Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul tettem, hogy leszedtem...

Rosszul tettem, hogy leszedtem a fejéről? (seb-kérdés)

Figyelt kérdés

Tegnap este történt, hogy egy félrészeg barom póráz nélkül sétáltatta a kutyáját. Az én shar pei keverékem pórázon volt, ráugatott a kutyára, aki meg fogta magát és nekilódult az enyémnek. Lerúgtam róla a kutyát, és mielőtt a félrészeg, kiabáló barom odaért hozzánk, elszeleltem.


Fekete kutyám van, nem szúrta ki a szemem, szóval kb 1 órával később vettem észre a fején lévő sebet. Zömében shar pei, könnyű a bőrén sebet ejteni. Pedig tapogattam mindenhol, és mégsem... Na, akkor betadinoztam. Mára odaszáradt genny lett a seben.


Itt jön a kérdés, hogy nem tudom, jól tettem-e, hogy leszedtem. Azt gondolom, vagy gondoltam, az nem maradhat rajta, nem tud szellőzni a seb. Aztán egy ideig cseréltem, ott tartottam zsebkendőt, hogy vér vagy nedvezés, akármi jön, azt szívja fel. Nem tudom, ez így jó volt vagy sem.


Máskor is szedett össze apróbb sebet, elég volt hozzá bokroznia... Az ilyenek mindig szépen begyógyultak. Ez viszont kicsit nagyobb seb lett, az idegen kutya nem **arozott, épphogy időben lerúgtam, hogy csak ennyi és még néhány jelentéktelen "hősi karcolás" történt. Első alkalommal voltam dokinál, de igazából annyit mondott, hogy betadinozzam és ne engedjem piszkálni (szerencsére nem szokta kaparni), tehát nem járok vissza hozzá minden ilyen balesetnél. Egy nagyobb bab méretű seb van most. Erre is jó ez a módszer, hogy leszedtem, száradjon, figyelem, 1-2 naponta óvatosan betadinozom?


dec. 31. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha gennyes, tisztitsd ki a sebet, fertotlenitsd persze. De ha csak varasodik, hagyd hogy begyogyuljon, majd leesik magatol.
dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
betandine elégendő lehet,meg érdemes sebkezelőt beszerezni. charmil-t ajánlom, gennyező sebbe is bele lehet kenni. Én kutyám egy kullancsot kapart szét a nyakán és egy 5 ft nagyságú seb lett.gallért nem tudtam rá rakni,mert pont ott bactatta volna. Így maradt az állandó rászólás. Charmillel pár nap alatt helyre jött.
dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,jól tetted. Nyitva kell lennie, hogy tisztuljon,és hogy fertőtleníthesd.
dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!