Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, már tényleg odáig...

Kutyások, már tényleg odáig fajultak a dolgok, hogy az év 365 napjából az egyetlen szilveszteren már konkrétan fenyegetitek a testi épségét azoknak, akik szeretnék megünnepelni az újévet? Miért nem lehet kibírni ezt az egy napot?

Figyelt kérdés

Ez az egy nap, amikor az emberiség megünnepli az új évet, elköszön az óévtől, mindig ünnepelték, mindig volt durrantás, mindig volt Tűzijáték!


Egy napig nem bírjátok a kutyátokat elrakni úgy, hogy annak ne legyen baja?


Nekem is van állatom, macskám, halam, papagájom, mégsem más embereket okolok ha mondjuk valamelyik állatom elszökik és baja lesz! Ahogy nem kérem az államtól sem, hogy nekem alanyi jogon biztosítson a madaramnak kalitkát és kaját pl.!


Miért nem lehet ezt az egy napot kibírni? És eleve milyen szöveg terjed az interneten, hogy bejön a házamba és majd jól megmutatja nekünk?


Remélem lesznek olyan állattartók, akik megcáfolják azt, hogy mindegyik állattartó ilyen!



dec. 28. 20:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
88%
Bár tényleg sok a hülye, de inkább a hangjuk nagyobb. Az én környezetemben nem találkoztam olyannal, aki szemtől szemben megfenyegetett volna mást. Ezek inkább az interneten terjednek, de itt olyan is van, aki nyársra húzná az embert, mert a szomszéd macskáját nem viszi el a saját költségén ivartalanítani. Gyakorlatban azért nem azt látom a világban, hogy ott állnának a kerítésen a karóra húzott emberek. Anonim oldalon sok mindent mondanak, de gyakorlatban nem teszik meg.
dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
63%

"Egy napig nem bírjátok a kutyátokat elrakni úgy, hogy annak ne legyen baja?"

Ezt fejtsd ki, hova dugjuk a kutyankat. Erdekelne.

Amugy miert kellene toleralni azokat az eszetlen barmokat, akinek az unnep azt jelenti, hogy bebaszva durrogtatnak. Ennyi vagy, mint ember?

Ha valasztanom kellene, hogy a kutyamat vagy teged mentselek egy eletveszelyben, gondolom sejted a valaszt.

dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem verem nagy dobra a szilvesztert, de engem kutyásként sem különösebben zavar. Még este 9 körül gyorsan leszaladunk velük egy gyors pisire mielőtt beindul a hangzavar (atombiztos hámmal és pórázzal), aztán elvannak így reggelig. Sose veszett el egyik kutyám sem.


Én inkább a városi környezetben élő vadállatokat sajnálom pl a madarakat. Halálra rémülnek.

dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

"Ezt fejtsd ki, hova dugjuk a kutyankat. Erdekelne."


Ha nem tudod biztonságos helyre elhelyezni az állatot amíg ilyen ünnep van és az állatod emiatt bajba kerül, akkor egyszerűen ne tarts állatot! Nem vagy alkalmas állattartása !

dec. 28. 20:16
 5/64 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy nem csak egy nap durrogtatnak. Decemberben mindig szoktak random durrogtatni, és arra nincsen az ember felkészülve. Ha csak egy napról lenne szó, de nem. Mentett kutyám van, fél, rögtön próbál elbújni, ahogy meghallja a durrogtatást. Még a vihartól is fél szerencsétlen. Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy ebben a hónapban hányszor volt az, amikor ijedten rohant be a házba a random durrogtatás miatt. Előtte olyan kutyáim voltak, akiket nem érdekeltek az ilyesmi zajok, de ő nagyon fél, és tudom, hogy nagyon sok állat van, aki szintúgy. Ha csak egy napról lenne szó, de nem!
dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
94%

Kutyaskent es szulokent en nem tamogatom a tuzijatekozast, halal felesleges, kornyezetszennyezo szar, de azert nem osztom oket habzo szajjal. En elhiszem, hogy valakinek ez okoz oromot, hat csinalja, oke, itthon vagyunk, a kutyara vigyazunk, elszokni nem tud, tuleljuk.


Egyetlen dolog zavar, hogy nalunk mar 26-an elkezdodik a durrogtatas es nyilvanvaloan csak este es ejszaka lehet probalgatni azt a szart, hogy meg a gyerek is felebredjen ra, napkozben nem erne ra….


Na en egyedul ezzel kezdenek valamit, hogy az az 1 nap tenyleg csak 1 nap legyen, mert egyebkent rohadtul nem annyi.

dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
85%
dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
86%
dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
84%
Kíváncsian várom, hányan fognak jelentkezni kártérítési szándékkal, ha tüzet okoznak a tűzijátékkal.
dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk mondjuk a szomszéd ebben a pillanatban is lövi a tüzijátékot... Mert oké, szilveszter, meg új év napján lőjjenek, de a szomszédok ahogy lehet tüzijátékot venni, már lövöldöznek, meg fél januárban is... Na meg a srégszomszédnak év közben is többször van indoka, hogy ő miért tüzijátékozik, volt olyan időszak, amikor havonta legalább egyszer lőtte fel a tüzijátékokat és amúgy nekik is van 2 kutyájuk.

Mert oké, ennyi erővel a vihart is tiltsuk be, mert a kutyák attól is félnek, nem azt mondom, hogy ne tüzijátékozzonak, de azért 1,5 hónapig lőni egy kicsit túlzás. Én egyébként az állatorvos tanácsát követem: ilyen helyzetem csukjuk be a kutyát olyan helyiségbe, ahol nem tud kárt tenni magában. Oké rossz, de kell valaminek lennie, mert sok kutya a vihartól is fél, ennél jobbat nem tudunk kitalálni, mert megnyugtatni nem lehet.

dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!