Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rokonom kutyájára vigyázok és...

Rokonom kutyájára vigyázok és elkezdtem félni tőle. Van rá okom? Hogy nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
Az ő lakásában maradt a kutya, én jöttem ide. Ismerem a kutyát, nagyon jól megvoltunk mindig, de ahogy úgy léptem be ide, hogy nincs itt a gazdája egyből elkezdtem félni tőle. Talán az volt bennem, hogy nem fog tetszeni neki, hogy a gazdi nélkül vagyok ebben a lakásban, mert így még sose voltam. Nem adott rá okot, de elkezdtem félni, amit sose gondoltam volna. Minden mozzanata megijeszt. Az meg még jobban, hogy tudom, hogy érzi a kutya a félelmet rajtam és csak hergelem ezzel. Máskor az ölemben alszik, itt van köztünk mindig és soha nem volt bennem ilyen érzés, mert ugye itt volt a gazdàja, engem ismer a legjobban rajta kívül azért bízta rám és nem gondoltam, hogy alkalmatlan leszek a feladatra, de sajnos az vagyok. Tudok javítani a helyzeten vagy rontsam el a rokonom utazását azzal, hogy közlöm vele, hogy én ezt nem tudom csinálni? Közepes testű pitbull keverék, de mindigis egy bújós kisbaba volt. Nem adott okot arra, hogy féljek tőle. Meg fog támadni ha érzi a félelmem vagy “csak” szorongást vàlt ki belőle? Mert ha tudnám, hogy emiatt nem jön nekem akkor lehet le tudnék higgadni és elmúlna ez az egész. Van olyan, hogy a kutya támad azért mert a gazdája nélkül más van a lakásban? Attól függetlenül, hogy jól ismeri az illetőt
jan. 15. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Velem még nem fordult elő, hogy máshogy állt volna hozzám egy ismerősöm kutyája csak azért, mert az ismerős nem volt ott. Ha egy kutya barátságos volt a gazdival, akkor nélküle is az volt. Én a helyedben addig gügyögnék a kutyának, amíg magától oda nem jönne, hogy megsimogassam. Igazából ettől lehet te is lenyugodsz. Ez kicsit olyan, mint a nevetést, ha erőltetjük, akkor a végén őszintén elkezdünk nevetni. Csak hagyd, hogy a kutya menjen oda hozzád és ő nyisson. Ha adsz neki enni, akkor valószínűleg barátságosabb lesz attól is.
jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj vele játszani, kapcsolj vmi zenét, ami kicsit eltereli a figyelmed, beszélj hozzá, adj neki jutifalit, nézzetek tvt együtt...
jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Idejön hozzám, puszit is kaptam tőle, bújik, pakolgatja rám a mancsát, de minden fura mozdulatra vagy hangra megijedek. Nagyon gáz vagyok. És attol felek a legjobban, hogy mivel érzi, hogy valami bajom van, emiatt fogok kapni tőle
jan. 15. 20:36
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Honnan veszed ezt a baromságot, hogy hergeled azzal, ha félsz? Ez hogy jött neked?
jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
5! Egy szobatiszta kutya nem pisil és kakil a lakásba!!
jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha már szét akart volna szedni, akkor megtette volna, de ehelyett spanol veled, bújik, egyáltalán semmi jelèt nem adja annak, hogy bántani akarna. Nyugodj meg, minden rendben lesz. :)
jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom észrevetted-e, de te egy gondolati spirálba kerültél. Arra gondoltál, hogy mi lenne ha... aztán benne ragadtál és most félelemmel töltöd a perceidet, holott a kutya bagózik rád.
jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha megérkezett a rokon, ideje felkeresned egy pszichológust (nem bántásképpen írom, hanem komolyan).
jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
70%

Nekem Pitbull kutyám van.

Rengeteg kutyám volt életem során, a jelenlegi előtt Amstaffom volt (majdnem ugyan az mint a Pitbull csak erősebb és nagyobb) és sose tartottam tőle, a jelenlegitől néha félek egy kicsit, mi lesz ha csinál valamit amire nem számítok, főleg hogy problémás körülményekből került hozzám, az a lényeg, ne engedd hogy a félelem elhatalmasodjon rajtad és ne görcsölj, foglald el magad, valóban nem jó ha a kutya úgy érzi tartasz tőle mivel a kutyák nagyon jól megéreznek dolgokat, mivel ösztönlények, engedd el az idegeskedést. Ha nem törődsz vele ő is el lesz a saját kis dolgaival. Mindig magasabban legyél, most nem arra gondolok, hogy mássz fel a konyhapultra, csak ne legyen veled arc és test magasságba, ezt szimplán az elővigyázatosság miatt mondom, nem azért hogy pánikoltassalak. Néha simizd meg a fejét és ennyi. Meg nyilván figyeld az igényeit, nem kell feleslegesen a kedvében járj, maximum félóránként vagy ha kedved úgy tartja adj neki egy jutifalit hogy úgy érezze veled haver és kedvelhet.

A kutya testbeszéde elárulja ha nem akar a környezetében tudni téged, szerintem a világon semmi okod aggódni, viszont ha tartasz tőle vagy félsz, azt fogja a végén érezni, hogy nem bízhat benned, engedd el a stresszt. :)

jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Előfordulhat, ha domináns, hogy nem tetszik neki, hogy az ő területén mászkálsz.


Vidd el hosszabb sétára...

jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!