Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes vagyok és 2 hónap...

Terhes vagyok és 2 hónap múlva megszületik a drága kisbabum. Anyukáméknak a könyörgéseim ellenére már 4 kutyájuk van.Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és 2 hónap múlva megszületik a drága kisbabum. Anyukáméknak a könyörgéseim ellenére már 4 kutyájuk van. Az utolsó kettő most ebben az évben jött nem is nagyon ismerem őket. Nem lakom otthon 2 éve. 2 kistermetű és 2 nagytermetű kutyáról van szó. Féltem a gyereket ott hagyni anyukáméknál, ha megszületik mert a kutyák a házban vannak és bár nevelve vannak soha nem lehet tudni, hogy hogyan reagálnak egy kisgyerekre. Nem tudom, hogyan mondjam meg a szüleimnek. Ráadásul a kutyák ellen szól, hogy az egyik nagy kutya a szomszéd kisbabájára úgy vicsorog ( persze a kerítésen kívül van a baba) de akkor is, a másik kis kutya pedig összeveszett a multkor a másik kutyával és anyám pont ott volt és ugy beleharapott, hogy ömlött a karjából a vér.


Nem tudom anyuék elfogadják-e a döntésemet, de ez azt jelentené, hogy nem biznám rájuk a gyereket. De csak a kutyák ottléte miatt.


2009. jan. 3. 20:42
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

A kutyák alapvetően a gyereket is a falka részeként kezelik, és mivel "kölyökkutyának" számít nem is bántják. Ez a helyzet, ha felismerik az anyát és a gyereket, de ehhez rendszeres kapcsolattartás kellett volna.

Az én kutyáim előbb tudták, hogy terhes vagyok, mint én magam. Minél jobban nőtt a hasam annál jobban vigyáztak rám, a legutolsó hónapban nyalogatták a hasamat és csóválták a farkukat, mert látszott a gyerek mozgása.

Ha a kutya és a gazda között megfelelő a kötődés a kutya szeretni fogja a gyereket, sőt védelmébe veszi.


Itt viszont az anyuka és a gyerek kapcsolata a nagyszülőkkel kérdéses, nem tudom, hogy érzelmileg kötődés van-e egyáltalán. Nem derül ki, hogy egyáltalán mikor és milyen körülmények között szoktak találkozni. Az anyuka ellenszenvét, félelmét a kutyák megérzik, őt magát sem fogják elfogadni, tehát inkább idegen, vendég lesz, mint falkatag. Ha nincs megfelelő kapcsolat a kutyákkal, és még esetleg a szülővel sem, akkor jobb, ha a gyerek bölcsödébe megy.

2010. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!