Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell neki kutyaruha?

Kell neki kutyaruha?

Figyelt kérdés
Van egy tacskóm 6 éves. kölyökkorában a tenyésztője egy UV lámpát rakott fölé mert télen született. Ő nekidőlt és van rajta egy seb. (de már nem fáj neki) :). Kell neki kutyaruha télen? Hol lehet kapni??
2010. okt. 22. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutyának nem kell ruha, se tacskónak, se pulinak.. A kutya állat, nem ember... És van bundája.
2010. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mekkora az a seb? Gondolom ott nincs szőre. Ha nem nagy, akkor nem kell neki ruha. Persze más, ha a fél oldala kopasz szegénynek. Eddig nem volt ruhája igaz? Megfázott valaha télen? Ha nem, akkor ezután se kell felöltöztetni. A kutyák egyébként sem emberek és nem szereik a ruhát. Csak zavarná mozgás közben. Max. akkor kell télen kicsit melegebb teraszon/garázsban altatni, amikor már nagyon-nagyon öreg lesz, de az még vagy 8-10 év. A kis testű kutyák sokáig élnek. Én ismertem 19 éves kutyát is. Tehát szerintem ne öltöztesd fel.
2010. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hét a csípőjénél van de azért elég nagy .

És nagyon szeret sétálni és ha télen viszem akkor fázni fog. :(

2010. okt. 22. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Lakásban tartod? Szerintem akkor sem kell, hiszen eddig sem fázott meg télen. Esetleg beszélj egy állatorvossal.
2010. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem lakásban van.
2010. okt. 22. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Első: Buta vagy.


Vannak olyan fajták amiknek szükségük van rá, különben nem bírnák a nagy hideget.


Hallottál már a szőrtelen fajtákról?


De ne ilyen különleges fajtát nézzünk, egy staffordshire terrier igen erős, kemény kutya. Mégis, szerinted mi lenne vele mínusz 20 fokban?

Lehet nevetségesnek tűnik, de nem bírná ki sokáig odakint ilyen hidegben.


És még jó pár ilyen fajta van.


Vagy ott vannak a ,,kutya-cipők," szerinted azt talán divatból találták ki? Nem. Eredetileg a szánhúzó kutyák lábát védték , hogy a hosszú utakon ne vágja szét a lábukat a jég!

Pedig csak kutyák, mégis egyfajta cipőt hordtak mint az emberek!


Kérdezőnek: Ha azt látod, hogy fázik akkor kell neki. Egyébként nem, és konkrétan a tacskó szerintem elég jól bírja.


Ellenben a még kisebb fajták, már nem bírnák hosszú távon a kemény hideget

2010. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igenis kell a ruha!!! Gondolj bele, amikor a hideg hóban leér a hasa, vizes, és van minusz akárhány fok. Simán megfázik szegény állat!! Hasról könnyen fáznak meg amúgy is. Nyilván egy bernáthegyire nem adunk ruhát, de van amelyiknek igen is kell!
2010. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!