Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom, hogy jól csinálo...

Hogyan tudom, hogy jól csinálom és nem fog félni a kutyám a tűzijátéktól?

Figyelt kérdés
Alapból 3 kinti kutyánk van (2 felnőtt, 1 kölyök), de esténként bent szoktak lenni pár órát. Most már bent vannak, és estére bent is lesznek. Viszont az a kérdésem, hogy a 2 idősebb kutya nem kölyök ként került hozzánk, és nincs tapasztalatom ebben, hogy mit kell csinálni ilyenkor. Az egyikük fél, a másik le se tojja. Egyelőre szerintem minden rendben, tv megy, én nem csinálok semmi különöset, azt csinálom mint bármikor máskor. A teraszra már kivittem a kicsit, és nem úgy tűnt, mint akit zavarna a tűzijáték, de nem tudom. Majd még ki fogom vinni. Viszont kicsit félek attól, hogy átragad rá a félős kutya viselkedése. Mivel tudok biztosra menni, hogy ne féljen tőle továbbiakban (se)?

2021. dec. 31. 18:35
 1/5 anonim válasza:
95%
Leírásod alapján egész jól csinálod. Legjobb talán, ha együtt vannak, nem hiszem, hogy a félénkebb kutyád viselkedése átrgadna a bátrabbra.Sőt, pont hogy a bátrabbtól szerezhet a félénkebb kutyus is bizalmat. Légy higgadt és viselkedj úgy, ahogy máskor szoktál, ne érezzen rajtad egyik kutyus se feszültséget (a félénkebb miatt mondom).
2021. dec. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A félénkebb nem változik, 9 éves és hiába próbáltuk hozzászoktatni vagy lenyugtatni, sajnos félős. Egyelőre nem igazán mutat különösebb reakciót a kiskutya, remélem nem lesz vele semmi.

Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam :)

2021. dec. 31. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Az a lenyeg,h nem szabad nyugtatni. Hanem tedd a dolgod,mintha semmi kulonos nem lenne.

Az ajtokat ablakokat jol zard be,kutyak bennt legyenek,


Nyakorvukon 1 cm-es szamokkal a telszamod,ha vhogy megis kiszokne. De ne engedd ki.

2021. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a tapasztalatom, hogy ez adottság amivel nem lehet mit kezdeni. Van kutya aki nem fél van akinél semmi nem használ mert fél. A nyugtató gyógyszert kell kérni az állatorvostól, hogy ne szenvedjen és bevinni persze.
2021. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kapott már nyugtatót egyszer a félős, de nem sok változás volt, a legjobban az használ, ha folyamatosan van vele valaki, és simogatja. Amúgy is nagyon "nyomulós", de ilyenkor egy percre se hagy ott téged, mindenhova követ. Nem is ez a lényeg, hanem szerintetek a kicsit vigyem ki a naggyal (amelyik nem fél) sétálni, hogy szokja, vagy csak félni fog tőle? Mivel azért kint sokkal hangosabb, mint bent a házban.
2021. dec. 31. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!