mit csináljak.Amikor megyünk viszek nekik az én kutyám tápjából,de nem veszik a lapot.Tegnap vettem nekik bolha és kullancs irtó cseppeket,ma szeretném rájuk csepegtetni.

Annyira zavar ez az egész::s Nem vagyok eleresztve anyagilag,tehát beoltatni én sem fogom őket,de arra gondoltam veszek még nekik féreghajtó tablettákat is. Ezen kívül,hogy értessem meg velük,hogy ne így kezeljék az állataikat?Vagy csak én reagálom túl ezt?Mondjuk szerintem nem---Kérlek adjatok tanácsokat:S!!!


2010. júl. 29. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl, mert ma már alap dolog hogy évente egyszer le legyen oltva a kutya, legalább kétszer féreghajtva és ha más nincs legalább tesco-s táp.... A bolhaírtás se kerül sokba, csak nem a legdrágábbat kell megvenni. Nem értem őket, hogy tudnak így viselkedni?! Nagyon rendes vagy ha viszel bolhaírtót, és a féreghajtó is csak pár száz forint. Kérlek, ahogy tudsz foglalkozz velük. Az oltás, ha amúgy más kutyákkal nem érintkeznek, annyira talán nem fontos. Betegek nem lesznek, vagyis veszettek max csak akkor lehetnek ha összetalálkoznak egy fertőzött kutyával... A párodat probáld megfűzni, hogy havonta vegyen már egy 10kg-os kutyatápot, max 2eFt.
2010. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ha maguktól nem jönnek rá, és már többször elmondtad nekik, hogy mit kéne tenni akkor nem lehet semmit várni tőlük. Nagyon jól teszed, hogy veszel nekik cseppeket, tablettát...csak ugye ezeket is rendszeresen kell alkalmazni.

Esetleg elmondhatod nekik, hogy legalább veszettség ellen oltassák be a kutyákat, hiszen az kötelező, és ha bárkit megharapnak komolya büntetésre számíthatnak...ami nem teljesen igaz, de az mindegy is.

Vagy ha elmondod nekik, hogy a kutyától is el lehet kapni rengeteg fertőzést,betegséget, ha nincsenek beoltva...

De gondolom ezeken már túlvagy...

Nem tudom,hogy mi mással lehetne rájuk hatni,ha észérvekkel sem.

2010. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Hát igen,én is így gondolom.Annyira nemtörődömök,hogy engem teljesen bosszant:@

Ha más nincs én fogok nekik tápot is venni.Akkor csak veszik a lapot,hogy miért csinálom... Hát én imádom azt a 2 kutyát,szerintem egyedül én simogatom őket,ami szintén szomorú,pedig olyan hízelgősek,hogy az nem is igaz.Annyira szeretem őket,próbálok értük tenni.

2010. júl. 29. 13:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves vagy! Ez rengeteget ér a kutyusoknak! Amit tudsz tégy meg értük továbbra is... Sok sikert és kitartást kívánok hozzá:)
2010. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi=) Hát mondom én megteszem ami tőlem telik. Ja azt elfelejtettem írni,hogy amikor másodszor voltam ott,vittem nekik új edényeket,mert mindegyik olyan retkes volt,fújj azt elmondani nem lehet:S

Az ivóvizes kannáik meg,tiszta zöld volt már mindegy,az alja szinte fekete volt.Mindig csak ráöntötték a vizet,aztán kész.Én meg nekiálltak szépen kimosni az összes vizes kannát.Az apja meg még meg is kérdezte,hogy minek mosom ki...még én kezdtem magam hülyén érezni. Annyira bánt engem,pedig tényleg nagyon okos és aranyos kutyák,nem tudom mennyibe telne a szar kenyeres leves helyett venni egy nagy zacskó tápot.JÓ a csont oké,de az akkor se tápláló.

2010. júl. 29. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:
hát a "vizes kenyér" meg a a csont tényleg a legmegfelelőbb kaja, de talán azért mégis adhatnának mást is. Tényleg nagyon szép tőled, és talán azt is meg említhetnéd hogy ez nem minősül jó állatartásnak. ugyebár telepet őriznek... ha megharapnak valakit és nincsenek beoltva akkor tényleg megbüntetik őket továbbá bírósági ügy lehet belőle. Otthon nincs kutyájuk? ha van, akkor azt hogy tartják?
2010. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy "elvileg" a veszettségi oltás beadatása kötelező, tehát meg is büntethetnék érte!
2010. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Rendes vagy, hogy törődsz velük, és ilyen higgadtan fogadod a dolgot. Én már régen feljelentést tettem volna az önkormányzatnál.
2010. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát az a baj mondom,hogy a barátomék kutyái,és elég hülyén venné ki magát a feljelentés,előbb inkáb megpróbáltam az észérveket.Meg ennél súlyosabb dologért tettem már bejelentést(nem egyszer) és SEMMIT nem csináltak,csak amikor már őket is feljelentéssel fenyegettem...:D

Amúgy van otthon is egy kis termetű,fajta tiszta szép kutyájuk.Ő kap néha száraztápot(jó minőségűt),csontot,és mivel ápolást igénylő a szőre,ezért sok törődést is,de azt is csak tőlem,minden héten kétszer én fésülöm meg,de már szinte rasztás a bundája,szóval elég nehéz:S Az a kutya tehát több törődést kap,de ugyebár ő mindig ott van velük.

2010. júl. 29. 14:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd azt, hogy így nem vagy hajlandó elmenni hozzájuk, mert nem akarsz semmit elkapni tőlük és a kutyádat sem akarod megfertőzni. Talán észbekapnak.
2010. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!