Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely/sintértelep vagy...

Menhely/sintértelep vagy tenyésztő? Miért?

Figyelt kérdés
jan. 1. 02:51
A kérdező szavazást indított:
Menhely/sintértelep
Tenyésztő
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Menhely, mert a "tenyésztő" nagyon gyakran csak szaporító, és ugyan olcsón adja a kutyákat, de papírok nélkül, viszont egészség-problémákkal. A menhelyről elhozott kutyának viszont valóban jót teszel (ha rendes gazdi vagy, és nem a most szilveszterkor elmenekült kutyádat akarod pótolni).

Ha sznobizmusból mindenáron fajtatiszta kutyához ragaszkodsz, akkor keresd meg az adott fajta fajtamentőit, és keress náluk kutyát.

jan. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Határozottan menhely, ha jót akarsz tenni. Tulajdonképpen azért(is) van szükség menhelyekre, mert a szaporítók felesleges szaporulatot "gyártanak" és akár nem felelős személy kezébe is kerülhet élőlény, csak mert meg tudja fizetni. Ha az emberek nem csak azt néznék, hogy kiskutya legyen és mondjuk golden retriever, hanem megelégednének egy idősödő keverék kutyussal is hogy megszépítsék a hátralévő életét mindenkinek könnyebb lenne az élete és nem lenne annyi utcakutya. most ezt kutyákról írtam de mindez ugyanúgy igaz cicákra, bármire. A tenyésztők semmi jót nem tesznek a világért, az állatokért meg pláne nem, legfeljebb a sznob emberekért. Tiltani kéne amit képviselnek.
jan. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem a tenyèsztőket kène tiltani, hanem az állattartókat korlátozni. Nem törpe tacskóval, huskyval vannak tele a menhelyek, utcák hanem keverèkekkel. A keverèk van túlszaporodva, ès nem kell senkinek sem.

Kötelezővè kellene tenni az ivartalanítást. Kötelező a chip, telken belül tartás de nagy ívben leszarják, nem tartatjàk be az állattartókkal ezeket. A városokban párosával járkáló jókat dumcsizó rEnDőRök bőven ráérnènek intèzkedni, csak nem akarnak.

Valami belső szabályt kellene rájuk is alkalmazni, hogy rákènyszerüljenek az intèzkedèsre.


Ès igen, ez is igaz macskákra is, sőt. Ők 100x jobban túl vannak szaporodva. Ha korlátoznák az állattartást, betartatnák a törvènyeket akkor nem lennènek tele az utcák,menhelyek keverèk állatokkal amiket szinte már erőszakkal akarnak rátukmálni mindenkire.

Ne annak legyen már bűntudata aki fajtatiszta állatot akar venni, nem ő tehet a keverèk állatok helyzetèről hanem azoknak(vagy azok szülő állatainak) a felelőtlen gazdái.

jan. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mentett háziállatom van, ivartalanitattam. Mi szeretjük nagyon, a családunk tagja, már 8 éve velünk él. Tudom, nem szép tőlem, de én nálam az volt a kitétel, hogy fiatal legyen, az mindegy volt, hogy keverék vagy sem, vagy hogy honnan van. A kora is azért volt fontos mert akkor volt kicsi a gyerekem és szerettem volna ha együtt nőnek fel.
jan. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Ne írjatok már ostobaságokat. Miért kell óvodás módon összemosni a szaporítókat a tenyésztőkkel?


Van nem egy ismerősöm a kutyasuliban, akinek a malija 300, 400, 500 ezer Ft volt és ha én is szolgálati kutyás lennék, kifizetném ezt a pénzt. Ezek a kutyák már kölyökként rendelkeznek olyan ösztönökkel amit átlagos kutyákkal több éves korukra sem biztos, hogy el tudtok érni. És ezt nem valami tenyésztői kutya felsőbbrendűségként kell felfogni, hanem hogy ezek a kutyák a legjobb szelekciók az adott munkákra. (nálunk pl. katasztrófavédelem, terápiás kutyás, TEK, rendőrség, büntetés végrehajtás van...)

jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Sztem a kérdező nem írta, hogy szolgálati kutyát szeretne.


De abban egyetértek veled, hogy nem szabad összemosni a szapotitot a tenyésztkkel. Kb 1 óra alatt lehet találni minden fajta állat esetében tenyésztőt és szaporitót a neten. Normális tenyésztő meg nem is engedi oda az állatot olyannak akihez/akinek nem való, így az kereslet kínálat megtalálja egymást.

Mi nagyon szerettünk volna régebben egy Border Colliet és fel is vettem egy, tenyésztővel a kapcsolatot. A tenyésztő lebeszelt róla. Igazából megértette velem full korrekt módon, hogy ez a fajta nem illik bele a mi életünkbe és ennyi. Szaporítótól nyilván pikkpakk lehetett vna venni mert az leszarja hogy mi lesz az állat sorsa.

jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Le lehet pontozni, nekem a menhelyekkel van rossz tapasztalatom. Persze, erről szegény ott tartott kutyák tehetnek a legkevésbé.

Fajtatiszta kutyáink voltak eddig, törzskönyvvel, tenyésztőtől. Most egy utcáról befogadott van és egy ismerősnél besikerült alomból elhozott (ha valakinek úgy tetszik, lehet szaporítós, de egy fillért nem fizettünk érte).

jan. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Azért azt ne felejtsük el, hogy a menhelyi kutyáknak van előéletük és bizony problémásak lehetnek. Mondom ezt úgy, hogy 2 menhelyi kutyám is van. Akinek ehhez nincs kedve/ideje/türelme/energiája/érzéke (mert egy viselkedés problémás kutya helyrehozatala nem 1 hét), az vegyen inkább tenyésztőtől.


Második menhelyi kutyám reaktív (mostanra csak volt), mindenre ugrott kb. Idegenekre, gyerekekre, más kutyákra... nekem a kutyázás a főhobbim és tapasztalt kutyás is vagyok, így nem volt gond, imádom a kutyát, de máshonnan hamar repült volna vissz a menhelyre ezért a viselkedésért. Valahol meg is értem, nem való akárkinek, kell hozzá rutin.

jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Én sajnálom a menhelyi kutyákat,sok mixet ismerek, vannak jó és rossz tapasztalataim is velük.


Van aki annyira jó fej és kb alig kellett tanítani,mert ember centrikus,lesi gazdája minden mozdulatát stb Gazdinek első kutyája.


Van amelyik minden kutyának megy neki és a gazdik nincsenek a helyzet magaslatán. Kutya szépen lassan vált ilyenné,mert a gazdik nem fogták elég erősen,meg sajnálták,hogy mentett. Csak hát ez a kutya nem nézi,hogy szuka,kan vagy kölyköt tép meg..... :(

Szóval szerintem a menhelyi kutya jelleme viselkedése kiszámíthatatlan és kicsit kezdőbbekhez kerül egy domináns erősebb jellemű kutya akkor fegyver!


Persze egy tenyésztőtől való 2 hónapos kutyát is el lehet rontani,de egy jó idegrendszerű, könnyebben kezelhető fajtánál valamicskét talán könnyebb nevelni kezdőbbeknek is.


Tenyésztőtől van kutyám és lesz is.

De azt megfogadtam ha én találok utcán kutyát és netán nincs gazdája akkor viszont megtartom,ha kijön az én két kutyámmal feltéve.

jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!