Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg állatkínzás egy...

Tényleg állatkínzás egy fodros kutyaruha?

Figyelt kérdés

Elmondanátok, hogy mi az oka?


Mi a különbség egy fekete és egy rózsaszín kutyaruha között?


A színétől eltekintve?


Felvázolom, hogy mit mondtok általában: A fekete kutyapulóver oké, a rózsaszín elfogadhatatlan.


Miért? A rózsaszín tán fáj a kutyának? Én még nem vettem észre egyik télen sem, hogy a kutyám nehezményezné a színbeli különbséget pulcsi és pulcsi közt.... Minél vastagabb anyagból van, minél fedettebb a pulcsi, a kutya annál jobban érzi magát.


Vagy várjunk csak, a rózsaszín pulcsinál sírni szokott, ha ráadom... Ja, mégsem... Csak titeket érdekel, hogy milyen színű a pulcsi...


Nem tudom, hogy ti hányszor próbáltatok pulóvert venni a kutyátoknak, de elég nehézkes ez a projekt. Én tavaly 4-5 állatfelszerelés boltban is voltam kutyapulóvert venni, és a nagy kereslet miatt színte csak olyan fodros, színes, szivecskés van. És vettem is a kutyámnak. Nem fogok ellátogatni még 10 helyre csak azért, hogy fekete pulcsit keressek, ha egyszer a kutyának oly mindegy, hogy milyen színű.


Szoktátok válaszolni kérdések alá, hogy "Hül*yét csináltok a kutyákból ezekel a fodros-bodros ruhákkal". Tényleg?


Ezt kifejtené valaki nekem bővebben?


Mondjuk felvázolom, hogy hogyan zajlik egy ilyen megalázó szituáció (szerintetek):


Sétálok a kutyámmal (Tacskó, rózsaszín pulóverben). Szembejön velünk egy sétáltató gazdi egy Németjuhásszal. A Németjuhász meghökken, nem hisz a szemének, arcát eltakarva veszettül elkezd röhögni, s közben ujjal mutogat a Tacskómra, talán ordibál is közben: "Nézzétek, milyen hü*léyén néz ki...".


Így képzelitek? Számomra elég érdekes lenne, ha ez így meg is történne. De mindegy. :-)


Vagy a másik elképzelés:


A kutyámmal sétálok az utcán (Törpepincser, rózsaszín pulcsiban). Felénk jön három férfi, két nő. Mindegyik egyszerre elkezd mutogatni a kutyámra, röhögnek. Érdekli ez szerintetek a kutyát? A kutya szaglászik, pisil, kakil... Nem ért emberül, nem érzékeli, ha egy rakás "nagyagyú" röhög, vagy mutogat. Engem még kevésbbé érdekel a jelenet...


Felvilágosítanátok, hogy PONTOSAN mi is a "kínzás" egy olyan pulóverben, ami mondjuk fodros?


Vagy hogyan csinálok "hül*yét" a kutyából azzal, hogy rózsaszín pulcsi van rajta?


Pontosan ki/kik előtt fogja hül*yének érezni magát a kutyám? :O


2011. okt. 11. 10:00
1 2 3 4
 1/40 LadyLee ***** válasza:
45%
Az még hagyján, hogy állatkínzás, de ráadásul komoly merénylet a jóízlés ellen. Ne csináld, hacsak nem valamiféle degenerált szőrtelen kutyafajtád van vagy betegség miatt nincs bundája. De rendes kutyára nem kell pulcsi, ez egyszerűen debilség. Fordítsd értelmesebb dolgokra az energiáid.
2011. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne is foglalkozz az ilyenekkel. Én is adok a csivavára télen kabátot (persze csak sétáláshoz és csak is télen a hóban), de egyébként kinti kutya, csak otthon eltud bújni a garázsba (fűtött) vagy a kutyaólba, ha fázik (este meg amúgy is bent alszik).

Az nem kínzás ha nincs mindig rajta. A kistestűek hamarabb felfáznak(közelebb vannak a földhöz) és az senkinek sem jó. Ne is foglalkozz senkivel, csak a kutya immunrendszerét se tedd tönkre a sok ruházkodással. :)

2011. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha kistermetű és rövidszőrű a kutyád, vagy esetleg valami agyongénkezelt kis aprótermetű kutya, akkor télen a nagy hóban ráfér egy pullóver. Általában a jóízlés határába a kutya szőrszínével megegyező, vagy hangulatilag passzoló szín áll. Nem állatkínzás a kutyának egy rózsaszín pulóver, bár minden rossz sorsú kutyát csak ennyi "kínzás" érne. Inkább a gazdi saját magát írja le vele, ha a kutyáját Hello kittynek öltöztetve járatja.

Érted már? Cuki meg minden, de vegyél barbie babát, egy élőlényből mégse csinálj hülyét.

2011. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az a baj, hogy aki soprtot űz abból, hogy minél puccosabban öltöztesse a KUTYÁJÁT (aki egy állat, jó esetben felvértezve annyi szőrrel, hogy a mi éghajlatunkon nyugodtan sétálhasson abban), az általában elfeledkezik a kutya valós igényeiről.


Szóval ez olyan dolog, mint amikor leviszed a gyereked a játszótérre az ünneplőben, amiben nem csúszdázhat, homokozhat, stb.


A sima fekete vagy tök mindegy milyen, de sima pulóver sem teljesen OK, de jó, legyen, nagy hidegben. Csakhogy minél több minden lóg róla (dísz, flitter, fodor, bojt stb) annál inkább akadályozza a szabad mozgását a kutyának. (Légellenállás, liffeg, stb.)

2011. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a baj, hogy rózsaszín, vagy hupilila vagy fekete. Mindegyik oké, amíg nem ilyen csicsás balerina ruha. Lehet, hogy nem fáj a kutyának, de jó ízlésű ember nem csinál bohócot a kutyájából. Az állat nem egy divatkellék! Amikor valaki azért ad fekete alapon rózsaszín halálfejes lakk kabátot a kutyájára mert rajta is olyan van az gáz!(láttam már ilyet) [link] Most őszintén, nem nevetséges szegény állat?
2011. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
75%

Egy kérdésemre válaszolj: miért kell, hogy rózsaszín legyen és fodros?

Azt ne írd, hogy azért, mert csak olyat lehet kapni.

2011. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Szóval Te nem érzed a különbséget? És itt most nem arról van szó, hogy melyik milyen milyen kutya, mert mindkettő divatos fajta manapság, hanem arról, hogy a méhecskének öltöztetett yorkie látnivalóan görcsben ül, a sima, elasztikus anyagú kabátban meg boldogan ugrál a dalmata, mert nem akadályozza semmiben.


[link]


[link]

2011. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
51%

az hogy kutyának nem lehet szüksége ruhára, marhaság


melegvérű, tehát fázhat

2011. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
Aki ilyen hülye göncöt ad a kutyájára (adjon, ha szükséges, de ízléseset) az keresse elő a padlásról az óvodás sapkáját. gondolom nektek is volt az akkor divatos csősapka- űrhajós sapka (nem tudom a pontos meghatározását)..Na abban menjen most utcára..
2011. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

bocsi, én csak azért írok ide, mert érdekel, hogy miért kell kutyaruha a kutyára?


nekem van 4 kutyám, ebből az egyik egy cica méretű keverék, vizslaszerű szőrrel, hosszú, vékony lábakkal.


ez lesz az első közös telünk, és nem tudom, hol legyen, illetve hogy adjak-e rá ruhát, és ha igen, milyet?...

(esténként velem alszik a szobában.)



bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én feltettem már ezt a kérdésemet, és nem kaptam rá választ...

2011. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!