Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes vagyok és 2 hónap...

Terhes vagyok és 2 hónap múlva megszületik a drága kisbabum. Anyukáméknak a könyörgéseim ellenére már 4 kutyájuk van.Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és 2 hónap múlva megszületik a drága kisbabum. Anyukáméknak a könyörgéseim ellenére már 4 kutyájuk van. Az utolsó kettő most ebben az évben jött nem is nagyon ismerem őket. Nem lakom otthon 2 éve. 2 kistermetű és 2 nagytermetű kutyáról van szó. Féltem a gyereket ott hagyni anyukáméknál, ha megszületik mert a kutyák a házban vannak és bár nevelve vannak soha nem lehet tudni, hogy hogyan reagálnak egy kisgyerekre. Nem tudom, hogyan mondjam meg a szüleimnek. Ráadásul a kutyák ellen szól, hogy az egyik nagy kutya a szomszéd kisbabájára úgy vicsorog ( persze a kerítésen kívül van a baba) de akkor is, a másik kis kutya pedig összeveszett a multkor a másik kutyával és anyám pont ott volt és ugy beleharapott, hogy ömlött a karjából a vér.


Nem tudom anyuék elfogadják-e a döntésemet, de ez azt jelentené, hogy nem biznám rájuk a gyereket. De csak a kutyák ottléte miatt.


2009. jan. 3. 20:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Igen, történtek balesetek kutyákkal, szinte kizárólag olyan esetekben, ahol a szülők nem hagyták, hogy a kutya(ák) megismerjék a gyereket, hermetikusan elzárták őket, sok esetben másfél méteres láncra kötve a kert leghátsó sarkába a kutyát.

Én is kutyák mellett nőttem fel és semmi bajom, csak szép emlékeim vannak.

2009. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

Véleményem szerint bárhogy is de el kell mondanod neki...

ha már akutya a saját gazdáját megharapta-"a másik kis kutya pedig összeveszett a multkor a másik kutyával és anyám pont ott volt és ugy beleharapott, hogy ömlött a karjából a vér. "- félő, hogy a kisgyermekkel is megteheti ha véletlen úgy nyúl hozzá.....

ha mégis akkor biztositani kell egy olyan szobát a gyereknek ahová nem negesik be a kutyát, ugyanis a beteg még valami betegséget vagy kutyaallergiát kaphat el... nekem macskaallergiám van... pont ugyanettől...

2009. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
86%

Szia:)


Gratula a kicsihez! Az én szüleim a másik véglet voltak, se kutya, se más élőlény(az emberen kívül) be nem tehette a lábát a lakásba. Igyekeztem is ezt pótolni felnőttként. Még meg sem született az első gyermekem,mikor volt már egy vizslám. Éjjelente a lakásban volt. Soha egyszer sem fordult elő, hogy akár csak ferde szemmel nézett volna a kicsire!

Nagyon nem szép dolog meneszteni kutyát csak azért, mert az embernek babája lesz. Ők nem tehetnek sem arról, hogy ott vannak, sem arról, hogy milyen nevelést kapnak! Beszélj a szüleiddel, egyezzetek meg, hogyha ott vagy a kicsivel, a kutyák felügyelet mellett ismerkedhetnek a babáddal. Hidd el, a kutya sokkal értelmesebb annál, mint amit sokan kinéznek belőle. Érezni fogja, hogy az a kis élőlény mennyire fontos a szüleidnek és neked, és eszerint fog viselkedni. Persze legyél ott, és figyelj. Ha a szüleid betartják azt az általános szabályt, hogy a kutya nincs kizárva semmiből csak azért mert ott a baba, nem is lesznek féltékenyek. Legtöbbször ez a támadás oka. Hirtelen úgy érzik, elvesztették a gazdi szeretetét, figyelmét. És kire fognak haragudni? Az új jövevényre! Ezt kell elkerülnöd és a szüleidnek is.


Sok sikert és rengeteg örömöt a kicsihez és a kutyákhoz is így együtt!

2009. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
nem olvastam el a többi választ,de azért mert lesz egy babád,nem fognak mindent megváltoztatni.áthívhatod hozzátok is a szüleidet,hogy ott vigyázzanak a babára.ha átviszed,akkor egy másik szobába lehetnek a kutyák.de épp ettől a gondolkodástól szotak a balesetek lenni.mert Anyuka 20méterre se engedi a gyereket,lesza.ják már a kutyát,ezért ő mit érez?hogy a gyerek ellenség.nem h.lye,összeköti a dolgokat.ezért kell mégjobban foglalkozni egy kutyával ilyenkor,megmutatni neki a babát.
2009. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

Én azt írtam, fokozatosan össze lehet szoktatni a kutyát a babával, de óvatosan, és nagyon odafigyelve, és míg fél bárki is, addig tényleg el kéne zárni a kutyát, mert abból is baj lehet. Főleg olyan kutya esetén kell ezt fokozott odafigyeléssel kezelni (és a legapróbb csúnya nézésre cselekedni), aki nem volt pici gyerekek közelében, vagy ahogy a kérdező írta, volt már a kutyával probléma (érdekes, ezt a részt kevesen vették figyelembe a hozzászólók közül).

Másrészt, nem tudom, mennyi idősen lehet először allergiatesztet csinálni, az is lehet egy problémaforrás. Bár erre a kérdező nem tért ki. Nekünk soha nem volt se kutya se macska, de van egy enyhe kutyaszőr-macskaszőr allergiám, mivel nekünk nem volt, nem jött elő ezzel kapcsolatban probléma, a szomszédokban lakó vagy udvaron tartott állatok nem okoznak közvetlen problémát, de nem kizárt, hogy ez most nem enyhe lenne, ha pici korban intenzíven kutya közelében lettem volna. Erre még érdemes odafigyelni, mert van egy barátnőm, akinél ez nem enyhe, sőt, ő más állatra is allergiás, semmit nem tarthat, ami szőrös-tollas, mert befullad.


Szóval a baba most fontos, mert most ő a legkisebb. Mindenre figyelni kell, hozzá lehet szoktatni a kutyát, de ne lebzseljen állandóan körülötte, míg újdonság, a gazdi ettől még nem fogja elhanyagolni. És akár a kutyánál akár a babánál jelentkezik bármi, a legapróbb probléma, azonnal lépni kell. Ez a baba és a gazdi érdeke is.

2009. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Megéthető a félelmed, főleg, hogy szerintem alapból nem szereted a kutyákat.

Nekünk több kutyánk van és várjuk a babát.

Nem fog egyik sem menni a háztól a baba miatt, hisz nálunk ők családtagok.

Viszont felügyelet nélkül a babát a kutyákkal egyetlen percre sem fogjuk hagyni.

Nem azért, mert a kutyákban nem lehet megbízni, az életemet is rájuk merném bízni, hanem mert ösztönlények és senki nem tudhatja, hogy egy visító baba mit válthat ki egy kutyából.

Ha a szüleiddel értelmesen meglehet beszélni, hogy a baba a kutyákkal ne legyen egy pillanatra sem felügyelet nélkül, vagy amíg a baba náluk van pl. a nappaliban, akkor addig a kutyák legyenek kizárva a nappaliból. Ennyi, nem bonyolúlt.

2009. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a családban én is és minden gyerek kutyák között nőtt fel.Engem sem bántott sosem a nagynéném hirhedt németjuhásza.unokaöcsém a boxerral életre tartó barátságot kötött.a dogom odafigyelt unokahugom minden léptére s ha elestt megnyalogatta az arcát és tűrte, hogy belekapaszkodva álljon fel a gyerek.

vannak pozitív és negatív történetek események.oda kell figyelni szoktatni a kutyákat a picihez.ha nem szépen reagáltak fő az óvatosság és igazad van... de lehet imádni fogják a picit és akkor semmi ok aggodalomra

2009. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
Kérd meg a szüleidet, hogy zárják el a kutyákat amikor náluk van a pici! Nem hiszem, hogy belehalnak a kutyák abba ha kint vannak egy picit!! Nem lehet megbízni a kutyákban! Az én kutyusom sincs benn a lakásban mivel nem éppen túl higénikus főleg ha kisbaba van a lakásban! Minden tiszta szőr, ezenkivül súlyos betegség is lehet a következménye a túl szoros kutya-ember barátságnak! Egy bizonyos bélféregtől akár meg is vakulhat a kicsi! De utánna lehet nézni az interneten is, ha valaki nem hinni el!
2009. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

Akkor ezek a kutyák bizony nincsenek megnevelve. Egy kutya csak egyszer haraphatja meg a gazdit. Én is kutya mellett nőttem fel, egyszer kapott meg, mert ugye a gyerek nem néz a lába elé, örül ha járni tud, de utána inkább a kutya vigyázott velem... ha a gyerek nagyobb lesz akkor persze már haverkodhat a kutyával, csak úgy neveljétek, hogy tudja: a kutyák sokkal komolyabban veszik ezt a rangsor dolgot.


Amúgy ne használd azt a szót, hogy 'kisbabum', jó?

2009. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
A kerdezo szuleinek a kutyaja NEM azert harapta meg a gazdit, mert meg akarta harapni, hanem mert ket veszekedo kutya koze nem szabad nyulni, ugyanis nem nezik mit harapnak. Minden kutyatarto gazdinak tudnia kellene, hogy ket kutyat nem kezzel valasztunk szet, hanem egy bottal vagy barmi massal, ami a kezunk ugyebe akad. Ebbol nem lehet megitelni, hogy a kutyus agressziv-e. Ami pedig az allergita illeti, tobb olyan ember lesz allergias, aki kiskoraban vedve volt mindentol es "tul tisztan" volt tartva. Ami pedig a biztonsagot illeti: kis odafigyelessel nem lesz semmi gond a baba es a kutyak kozott. Lehet kezdeni a szoktatast ugy, hogy eloszor a baba egy ruhacskajat szagoltatjatok meg a kutyakkal, igy nem lesz ismeretlen a baba illata a kutyuk szamara. Es ha a latogatas alkalmaval nem csak babaval foglalkozik mindenki, hanem a kutyak is kapnak ne'mi simogatast, akkor feltekenyek sem lesznek.
2009. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!