Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen a kutyámmal,...

Valaki segítsen a kutyámmal, én rontok el valamit?

Figyelt kérdés

Szóval december 30.an hoztunk el a menhelyről egy 3 éves kan keverék kutyust. Sokáig jártam be hozzá a menhelyre, amúgy egy tök nyugodt kutya, sétáltatni is könnyű.

Az első napokban még semmilyen gond nem volt, de január 3.án már mindenre ugatott. Értem én, hogy kutya, de nem értem, hogy akkor eddig miért nem ugatott? Még a kutyák mellett is nyugodtan elsétált, most meg alig merem kivinni a lakásból. Ez az első kutyám és csak szeretném megérteni esetleg segítséget kérni, hogy lehet egy kicsit visszafogni sétálás közben. Kérlek kiméljetek mindenféle hülye választól, csak segítséget szeretnék kérni. Tudom, hogy idő kell, de nem akarom elhúzni sem ha esetleg valamilyen segítségre szorulunk. A kutyával egész nap itthon vagyok és foglalkozom vele szóval ezzel nincs gond. Ezt tudom egyedül kezelni vagy mindenféleképpen kutyaiskolát kell felkeressek?



jan. 4. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Látatlanban nem lehet erre tanácsot adni. Milyen a kutya viselkedése? Magabiztos? Domináns? Bizonytalan?


Ha magabiztos, akkor valószínűleg ez egy egészséges és normis folyamat: ahogy érzi, hogy biztos háttér van mögötte, elkezd kinyílni. De ezzel együtt el kell kezdeni szabályokat bevezetni és dolgozni vele.

Eben az esetben nyugodtan állítsd le az ugatást (de ne csak próbálgasd leállítani, hanem valóban állítsd le!) és mellette dolgozz az önkontrollon, rád figyelmen.


Ha bizonytalan a kutya, akkor meg tiltás nem kell, helyette normális, higgadt, lehetőleg szuka vagy ivartalan kanokkal kellene találkoznia. És mellette dolgozni a kapcsolaton, figyelmen.


Érdemes lenne 2-3 héten belül kutyaiskolát felkeresned.

jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Sok kutya megváltozik az örökbefogadás után.

Szabályokat kell neki felállítani és be kell őket tartatni. Legyél határozott, ne tutujgasd túl, mert akkor a fejedre nő és be fog téged védeni a vélt veszélyektől.

Suli szerintem rengeteget segít és már rengeteg jó youtube videó és könyv is van a kutyanevelésről.

jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Csapj a seggere, azutan alpha rollt neki. Most igyekszik kiharcolni a falkavezerseget, ugyhogy ha most engedsz, akkor soha a budos eletben nem fog engedelmeskedni neked. A menhelyen alarendelt szerepben volt, most az uj helyen o akar dominans lenni.
jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek: eléggé bizonytalan még most is. Mindentől fél, még saját magától is megijed sokszor

Másodiknak: Igen, lehet az is benne van hogy túl van babusgatva erre majd odafigyelek!

Harmadiknak: Nem szeretném ütni, de erre az alfás dologra majd odafigyelek!

jan. 4. 09:59
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
#3: Az alfa roll tudománytalan és nagyon káros!!
jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
2 vagyok: kiegészíteném, hogy lehet szeretgetni, csak mindig te kezdeményezz (legalább addig amíg nem normalizálódik a helyzet, aztán lehet néha neki is engedni). Az is jó már, ha elkezd bökdösni, te elküldöd, aztán mikor látod, hogy beletörődött, magadhoz hívod és nyugodtan megdögönyözheted.
jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Volt nekem egy kutyám, aki nagyon hasonló volt. Annyi, hogy ő még kutyázott is, így szeparálnom kellett folyamatosan. Akkoriban a sulira én is húztam a számat, felesleges pénzlehúzásnak gondoltam. Nagyon szerettem azt a kutyámat, és nehéz volt így élni vele. Aztán 2 éve új kutyám lett, nagytestű, őrző-védő, és tudtam vele nem akarok átmenni ilyen dolgokon. Amint befejeződött az oltási programja, már mentünk is a suliba. Hát azt mondom ez a legjobb dolog, ami kutyával, és gazdival történhet. Azóta is szidom magam hogy az előző kutyámnál miért voltam olyan makacs tökflikó, miért nem vittem!? Szóval ne tekints rá kényszermegoldásként, próbáld ki, és meglátod, nagyon fogjátok szeretni. :)
jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
A kutyád reaktív. Üdv a klubban. 2 év tréning után sikerült az enyémet lenevelni róla. Az ilyen kutya frusztrált, fél, ideges. Nem szabad sosem büntetni érte. Pozitív megerősítéssel lehet jó eredményeket elérni. Nem keménykedünk egy reaktív kutyával. Tudom, mert én is elrontottam az elején, az csak olaj a tűzre. Enyém ugatott, morgott mindenre is. Idegenekre, gyerekekre, más kutyákra...
jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha jól tudsz angolul akkor ajánlom a "Reactive Dog Support Group" nevű Facebook csoportot.
jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
Jó tanácsot nem tudok adni, mert én is így jártam egy menhelyi kutyával. Hetekig jártam hozzá sétáltatni, minden rendben ment. Hazavittem és napról napra rosszabb lett a viselkedése. Mi családi házban lakunk, az udvaron is volt, akkor a házat ugatta megállíthatatlanul. Végül a család úgy döntött, hogy visszavisszük a menhelyre. Ahogy a menhelyre értünk, újból jól érezte magát... Tudom, sokan elítélnek azért, mert visszavittem, de vállalom, hogy így döntöttem.
jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!