Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tartok a pitbull jellegű...

Ha tartok a pitbull jellegű kutyáktól, ne is fogadjak örökbe?

Figyelt kérdés
Nem mondanám, hogy félek tőlük, inkább csak tartok. Kifejezetten a pitbull jellegűekkel vagyok így, pl. bullterrier szerintem nagyon aranyos. (Tudom, valakinek csúnyák, de akkor is. :D) Pedig nincs semmiféle rossz tapasztalatom, sőt, más fajtáknál sincs hasonló érzésem, imádom a kutyákat. Pitbull jellegűnél ez saját hatására megváltozna vagy inkább így kerüljem őket? Egy barátomnak van, amikor átmegyek hozzá, ugyanúgy tekintek a kutyára, mint bármelyik más fajtára. Lehet mert bízom a gazdiban és a kutyust is ismerem már valamennyire. Pedig sokat olvastam róluk és tudom, hogy nagyon jó kutyák. :( Rengeteg vár örökbefogadóra pont azért, mert az emberek előítéletesek velük.

jan. 15. 03:47
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Csak az internet verte ezt beléd meg a kutyaviadalok. Barátságos fajták ha jól nevelik.
jan. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az van. Barátságos. De következetesen kell nevelni. Erős, határozott gazda kell neki.


Amikor kicsi volt rájött az őrjöngés játék közben. De a párom helyre tette. Ő nevelte meg.

jan. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutyád legyen, amilyennel tudnál megfelelően foglalkozni. Annak semmi értelme, hogy azért fogadj be valamilyen fajtát, hogy a fajtával kapcsolatos ellenérzéseid hátha változnak. A bull típusú kutyák ráadásul nem véletlenül vannak beragadva, biztos, hogy nem ez oldaná meg a problémádat, lehet, hogy inkább tovább erősítené is benned a rossz érzést. Nem neked való egy mentett bull.
jan. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül alakultak ki ezek a sztereotípiák, és ez nem csak a nevelésen múlik!

Pontosabban igen, lehet egy instabil kutyát is probléma nélkül tartani, megfelelő hozzáállással, csak az emberek azt nem szokták sok esetben felfogni, hogy ez a megfelelő hozzáállás kb. egy meditációs központ teljes nyugalmával és ingerszegénységével vetekszik, külön életmódot igényel a gazdától, és nagyságrendekkel komolyabb elköteleződést, mint amire egy átlag ember hajlandó.

Az is igaz, hogy ezt az altatásra váró, valóban instabil, vagy harcoltatott kutyák igényelnék.


Összességében viszont egy ilyen kutyához, sokkal inkább teljes önbizalom, megkérdőjelezhetetlen magabiztosság, és kizökkenthetetlen higgadtság kell!

Ha alapból tartasz tőlük, felejtsd el!!!


Gondold el azt a szitut, amikor kis idő elteltével már bíztok egymásban, azt hiszed elmúlt az aggodalmad, nem tartasz tőle, stb...

És hoz az élet egy olyan szitut, amikor ellenkező dolgot akartok, ő elkezdi feszegetni a határait, és mindketten ragaszkodtok az akaratotokhoz. (márpedig ők nagyon eltökéltek tudnak lenni)

Amikor szembefordul az akaratoddal, nem enged, elkezdi komolyan venni magát, ne adj isten egy visszafogott, csendes morgással a tudtodra adja, hogy még egy mozdulat, és képes mindent bevetni....

akkor nem fog visszajönni az, hogy tartasz tőle? Nem fogsz meghátrálni, és teret adni neki, és az akaratának?

Mert ha igen, azzal el is pöccinted a dominó első darabját.

jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Normalis menhely valoszinuleg nem is adna neked bulltipusut, ehhez a fajtahoz eleg hatarozottnak kell lenni. Nem azért, mert emberre lenne veszelyes, de kisebb allatokat predanak tekintenek, sokszor csak egyeduli kutyanak adjak, mert kutyakkal sem olyan jo a viszonyuk. Baromi nagy felelosseg, hogy seta soran veletlenul se okozzon kart masik allatban. Ez sem azert, mert ne lehetne osszeszoktatni mas kutyakkal, de azt idoben el kellett volna kezdeni kolyokkent. A menhelyi kutyak zomeben nulla szocializacioval kerulnek be, ott meg nincs rajuk kellő idő es ember, hogy ezt potolja. Es akkor ott vannak emellett a viadaloztatasbol ciganysorrol mentett kutyak, nem egyszer olvastam ilyen bullok leirasanal, hogy exviadalos kutya, en eleg hatarozottnak tartom magam, de en se mernek hazahozni egy viadalos kutyat a tobbi allatom miatt, fel perc alatt megvan a baj, plane hogy nem vagyok 0-24 itthon. Mondom ezt ugy, hogy egy 3 eves antiszoc amstaffot hoztam ki elso kutyamnak, es csak akkor kerult ide a tobbi allat (tyukok, masik kutya, kacsak), amikor mar tudott velem egyuttmukodni es megtanulta az alapokat, szabadon szaladgalnak mellette a szarnyasok is. Egy allat van, amit nem tűr, az a macska. Setanal le lehet allitani rola, elvonom a figyelmet es megyunk inkabb a masik iranyba, de ha a sajat teruletere jon be, akkor mondhatok neki barmit, habzo szajjal, remegve az idegtol kergeti, velemenyem szerint uszítva lett korabban macskara, ez nem szimplan ösztön.
jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es eleg szepen ravilagitott arra, hogy vajon mit tennel eles szituacioban, ha rad mordulna a sajat kutyad? Azert nem mindegy, hogy egy 30-35 kilo tömör izom all veled szemben, vagy egy 6 kilos szobacirkalo. Mert elofordulhat ilyen, foleg az elejen. Az enyem is morgott, kapkodott az első fesulesnel (meg fulpucolasnal, karomvagasnal), mert idegen volt neki a helyzet es a targy, amivel hozza akarok erni. Vedeni akarta magat, félelemből es bizonytalansagbol morgott. Olyankor kell megfejtened nagyon gyorsan, kizokkenes nelkul hogyan oldd meg a problemat, ott es akkor, nem 3 nap mulva, amikor lenyugodtak a kedelyek. A fesu hatoldalaval simogattam eleinte, amit kb nem is erez, amikor ez mar jol ment, csak akkor forditottam át.

#5-ös voltam.

jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is hasonló érzéseim voltak. Igaz, nem saját kutya, hanem egy családban lévő miatt, de teljesen megváltozott a róluk alkotott képem.

Két kisgyerek mellett is a legtürelmesebb kutyus akit láttam. Az egy hibája, hogy nehezen lehet lerángatni a kanapéról sétálni 😅 Nagyon szeret mindenkit, a kicsiket meg különösen, de velük meg extra óvatosan bánik.

Tehát összeségében szerintem, ha olyan környezetben vannak, ahol szeretik őket és foglalkoznak velük (a fent említett kutyus, még kutya iskolába is járt), akkor nem különböznek bármelyik másik fajtától. Úgyhogy ha úgy érzed, hogy el tudnád engedni ezt az ellenérzésedet, mindenképp érdemes belevágni mert nagyon édes kis állatok és nagyon tudnak szeretni.

jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%
Már régen be kellett volna tiltani ezt a ronda és agresszív fajt. Annyi normális,szép kutya van, minek ezek a borzalmak?
jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Nekunk is pit van sinterrol. 100 %-ban teljesiti a parancsokat.
jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom őket, mert nagyon sok van gazdikereső, sok problémás van köztük, én nem mertem ilyen típust örökbe fogadni, én egy idős fekete keveréket választottam a már meglévő mentett cicafalkám mellé.
ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!