Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítási kötelezettség...

Ivartalanítási kötelezettség hogy van? Meddig kell eleget tenni neki?

Figyelt kérdés

Nem sokára szeretnék venni egy angol bullterrier kiskutyát. Tudom, hogy a tenyésztők nagyrészt ivartalanítási szerződést kötnek, amivel nincs is gondom. Nem akarom szaporítani, csak családi kedvenc lenne.


Az utóbbi időben igyekeztem minél több információt gyűjteni a témáról, és sok helyen olvastam, hogy a korai ivartalanítás nem javasolt. Szeretném megvárni a 1,5-2 éves korát, de legalábbis míg teljesen kifejlődik. De ugye biológiailag a kutyák már egy éves koruk előtt is képesek szaporodni.


Ez hogy működik? A tenyésztő megszabja, hogy pl a kutya 2 éves koráig esedékes az ivartalanítás? Mennyire jellemző, hogy a tenyésztők sürgetik az ivartalanítást? Vagy inkább rugalmasan kezelik a kérdést? Az egyik félelmem ezzel kapcsolatban, hogy nem tudunk megállapodni és így lecsúszok egy potenciális kölyökről.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, köszönöm



jan. 21. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Általában meghatározzák, hogy meddig csináld meg. Addig nem adják ki a törzskönyvet, amíg meg nem csináltattad.

Nagytestű/óriás kutyáknál téma, hogy érdemes megvárni az 1-2 éves kort, hogy a növekedés valóban befejeződjön az ivartalanításig, de a bullterrier nem esik ebbe a kategóriába, így gyakorlatilag nem indokolt ilyen sokáig halasztani az ivartalanítást. Ha a tenyésztő szívvel-lélekkel csinálja, akkor ez gyanússá tesz téged a szemében.

jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudok érdemben hozzászólni, mert menhelyi kutyáim vannak, viszont érdekelnek a válaszok, mert egyszer majd szeretnék egy fajtatiszta mudi szukát.


És nem, nem vagyok ivartalanítás ellenes, mindegyik kutyám/macskám ivartalanítva van, de ugyanazon a véleményen vagyok, mint Te :) nem hajt a tatár, nem akarom már 6-8 hónaposan ivartalanítani, ami mostanában nagy trend, hiszen akkor még bőven kölyök és fejlődik...

jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Tényleg, és ha azt mondom, hogy már ivartalanítottam, akkor mi van? Be úgysem engedem, hogy a kutyám tökét taperolja.
jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Be lehet, hogy nem kell engednem a tenyésztőt az udvarba, de mondjuk orvosi papírt simán el tudom képzelni, hogy kérhet az ivartanításról. Amikor megcsinálja a műtétet az orvos legalább egy számlát kellene adnia a beavatkozásról, de azért eddig minden orvos akinél jártam ideadott egy kinyomtatott kórlapot is. Gondolom, ha szépen megkéred az orvost, akkor ha magától nem is adta oda ki fogja nyomtatni neked. Hogy onnantól mit kezd, ha azt nem mutatod fel neki, az már a szerződésen és a tenyésztőn múlik.
jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
5. Oké, akkor veszek egy olyan papírt, köszi a tippet!
jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
#6 Ennyire ivartalanításellenes vagy, vagy azt az egyszeri 40-50 ezer forintot sajnálod a több százezer forintos kutyára?
jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem jobb minél előbb túlesni rajta,már csak lelkileg is. Az állatorvos tanácsát kell kérni,aztán a legkorábbi időpontban megcsinálni.
jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Én leírtam neki, h 2-3 tüzelést meg szeretnék várni, hogy kifejlődjön a kutya. Az elején meg küldtem neki egy kisregényt és videókat a meglévő kutyáimról, aztán találkoztunk is és látta, hogy nem vagyok sudribunkó, így nem problémázott semmin, amint megérkezett hozzá a tk, küldte is tovább nekem.

Szerintem teljesen rendben van, hogy egy tenyésztő megválogatja, h kihez kerülhetnek a kölykök. Nekem is biztos fájna az elutasítás, de hazudozni szerintem nem illik. Ha meg neked nem tetszenek a feltételek, akkor ne onnan vegyél kutyát.

jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!