Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya , aki szereti...

Van olyan kutya , aki szereti a tűzijátékot?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy félnek tőle, én meg fordítva tapasztalom kiegyensúlyozott kutyák esetében.
dec. 31. 05:16
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
87%

Kizárt, hogy szeretik, szerintem, de nem egy olyan kutyát láttam már, amelyik nyugodtan aludt tovább :D


Viszont amely kutyákat az utcáról hoztuk anno (Borsodban, képzelheted, milyen élete volt előtte), az rettegett tőle, be kellett engedni a házba.

dec. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Az én kutyám szereti. Mármint szó szerint. Feláll az ablakba és nézi.

Teljes keverék kutya, németjuhász van benne az látszódik. A többit nem tudjuk.

dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintem ha nincs rossz előélete, akkor úgy van vele, mint az ember.
dec. 31. 08:00
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyámnak semmilyen rossz előélete nincs, 1 éves border szuka, tanyán lakunk ahol mindenféle zaj előfordulhat. Ehhez képest a múltkori sétánk alkalmával az erdőben éppen vadászok jártak, alig tudtam megfogni, úgy félt a lövésektől, pedig közelről még olyan embert se látott, aki valaha fegyvert fogott a kezébe.

Egyébként soha nem tapasztaltam még, hogy bármi mástól félne. Ez a kiegyensúlyozottság, amit emlegetsz, totál hülyeség. Az előző kutyáink nem féltek, ő meg éppen igen.

Kap majd egy kis enyhe nyugtatót és egész este őrizzük, hogy mindenki más nyugodt lelkiismerettel lődözhessen el tízezreket a levegőbe.

dec. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Az én (jó hallású!) valóban kiegyensúlyozott pulim, azt nem mondhatnám, hogy szereti, de különösebben ügyet sem vet az év végi petárdázásra, tűzijátékozásra. Kiskorától kezdve minden lehetséges erős ingerhez is hozzászoktatva, a legcsekélyebb riadalom nélkül, érdeklődő figyelemmel fel-felpillant ugyan egy-egy közelibben eldurranó hangosb petárdára, nagyobb fényözönű tűzijátèkra, de aztán továbbra is nyugodtan szaglászva, nézelődve halad tova.
dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

"ha nincs rossz előélete, akkor úgy van vele, mint az ember."


Ez egyáltalán nem így van! Ez egy brutálisan intenzív zaj ártalom, egyszerűen képtelen feldolgozni az idegrendszere. Még 1-2 durranást is nehezen, percek kellenek, hogy "kiheverje", de ha ez folyamatos, akkor erre esély sincs. Pláne úgy, hogy nem tudja, mi az.

Az, hogy a 2-es kutyája ennyire kíváncsi, igazán kivételes, és azt mondanám, hogy valamilyen módon, direkt szoktatva volt ehhez! Ha nem, akkor millióból 1 , vagy lakáson belül annyira jó a hangszigetelés, hogy inkább a látvány köti le a figyelmét.


Az alapértelmezett verzió a totális pánik! Igen hosszadalmas, speciális tréning kell ahhoz, hogy egy kutya, ezt pánikolás nélkül el tudja viselni!

Vadászkutyáknál is gyakori, hogy egyetlen lövést is nehezen viselnek, hosszú idő, mire újra munkára foghatóak. Erre tanítani kell őket, képezni, de még így is akad olyan, amelyik soha nem tanulja meg ezt ignorálni. És egyetlen lövésről beszélünk, a gazda folyamatos kontrollja, és biztonságérzetet adó jelenléte mellett! Nem 100 durranásról, egyedül hagyva, a kertben!

dec. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Ismertem ilyet. Ismerősöm vadász munkalabija, akinek a lövés amúgy is munkát jelent, imádta nézni a tüzijátékot.
dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Enyém csak leszarja, még pici korában sem hatotta meg. Hála a jó istennek simán alszik mellette.

A macskám viszont a messzi tűzijátékot amit szinte semennyire nem hallani csak látni, na azt imádja nézni az ablakból! Ha túl közel van attól már ő is fél.

dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mennyi itt az állatkínzó!
dec. 31. 11:13
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Állatkínzó?

Kikről beszélsz?

dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!