Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okos fog tanulni a hülyétől?

Senior Séf kérdése:

Okos fog tanulni a hülyétől?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves, bölcs német juhászkutyám. Sokat foglalkozom vele és imádom. Lesi minden kívánságomat, fél szavakból is megértjük egymást. Az ősz folyamán viszont ellepték a melléképületeimet a patkányok. Eddig 90 e.-et költötten az irtásukra, és csak nem akar vége szakadni. A kutyám elkapja, amelyiket meglátja, de külön gondot nem csinál magának a jelenlétükből. Gondolkodom, hogy beszerzek egy férgező kutyát, de cidrizek a gondolattól, hogy egy, őt az észbeli képességével messze alulmúló vakarcsot szerezzek be az "öreg" kutyám mellé. Tudni fogja, mikor beszélek hozzá, és mikor a jövevényhez? Tudni fogják, mikor beszélek mindkettejükhöz? Ilyen hasonló kérdések sorjáznak bennem, pedig 40+ éve kutyázok. És félek, hogy a vakarcs elrontja az én csodás kutyámat.

dec. 29. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A terriereket is lehet nevelni, sőt, kell is. Nem hülye kutyák, megvan a magukhoz való eszük, de nyilván ne azt várd, hogy minden kívánságodat lesni fogja, mint mondjuk egy golden vagy német juhász. És igen, eltanulhat hülyeségeket a kicsitol, de a kicsi is eltanulhat okossagokat a nagytol.
dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél terriert,ha lenézed. Mindkettőtök érdekében írom! Így nem állhatsz hozzá a közös életetekhez.
dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Terrierek nagyon más világ egy német juhásznál,szerintem se vállald be.


Terrierem van,de vannak kutyások akik azt mondták,hogy le a kalappal amit csinálok,mert a negyedénél feladták volna. Nos én úgy gondolom nem unalmas velük az élet,de nem való mindenkinek. Néha én is elgondolkozok hogy egy labi,vizsla vagy border collieval egyszerűbb lenne,aki inkább lesi minden lépésemet.


Én kutyámat elengedem ő megy szimatol,rohangál,persze azért rám rám tekint,mert ha eltűnök a szeme elől pánikolva keres,megtalál örül majd megy tovább a dolgára.


Persze kevés helyen lehet elengedni,mert a vadászösztöne magas. Így erdőben is szigorúan póráz,mert sajnos ment már vad után 2x. Szóval azóta nem kockáztatok,egy mezőn szoktam elengedni ha van kutya társ akivel játszhat,mert akkor nem a környéket pásztázza. De ha egyedül vagyunk marad a flexi.


Terrierek roppant okosak,nem hülyék csak kicsit másképp működnek.


Egyéb iránt ha minden más fajtát lenézel,maradj az öreg német juhászodnál,tegyél ki csapdákat.

Illetve vannak patkány írtok akik kutyákkal,görénnyel irtják őket fel lehetne fogadni.


Leginkább a fészket kéne megtalálni és az élelem forrást berekeszteni.

dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3 terrierem van, szuper okos mind a 3. Fél szavakból is megértjük egymást, ahogy te fogalmaztál.

DE ezt nyilván nem 1 hét meg nem is 1-2 hónap alatt értük el. Nagyon más mentalitás mint egy németjuhász, és egyetértek az előttem szólókkal: ha így állsz hozzá akkor ne vállald be

dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Magam is úgy vélem, hogy nem való nekem másik kutya.
dec. 29. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök jó, hogy te is beismered hogy nem való neked másik kutya. Ilyen a felelős állat (nem) tartás🙏🏻

Remélem a patkány problémád megoldódik valahogy

dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!