Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha elhozok egy...

Mi van akkor, ha elhozok egy kutyát ivartalanítási kötelezettséggel, de nem viszem el ivartalaníttatni. Mit tud tenni bárki is?

Figyelt kérdés
2019. jan. 1. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Ha benne van a szerződésben akkor visszavehetik a kutyát. Plusz ha emlő-,petefészek- vagy here-,prosztata rákos lesz akkor vered a fejed a falba.
2019. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Miért? Minek maradjon ivaros?
2019. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk ha rendes szerződéssel rendes tenyésztőtől veszed a kutyát hobbi célra, nem tenyésztésre, akkor a szankciók benne vannak a szerződésben, polgári pert indíthat ellened. Törzskönyves kutyákat pedig nem fogsz tudni lehozni tőle, mert el tud lehetetleníteni a szakmában.

Bár ha jól gondolom, akkor szaporító lennél, ugye?

2019. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Visszaveszik a kutyát és feljelentenek szerződésszegésért, pert indítanak ellened plusz valószínűleg ha ellenállsz és még neked áll feljebb lejáratókampányt is, arról pedig ne is álmodj hogy valaha menhely ad még egyszer kutyát neked.


De minek is akarnád ivarosan tartani? Szereztél egy fajta jellegű kutyát és szaporítanád?

2019. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

*bocsánat hirtelen azt hittem menhelyről hozol ki szerződéssel kutyát így


Nos, akár menhely, akár tenyésztő, ha szerződés van és ivartalanítási kötelezettség, mindkettő feljelent ha megszeged.

2019. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Áruld már el kérdező, hogy hogy tudsz ilyen féreg lenni? Mi motivál?
2019. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Feljelent. Ennek eredményként ha menhely/mentő, akkor visszaveszik tőled az állatot. (igen, akár úgy, hogy bemegy a rendőr (kiszáll villogóval, meg minden) )

Ha tenyésztő, akkor fizetési meghagyást kapsz a hobby és a tenyészállat ára közötti különbségről, ami behajtóhoz is kerülhet.

Ha meg és kiderül, hogy szaporítottad is a így beszerzett állatot, akkor befigyel(het) egy állatkínzási vád is.

Btw, nem akkora buli a szerződésszegés.

2019. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom szegény kutyulit.
2019. jan. 1. 16:52
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem kellett volna akkor szerződnöd a dologra. Van az a mondás, hogy megbánta, mint a kutya, aki hetet kölykezett.

Btw, ha kötsz egy szerződést, akkor az bizony akkor is köt, ha valami nemszeretem dolog van. Ezt eddig nem tudtad?

2019. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%
Én is sajnáltam és nehéz szívvel adtam oda az állatorvosnak, mert féltettem is a műtéttől, de kb másfél nap után pont olyan volt mint előtte. Kb észre se vette, csak a gallér zavarta kicsit varratszedésig.
2019. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!