Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen a kutyámmal,...

Valaki segítsen a kutyámmal, én rontok el valamit?

Figyelt kérdés

Szóval december 30.an hoztunk el a menhelyről egy 3 éves kan keverék kutyust. Sokáig jártam be hozzá a menhelyre, amúgy egy tök nyugodt kutya, sétáltatni is könnyű.

Az első napokban még semmilyen gond nem volt, de január 3.án már mindenre ugatott. Értem én, hogy kutya, de nem értem, hogy akkor eddig miért nem ugatott? Még a kutyák mellett is nyugodtan elsétált, most meg alig merem kivinni a lakásból. Ez az első kutyám és csak szeretném megérteni esetleg segítséget kérni, hogy lehet egy kicsit visszafogni sétálás közben. Kérlek kiméljetek mindenféle hülye választól, csak segítséget szeretnék kérni. Tudom, hogy idő kell, de nem akarom elhúzni sem ha esetleg valamilyen segítségre szorulunk. A kutyával egész nap itthon vagyok és foglalkozom vele szóval ezzel nincs gond. Ezt tudom egyedül kezelni vagy mindenféleképpen kutyaiskolát kell felkeressek?



jan. 4. 07:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
Lehetséges az is, hogy téged védelmez. Főleg, ha sokat babusgatod, kényezteted. Sétánál, ha úgy sétálok, hogy nem szorosan melletted megy, hanem kicsit előre engeded a pórázzal, akkor azt érzi, hogy ő az, akinek "fel kell deríteni a terepet", jelezni a veszélyt, elijeszteni a támadókat. Mindenképpen fontos, hogy tréningre járj vele, ahogy ajánlották, de addig kipróbálhatod sétánál, amit írtam, csak annyi, hogy nem engeded magad elé, és viszonylag szorosan, melletted menjen. Éreztesd vele, hogy te irányítasz, te fogod őt megvédeni, legyél határozott, magabiztos. Ha idegen kutya jön szembe, inkább te legyél előrébb egy picit, határozottan menj el az idegen kutya mellett. Meglátod, le fog kerülni a stressz, hogy téged kell védelmeznie (mert ugye ez egy folyamatos harci készenlétet igényel, ami egyúttal félelmet vagy stresszt is kelt benne). Ha érzi, hogy megvéded, lekerül róla ez a teher, biztonságban fogja érezni magát. Ha kipróbálod, írj, hogy bevált-e, én úgy gondolom, segíteni fog valamennyit.
jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%
Ha bizonytalan, akkor leginkább a kapcsolatot kellene erősíteni. Sok közös tevékenység, tanítás, klikker tréning és kerülni kell a konfliktusokat.
jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem fog sikerülni.
jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%

December 30-án kiszakítottatok egy kutyát az x ideje megszokott, menhelyi környezetéből és beraktatok egy tök idegen környezetbe. Aminek volt valamilyen hatása a kutyára.


Másnap szilveszter, gondolom nem a Csendes óceán közepén laksz, hogy ne érjen el oda a durrogtatás. Aminek szintén volt valamilyen hatása a kutyára.


Aztán az élet megy tovább, a kutya létezik otthon, ahol érik hatások: reggel 7kor ütvefúrózó szomszéd, ugatós szomszéd kutyák, jön a postás, jön a kukás autó, jön Pista bácsi mattrészegen stb.. és akkor még nem is mentetek el sétálni.



Szerintem megegyezhetünk, hogy nem kicsit volt stresszes az utóbbi néhány napja. A reakciót viszont te látod vagy még te se. Illetve te tudod, hogy ezeket hogyan kezelted.



"A kutyával egész nap itthon vagyok és foglalkozom vele szóval ezzel nincs gond."

Hogyan is tanul egyedül lenni? És nyugton lenni, amikor épp nem osztottak neki lapot?



Ha nem lenne nyilvánvaló: igen, szükségetek van sulira. De:

- nézess egészségügyi hátteret orvossal: ha fáj valamije, beteg, nem oké valamelyik érzékszerve, az tud ilyet csinálni

- nem mindegy milyen a suli. Ha erőből, a kutya érzelmeinek elnyomásával (alfa roll, domináld le, ránts bele a pórázba stb.) csak rosszabb lesz. Megértésből kellene elindulni. Minden viselkedésnek oka és célja van, kérdés, hogy ebben az esetben mi.

- ha megy az angol, a Do No Harm Dog Training csoportot ajánlom facebookon. Ami tulajdonképpen egy könyvklub, de jól informált, hasznos válaszol születnek arrafelé, és lehet tanulni, hogy mi az a szint, ami alá nem megyünk oktatóválasztásnál.

jan. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Senior Séf ***** válasza:
20%
Megszokta a jelenlétedet, és most már falkatagnak tekint. Mivel azonban a rangsor nem lett tisztázva, úgy érzi, felelősséggel tartozik irántad, tehát minden vélt veszélyre figyelmeztet.
jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, túl sok mindent megengedsz a kutyának, és nem érzi, hogy te vagy a gazda, a főnök. És legyél következetes, amit nem szabad egyik nap, azt nem szabad a másik nap sem. Valamint menjél el vele egy kutyaiskolába, de az is lehet,hogy van benned valamilyen félelem a kutya nevelésével kapcsolatban, és ezt a félelmet a kutya megérzi.
jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!