Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan készül fel (készíti...

Nemtudomanevem(sem) kérdése:

Ki hogyan készül fel (készíti fel a kutyáit) a szilveszterre, és a tüzijátékokra?

Figyelt kérdés

Én szimplán beengedem őket, és bwnt elvannak. (Mondjuk amúgy sem félnek tőle kifejezetten)

És ki szokott közületek (már aki kutyás) durrogtatni?

Én mondjuk szoktam :)



2015. dec. 5. 08:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy hogy nem félnek a kutyáid. Én mellette szoktam lenni, de annyira retteg a tűzijátéktól, hogy nem is fogja fel hogy nem egyedül van. Napokig nyugtalan még szilveszter meg augusztus 20 után. Soha nem petárdáznék, vagy tűzijátékoznék azután hogy látom mennyire tud tőle félni.
2015. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Mi is beengedjük őket, mondjuk az én kutyusom retteneesen fél a tűzijátéktól, ellilul a nyelve, remeg, sír...
2015. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Beköltözik a fürdőbe, és retteg.
2015. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Délelőtt vagy kora délután, mikor még nem szabadult el az őrület, jól kifárasztom őket valami istenhátamögötti, ember nem járta területen, hogy hazavonszolni is alig tudják magukat. Sötétedéskor beengedem őket a lakásba, leengedem a redőnyöket, és csapunk egy nyugis estét, mivel nem vagyok egy bulizós típus. Tavaly kaptak egy-egy velőscsontot, az lekötötte minden figyelmüket. Ha egy nagyobb durranásra felkapják a fejüket, kedvesen, vidáman elküldöm az illetőt a sunyiba, mire megnyugszanak.


A kisebbik kimondottan parázik ilyenkor, ő több figyelmet igényel. Ez egy este, ki kell bekkelni.

A nagy nem fél, ha megmondom neki, hogy nem kell félnie, de őt is beeresztem, mert a szomszédunk minden évben robbantgat és a rakéták maradékai átpotyognak a kertünkbe... Szóval akkor se hagynám kint a kutyát, ha süket lenne.

Nem durrogatok, kifejezetten ellenszenves szokásnak tartom, sőt a szilvesztert se igazán "ünneplem" meg.

2015. dec. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azért nem petárdázok, mert fosok hogy lerobban a kezem. :D Jobban félek tőle mint a kutyáim.

Az enyéim ugyan lakáskutyák, de abszolút tojnak mindenféle durrogásra meg robbanásra. Még akkor is leviszem őket, ha nagyon durrogtatnak, tavaly rájuk jött a hasmenés éjfél előtt valamivel, mellettünk 20 méterrel lőtték a rakétákat, még meg is akarták keresni, hogy mi pattogott. :D Sose féltek tőle.

2015. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

A vadászkutyáim ugyanúgy hemperegnek a földön, meg sem hallják a durrogtatást.


Én is szoktam 60 darab 3 szolos petárdát összetenni egyszerre. :D

2015. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
állatorvos!
2015. dec. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom hogy hogyan viselik a kutyák a szilvesztert mert sose otthon szilveszterezünk.[a kutyákat otthon hadjuk]
2015. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mikor kezdő kutyás voltam, akkor féltem, hogy elszalad, elbújik. De igazából nem volt gond.

Az egyik kutyánk eleinte nézte, hogy mi az, majd együtt néztük vele.

Ilyenkor direkt behoztuk a lakásba. A többi embert figyeltem inkább, nehogy egy óvatlan pillanatban kiengedjék vagy hasonlók.

Célszerű bevinni, főleg ha városi vagy, ahol még az emberek is tartanak a petárdáktól.

Ez is olyan, mint minden a kutyatartásban, magadon dolgozz... én a felelősségérzetemen dolgoztam ilyentájt mindig, hogy résen legyek, állandóan.

2015. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, eddig 4 kutyám volt, ebből egynek meg sem kottyant, ő nem foglalkozott vele. A mostani kutyám tiszta félős, de szerencsére a nagy hangoktól nem annyira tart :)

A másik két kutyám meg tiszta parások, félősek, pedig az egyik törzskönyves (volt), jó helyről a másik utcai..az utcai az szökős, ilyenkor meg aztán végképp, szóval (mivel úgy is hamarabb elkezdenek dec 31től petárdázni), a szilveszter előtti héten elkezdem sétáltatni úgy, hogy hám és nyakörv is van rajta (mindkettő rákötve a pórázra), hogy még véletlenül se lépjen meg, plusz nagykutyára való póráz, hogy a szakadást is elkerüljük:D És amúgy bent van. Így megy ez már több éve, és szerencsére soha nem tűnt még el szilveszterkor :)

2015. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!