Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vette le a pórázt?...

Miért vette le a pórázt? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Vásárlásból jötterm hazafelé, amikor előttem a járdán sétált egy férfi a közepes fekete kutyájával pórázon, nem szemben, hanem előttem kB 50 méterrel. Velünk szemben jött az úttesten (van autóforgalom, csak csekély) egy 60 körüli nő vizsla méretű és színű kutyával, bár azt hiszem, nem vizsla volt. Mikor észrevették a másik kutyát, a nő az úttest közepén levette a sajátjáról a pórázt, hogy odamehessen a másikhoz barátkozni. Oda is szaladt, először a farkukat csóválták, aztán elkezdtek ugatni egymásra. Erre a nő próbálta visszahívni a póráz nélküli kutyáját, de az nem hallgatott rá, viszont a pórázos a két kutya közé állt és elvonszolta onnan a sajátját, a póráz nélküli meg csak ődöngött hol a járdán, hol az úttesten. Én megálltam matatni a táskában, mert kicsit félek a kutyáktól, gondoltam, szólok a nőnek, hogy rakja rá a pórázt, de szerencsére a kutya érdeklődését felkeltette egy fa a másik oldalon, így átrohant az úttesten, én meg tovább mentem a járdán. Csak szerintem nem normális ez? Jogosan kérhettem volna, hogy rakja rá a pórázt? Mert egyszer-kétszer rászóltam már póráz nélkül sétáltatókra, és mindig jött a megvető "Nem bánt. /Nem harap." felkiáltás. Budapest.

dec. 31. 16:24
 1/8 qkker1 ***** válasza:
16%
Már megint kezded? Nem unod az állandó provokálást?!
dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első kérdésemet írtam ki a "kutya" kategóriában, mert láttam, hogy itt a legtöbben felelős kutyatartók, ezért érdekel a normális emberek véleménye. Ezek szerint a kérdés nem hozzád lett címezve, 1-es számú válaszoló.
dec. 31. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Alapvető szabály, hogy idegen emberekhez és állatokhoz nem engedem csak úgy oda a kutyámat. Például néhány éve sétáltattam a kistestű kutyámat, egy nő meg állt a nyitott kapunál. Egyszercsak a nő mellett megindult kifelé a kutya, majd észrevette a túloldalon az enyémet és nekünk rontott. Szerencsére a gazdája azonnal megfogta a kutyát, sérülés nem történt, dehát na. Aztán még meg sem tudtam szólalni, a nő már kezdte, hogy még soha nem bántott másik kutyát, meg eddig is kijárt az utcára és nem okozott gondot. A másik meg hogy kutya és kutya között is van különbség én sem lehetek biztos, hogy minden kutyára pozitívan reagál az enyém akármennyire barátságos.
dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem normalis. Amugy sem, de most szilveszter napjan meg vegkepp nem. Meg egy jolnevelt kutya is az autok koze rohanhat ijedteben, hat meg ez a szerencsetlen neveletlen...
dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

Budaoesten nem bantanak a kutyak. A poraznelkuliek a felos embert se. Illetve a porazas se,ha kozel meri engedni. A gazdak tudjak,h kire hogy reagal a kutya vagy hogy nem reagal.


Az en kutyam se bantana,hiaba felsz tole. Sok felos ember mellett mentunk mar el stb. Terapias kutyakent dolgozhatna akar.

dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Te is érzed, hogy nem normális amit láttál.

Sokféle kutyás gazda van .

dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
#5 Ez a Budapest egy csodálatos város!
dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

A másik gazdi helyében úgy helyből elküldtem volna az anyjába a vizslás csajt, mert idióta, és tereltem volna magam mögé a kutyámat.


Ez van, alap, hogy

- nem engedem oda máshoz a kutyámat kérdezés nélkül

- nem engedem, hogy másik, idegen kutya odajöjjön és haverkodni kezdjen


Miért? Mert nem tudhatom a két kutya miként reagál egymásra, vagy az idegen állat rám.


Támadott már meg "ő nem bánt" elengedett kutya, sétáltatás közben, aztán még a gazdája volt felháborodva, amikor felrúgtam a kutyáját, mikor az a lábamra kapott.

Rendőrségi ügy lett belőle (külföldön élek), mert sérülést szereztem az ő állata miatt.

jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!