Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom , hogy a...

Honnan tudhatom , hogy a kutya unatkozik vagy csak fekszik/alszik?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok már és gyakran fekszenek, főleg délután vagy estefelé. Ha van itt valaki , akkor folyamatosan mozgásban vannak és a nagy hordja a labdát. Játszok velük, de nem órákat. Ha a dolgomat csinálom vagy épp semmit (gondolkodom), akkor ott fekszenek körülöttem. Egy kutya képes ennyit aludni vagy mozgásban lenni helyette, vagy én vagyok unalmas ?
jan. 7. 20:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy beszélek hozzájuk mindig.
jan. 7. 20:55
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtak, mint a gazda. Örülj neki. Ha a kutya unatkozik rombol és hangot ad ki, kapar, ás, ilyesmik.
jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó.
jan. 7. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Egy kutya meglepően sokat alszik, pihen, napi átlagban 12-16 óra az alvásigényük, kortól, fajtától, eü állapottól függően, és persze ha megvan a megfelelő fizikai és mentális fárasztásuk minden nap. Ez nem mindig mélyalvás, nagyrésze felületes szundikálás és pihenés, de ez a normális.


A mi kutyánk is úgy működik, hogy az uncsi hétköznapokon a reggeli és délutáni séta között, aztán a délutáni alvás és az esti gyors eü séta között megint alszik, pihen, csak akkor élénkül fel, ha mi csinálunk valamit, főleg ha ez a konyhában történik. :D Néha van olyan, hogy unatkozik, és akkor azt jelzi, felkel, mászkálgat, odajön, bújik, hozza a labdáját vagy huziját, ilyenkor játszunk, feladatozunk vele 15-20 percet, aztán újra lepihen. De ha valaki van nálunk vagy mi megyünk vendégségben, akkor a fején pörög, aztán kidől 2 napra. :) Olvass utána a környezetgazdagításnak, azzal mentálisan lehet őket fárasztani. :)

jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a hülyeséget nem tudom honnan vetted. Több, mint három kutyám volt eddig és egyik sem aludt többet napi 6 óránál. Nem is igényelték, mert körülöttem sürögtek, forogtak. Az igaz, hogy kölyökként sokat alszanak, de hamar elmegy az az időszak. Ahol állandóan fekszik a kutya, ott valami gond van a gazdával.
jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*napi 6-8 óránál
jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!