Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kölyökkutya összeszokt...

Amstaff kölyökkutya összeszoktatható cicákkal, tengerimalacokkal úgy, hogy felnőttként ne bántsa őket?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a kisebb állatokat meg akarná ölni, még a kisebb kutyákat is.
dec. 27. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Kolyokkent szinte olyanna formalod, amilyenne akarod. Szocializacio ne maradjon ki, vidd kutyss kozossegbe minel tobbet, ha megvannak az oltasok. A vadasz ösztön benne van, de nem hülye, ha tudtatod vele, hogy a masik allat is hozzad tartozik, azt tiszteletben fogja tartani. En 3 evesen fogadtam orokbe, utana lettek tyukok, kacsak, es lassan osszeszoktattam őket. A csibek napos korukban a furdoben voltak egy dobozban, mindig jott velem nezni oket, es sokszor elmondtam neki hogy nem banthatja oket, kozben jutalmaztam a helyes viselkedest, ha leult mellejuk. Kacsaknal ugyanez, csak mar az udvaron, porazzal mentunk minél kozelebb. Mar annyira nem erdekli preda szinten, hogy a kacsak kergetik a kutyat. Felugyelet nelkul nincsenek osszeengedve, csak ha van itthon valaki. Kisebb kutyaval is elvan, alapbol egy kisebb szukaval él es hagy neki szinte mindent, de multkor jott vendegsegbe egy shitzu keverek, rögtön elfogadta, kis szaglaszas utan mintha evek ota ismerne.
dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
dec. 27. 20:15
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Itt nem a kutyával van a baj, hanem a tengerimalacokkal. Mivel kistestű zsákmányállatok, így még ha a kutya nem is bántja őket, akkor sem szeretik, ha ragadozó van a közelükben. Persze ezt a stresszt nem mutatják ki, mert tünetrejtő állatok, ezzel megnehezítve a gazdi dolgát a felismerésében. De itt sokkal fontosabb, hogy a tengerimalacok hogyan reagálnak a kutyára, minthogy a kutya hogyan reagál a tengerimalacokra.
dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem amstaff, hanem bullterrier, de a malac se a félős fajta. :)

dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy megtudja szokni a kutyát a malac, az embert is megszokja. Csak sokan vannak úgy, hogy a kutya hogyan reagál, meg majd összeengedik a tengerimalaccal és a kutyát figyelik. Csak ugye attól, hogy a tengerimalac értelemszerűen nem bántja a kutyát, még őt is figyelembe kell venni, ha hirtelen összezárod egy ismeretlen élőlénnyel nem biztos, hogy annyira örülni fog.
dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

NE KOCKÁZTASD MEG tucatjával olvasom hogy ilyen kutyák ízekre szaggatták a macskát ill. másik kutyát akivel együtt nőttek fel. Harcra tenyésztett kutyák, egy kerítést is lebontanak hogy megöljék a szomszéd macskáját.


Ezen a nevelés nem segít, a "gameness" és az agresszió bele van tenyésztve a fajtába.

dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nincsenek össze engedve a cicákkal sem, ha kint vannak a malacok, akkor a cicák külön vannak csukva addig másik szobába.

Cicáktól sem félnek amúgy és a cicák sem piszkálják őket.

Én is amúgy ilyeneket olvastam, hogy beléjük van kódolva, tenyésztve, hogy kisebb állatokat megöljenek, széttépjenek.

Az a videó pedig hihetetlenül cuki😍

dec. 27. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy beléjük van kódolva. Mint minden ragadozóba. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne bármilyen kutyát bármilyen állathoz hozzá szocializálni kis kortól. Vagy felnőtt kutyának ne lehetne olyan szabályrendszert felépíteni, ami mellett nem fogja soha levadászni.
dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
dec. 28. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!