Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két napos nyers húst ehet...

Két napos nyers húst ehet kutya? Udvaron elő kuvasz-kau keverék.

Figyelt kérdés

Mennyire erős a kutyák gyomorsava?

Tegyük fel, megvettem a húst tegnap ilyenkor. Holnap reggelire megehetné vagy meg kéne főzni neki?


dec. 29. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Megeheti a két napos nyers húst, semmi baja nem lesz.
Lehet, hogy beteg lesz tőle, inkább főzd meg.
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Azt sem írtad le, hogy milyen fajtájú nyers húsról van szó amit oda akarsz adni.

Sertést pld semmilyen élőlény nem ehet nyersen mert meghal tőle.


Minden más húst ehet nyersen ha megfelelő körülmények között volt tárolva, hűtve levágást követő x napon keresztül!


Nagyon alap dolgok hiányzanak a tudástáradból, így inkább főzd meg a húst azzal ártasz a legkevesebbet a kutyának.

dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha sosem evett nyers húst ne add oda neki.


ha amúgy nyersen étkezik a kutya nem lesz baja tőle, én kutyám nyersen étkezik és picit kezdett szagos lenni a hús vmelyik héten, még megkapta semmi baja nem lett,de neki már erős a sava. nyilván teljesen rohadó húst nem adok oda még így sem.


Sertés hús tilos nyersen.

dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A sertéshústól nem baja LESZ, hanem baja LEHET. Nagyon-nagyon kicsi az esélye, talán egy a százezerhez vagy millióhoz, de semmi nincs kizárva, ezért jobb, ha nem nyersen adod. A fő ok, amiért nem jó a nyers, az a húsban lévő esetleges élősködők jelenléte.

Baromfihúsban ilyen nincs, ezért lehet nyugodtan nyersen adni.

A kutya alapvetően dögevő. (Mint őse, a farkas.) Amit hajlandó megenni, attól nem lesz baja.

Régen apám nyers kacsafejet (is) adott a kutyának. Egyszer nyáron én magam láttam, hogy a kutya hátravitte elásni, mert nem kellett neki. Aztán félóra múlva előszedett egy olyat, amiben szó szerint nyüzsögtek a centis nyüvek, meg folyt az egész, a szaga meg aztán tényleg borzasztó volt. Na, azt begyűrte. És semmi baja nem lett.

dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Elég alapvető dolog, hogy sertéshúst nem lehet nyersen adni, nem értem mit kell itt okoskodni, játssz a saját állataid életével. Az meg hogy a vadonban mit evett meg a vadállat, a kutyát nem érdekel, ahogy az sem érdekelt senkit, ha elhullott tőle.
dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Rokonaim juhokkal foglalkoznak. A halott kisbárány egyben van odadobva a komondoroknak. Hidd el,megoldják a kutyák.
dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapból is nyerset eszik.

De amúgy semmi szaga a húsnak, de én frisset szoktam adni neki, azért kérdeztem.

dec. 29. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyers disznóhússal az a baj, hogy van egy olyan vírusa a disznónak (Aujeszky-betegség), ami emberre nem terjed át, de a dokumentáltan fertőzött kutyák eddig 100%-ban elpusztultak. Bár a vírus a legtöbb emlősre fertőző, az emberre nem, így Magyarországon a disznóhúst erre nem szűrik. Ezért főzzük meg a disznóhúst, mielőtt kutyának, macskának adjuk. Lehet, hogy viszonylag kicsi a fertőzésveszély, de ennyire sem éri meg kockáztatni.
dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

de durva, hogy ezt a betegséget is egy magyar: Dr. Aujeszky Aladár mikrobiológus nevéhez köthető, aki 1902-ben fedezte fel a vírust.


Magyarok a legjobbak!

dec. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Érted!!! > 1902 -ig full hülye volt az egész világ, erre jött megint egy magyar és felokosította az emberiséget! Ilyenkor olyan jó érzéssel tölt el, hogy magyar vagyok, jó így az óévet(lezárni)/ új évet kezdeni!
dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!