Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el, hogy koordinált...

Hogy érjem el, hogy koordináltabban sétáljon a kutyám?

Figyelt kérdés
Alapvetően nincs bajom azzal, hogy szeret szaglászni ezt-azt séta közben, nyilván kutya és igénye van erre, de ő kb. minden fűszálnál megállna és abból áll a séta, hogy húzom a pórázon magam után, mert folyton megáll. Nagyon idegesítő már nekem, tudom jutifalattal el lehet érni, hogy mellettem sétáljon, de én nem akarom ezt feltétlen, mert tudom hogy neki fontos a szaglászás és nem akarom úgymond ettől az élménytől sem megfosztani, nem muszáj katonásan vonulnia mellettem. Van valami más mód arra, hogy legalább kevésbé akarjon összevissza menni és mindent megszaglászni?

jan. 9. 09:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
Van, futni vagy kocogni kell vele, legalabbis az enyem annyira szeret futni, hogy akkor semmi mas nem erdekli, csak megy. Ehhez mondjuk kell egy NEM betonos, aszfaltos resz, hogy az izuleteinek, mancsainak se okozzon problemat. Szoval van ilyen setank is, ha az idojaras engedi, meg hagyomanyos szaglaszos is.
jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

8-as vagyok, olvasd át még egyszer, hátha akkor a lényeget is ki tudod majd szűrni, és rádöbbensz, hogy a szó, amit kerestél, az, hogy "köszönöm" .

Szívesen, hogy önzetlenül időt szántam rád, te neveletlen bugris!

jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ketté kell választani a dolgot. A séta a kutya igényeiről szól, szabad szimat (hosszú pórázon), játék a fajtársakkal és a gazdával, változatos útvonalakon ha lehet, kirándulások stb.


Miért baj, ha fél óra alatt csak 500 métert haladtok, ha közben a kutya fárasztja magát mert szabadon szimatolhat? Ha kiviszed mezőre, erdőbe, vízpartra stb., akkor fél óra alatt sokkal jobban lefárasztja magát a szimatmunkával mint 1 órányi járdán fegyelmezett sétával.


Ettől független az, hogy a kutyát igenis meg kell tanítani láb mellett fegyelmezetten sétálni rövid pórázon, de ez nem séta, hanem ha A-ból B-be mentek, akkor így kell haladnia veled, melletted. Ehhez pl. ki lehet alakítani egy parancsszót - ha az elhangzik, utána séta van melletted. Másik parancsszó - mehet szabadon szimatolni, nem kell melletted menetelnie.

jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!