Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tipikusan egygazdás...

Milyen tipikusan egygazdás kutyafajták vannak, amik idegenekkel szemben bizalmatlanok?

Figyelt kérdés
jan. 2. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
A rideg tartasu pasztor/juhaszkutyak szerintem tipikusan ilyenek, kuvasz, KÁJ, Kaukazusi, pireneusi. De egy puli, vagy mudi se fog haverkodni. Bar nem ebbe a kategoriaba tartozik, de a Malinois is altabanan egygazdas munkakutya.
jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Amit egyes írt, plusz néhány, elsősorban személyvédelemre, őrző-védő feladatokra tenyésztett munkakutya. Dobermann tipikusan ilyen, őt nem nagyon javasolják családi kutyának, illetve a rotit és nj is szokták mondani, de náluk azért már erősen tenyészet/egyedfüggő, szépen benevelhetőek családi kutyának, megfelelő kölyökválasztással és szocializációval, de általában az átlagnál kevésbé haverkodósak idegenekkel (mondjuk egy labihoz vagy goldihoz vagy vizslához hasonlítva).


Én nem a bizalmatlan szót használnám egyébként, inkább a semlegest vagy távolságtartót. Tehát nyugodtan odajön, megszagol, esetleg hagyja, hogy megsimizzem, de ennyi, megy tovább a dolgára vagy a többi kutyához, nem smúzol, nem bújik, nem kér jutifalit. Egy goldi vagy labi az esetek 90%-ban úgy jön oda vadidegenként hozzám, mintha ezeréves pajtások lennénk, tolja a fenekét, hogy vakarjam, bújik stb. (van kutyám, sokat forgok kutyás közegben).

jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Meg kell tanitsni,h ne menjen oda idegenhez. Illetve elkuldod a simizesre jelentkezoket.

Ov kutyam van es siman simizheti barki,ha megengedem. (Csovest,privokalot,gyereket elkuldok)


Tok jo,h olyanok kommentelnek ,akknek nincs totija stb ov kutyaja….

jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A német juhász pont rossz példa, eleve azért kiváló szolgálati kutya, mert jól együtt tud működni több kutyavezetővel is.
jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es: idegenről van szó és arról, hogy ne legyen túl "haverkodós" a kutya, én így értelmeztem a kérdést.
jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idegenekkel szemben a kutyák 99%-a bizalmatlan. Ha ott vagy vele, akkor már más a helyzet, jól szocializált kutyánál nincs bizalmatlanság.
jan. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!